O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » POWIERZCHNIE GRUNTY KOMERCYJNE DROŻSZE DZIAŁKI AKTUALNOŚCI Z JARTOM POŚREDNICTWO DORADZTWO
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

POWIERZCHNIE GRUNTY KOMERCYJNE DROŻSZE DZIAŁKI AKTUALNOŚCI Z JARTOM POŚREDNICTWO DORADZTWO

A Jednak Drożej

Ceny działek budowlanych wzrosną w ciągu roku o 8 proc. - wynika z barometru "Rz". Pośrednicy są więc w swoich prognozach ostrożniejsi niż kilka tygodni temu. W ostatnich dwunastu miesiącach tereny pod zabudowę podrożały średnio o ok. 11 proc. Połączenie z Unią Europejską nie spowodowało w ostatnich miesiącach wyraźniejszego wzrostu zapotrzebowania na działki ani nie wpłynęło znacząco na podwyżkę ich cen. Jednak w niektórych rejonach kraju obserwowane jest w ostatnich kilku tygodniach pewne ożywienie na tym rynku.
Nieco większe zainteresowanie działkami budowlanymi dowodzi, że kupujący oswoili się już z obowiązującymi przepisami. I choć dla wielu gmin wciąż nie uchwalono miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, to ich brak ma mniejszy wpływ na zawierane transakcje niż kilka miesięcy temu.
Ubywa działek budowlanych zlokalizowanych w miastach. Dlatego prognozy mówią, że takie place podrożeją w ciągu roku nawet o około 20 proc. W miejscowościach szczególnie mało zasobnych w wolne tereny, a atrakcyjnych dla inwestorów, wzrost cen działek pod zabudowę mieszkalną może wynieść nawet 30 proc. Niewielkie będą natomiast prawdopodobnie wahania notowań gruntów zlokalizowanych w miejscowościach oddalonych od większych miast.
Prywatni inwestorzy poszukują przede wszystkim działek budowlanych, na których od razu można rozpocząć budowę. Brana jest pod uwagę w pierwszej kolejności lokalizacja, położenie w stosunku do drogi dojazdowej, uzbrojenie i to, czy w danym rejonie obowiązuje nowy plan zagospodarowania przestrzennego. (...)
W obrębie miast najchętniej kupowane są place o powierzchni 600 - 1 100mkw., a lokalizacjach podmiejskich wielkości 1 500 - 1 600mkw. O tym, jak ważna dla nabywców jest lokalizacja, świadczy fakt, że coraz częstsze są transakcje zakupu starych budynków produkcyjnych z bardzo dobrymi adresami, lecz o niskim standardzie, które kupowane są wyłącznie z myślą o wyburzeniu i budowie nowych, nowoczesnych centr dystrybucyjnych, czy samodzielnych niewielkich obiektów magazynowo biurowych przeznaczonych dla jednego najemcy.
Rozpiętość cen działek budowlanych jest ogromna. Zależy przede wszystkim od lokalizacji i od uzbrojenia. Działki w małych miejscowościach, oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od większych miast, np. pod Rzeszowem czy Inowrocławiem, można kupić za kilkanaście złotych za mkw. Tereny w starych dzielnicach największych miast kosztują po kilkaset złotych za mkw., a czasem nawet powyżej tysiąca złotych.
Źródło: Opracowanie na podstawie artykułu "A jednak drożej", dodatek do Rzeczpospolitej "Nieruchomości Budownictwo"

inne informacje »»SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt