O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Zadatek czy zaliczka / Pierwszy oddział firmy Hydrosolar w rejonie Warszawy doradzał Jartom
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Zadatek czy zaliczka / Pierwszy oddział firmy Hydrosolar w rejonie Warszawy doradzał Jartom

                                                                   NEWSLETTER
środa 04.07.2012 

AKTUALNOŚCI

Pierwszy oddział firmy Hydrosolar w rejonie Warszawy - doradzał Jartom
Spółka Hydrosolar, powiązana z Bims Plus, wynajęła 1400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo biurowej w Jankach pod Warszawą z przeznaczeniem na hurtownię branży techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej. W transakcji najmu nieruchomości pośredniczył Jartom, doradca specjalizujący się w rynku nieruchomości magazynowych.

Hydrosolar rozszerza swój obszar działania poza rejon Polski południowej. Nowy oddział pod Warszawą to drugi po bydgoskim punkt sprzedaży firmy w województwie mazowieckim.
Nowy punkt sprzedaży zlokalizowany jest w Jankach, miejscowości graniczącej z Warszawą.
Dogodny dojazd dla klientów ze stolicy jak i miejscowości sąsiednich umożliwiają sąsiadująca Al. Krakowska - trasa wylotowa z Warszawy w kierunku Katowic, Wrocławia oraz Krakowa, a także trasa z pobliskiego
Pruszkowa.

 Hydrosolar specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klienta, oferując nie tylko dobór, wycenę i sprzedaż urządzeń (ponad 90 tys. produktów renomowanych producentów), ale również fachowe doradztwo techniczne oraz szkolenia branżowe. Hurtownia w Jankach będzie obsługiwać klientów z początkiem sierpnia 2012 roku.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Zadatek czy zaliczka?
Zadatek doskonale nadaje się do zabezpieczenia zobowiązania z umowy przedwstępnej. Zgodnie z kodeksem cywilnym, w braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju, zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej. 

Z kolei, zgodnie z § 2 omawianego artykułu: W razie wykonania umowy  zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała; jeżeli zaliczenie nie jest możliwe zadatek ulega zwrotowi.

Zaliczka przed niczym nie chroni!!!
 Zaliczka jest tylko kwotą wpłaconą na poczet przyszłych należności, a w razie niewykonania zobowiązania ulega zwrotowi.
Sprzedający nieruchomość może zwrócić zaliczkę i sprzedać nieruchomość innemu kontrahentowi bez żadnych innych zobowiązań. W związku z powyższym dla zaintereoswanego kupnem i podpisującego umowę przedwstępną  forma zadatku jest korzystniejszym rozwiązaniem.


INWESTYCJE RYNKOWE

EB Mitex zrealizuje na zlecenie Bergerat Monnoyeur centrum serwisowe w Komornikach
EB Mitex został wybrany na generalnego wykonawcę centrum serwisowego w
Komornikach k. Poznania. Realizację obiektu o powierzchni 5,3 tys. mkw. i kubaturze 35,6 tys. m3 sfinansuje Bergerat Monnoyeur.
 Inwestycja powstanie na podstawie dokumentacji opracowanej przez firmę Blue Architektura. 

Więcej konstrukcji stalowych w krakowskiej SSE
Na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej może rozpocząć działalność firma KON-INS-BUD Montaż sp. z o.o.,
firma budowlano-montażowa, która wykonuje konstrukcje stalowych hal, zbiorników, silosów oraz obiektów przemysłowych wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym.
 Firma zainwestuje ponad 2 mln. zł w budowę zaplecza magazynowego oraz placów składowych.

Otwarcie nowego oddziału Wim Bosman Polska w Katowicach
 W Katowicach (woj. Śląskie) drugi oddział otworzyła firma Wim Bosman Polska. Firma będzie świadczyć usługi transportu całopojazdowego, częściowego oraz drobnicowego.

Olesno w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Do KSSE włączono Olesno oraz grunty w Krapkowicach i Głuchołazach, gdzie  przedsiębiorstwa uzależniały inwestycję od poszerzenia stref.
(KSSE) została utworzona w 1996 roku i obejmuje grunty o powierzchni ponad 2000 ha. Podstrefa Gliwicka KSSE zajmuje obszar ponad 1000 ha, w tym
w województwie opolskim 463,2 ha.
Obecnie 87,7 ha objętych KSSE w województwie opolskim jest rozdysponowane dla konkretnych inwestorów.
 Teren inwestycyjny objęty statusem podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wiąże się to z możliwością uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego w przypadku dużych firm w wysokości 50 % poniesionych nakładów, 60 % w przypadku firm średnich, 70 % w przypadku mikro i małych firm.

Green Factory Logistics zwiększyła ilość lokalizacji i powierzchni magazynowych
Firma ma oddziały w Zdunowie (powiat płoński) - magazyn o powierzchni ok. 2 tys mkw. W magazynie znajduje się kilka komór chłodniczych (z możliwością regulacji temperatury oddzielnie dla każdej z komór),
w Sosnowcu (woj. śląskie) - magazyn o powierzchni całkowitej 1,8 tys mkw, oraz w Błoniu (woj. mazowieckie) - powierzchnia magazynowa ok. 2,4 tys mkw. W Niepruszewie (woj. wielkopolskie) planowane jest otwarcie magazynu na wiosnę 2013 r.


Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.pl



SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt