O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » POWIERZCHNIE KOMERCYJNE ZASKAKUJĄCA FALA WZROSTU ARTYKUŁ Z ARCHIWUM AGENCJI JARTOM
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

POWIERZCHNIE KOMERCYJNE ZASKAKUJĄCA FALA WZROSTU ARTYKUŁ Z ARCHIWUM AGENCJI JARTOM

Rynek powierzchni komercyjnych w Polsce podlegał różnym fazom rozwoju i przeobrażeń na przełomie ostatnich dziesięciu lat. Jak dotychczas najbardziej aktywnymi sektorami były powierzchnie biurowe i handlowe, podczas gdy sektor powierzchni magazynowo-logistycznych, dla wielu kojarzony z tzw. blaszakami, wydawał się pod względem rozwoju daleko w tyle za biurowcami i centrami handlowymi. Ten sektor, ku zaskoczeniu wielu osób, okazał się ostatnio bardzo aktywny. Tylko w pierwszym półroczu 2004 r. odnotowano ponad 50-procentowy wzrost w porównaniu z drugim półroczem ub. r., czego dowodem jest wynajęcie aż 89 tys. mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej.
Niewątpliwie najbardziej aktywnymi rejonami Polski była nadal Warszawa (w promieniu do 20 km od centrum miasta), gdzie ten wzrost wyniósł ponad 46 proc. W innych rejonach Polski, z wyłączeniem stolicy, odnotowano wzrost na poziomie 140 proc. Warto tutaj zauważyć, że inwestorzy i deweloperzy zabezpieczyli grunty pod nowe projekty i rozbudowę już istniejących w wielu rejonach Polski.
Na podstawie przeprowadzonych analiz najatrakcyjniejszymi miejscami do lokalizowania obiektów logistycznych okazują się okolice wzdłuż już istniejących i projektowanych autostrad, a więc rejon Łodzi, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta i aglomeracji śląskiej. Ta ostatnia ma największy potencjał rozwoju ze względu na stosunkowo dobrze rozwiniętą sieć dróg i wyjątkową lokalizację, która umożliwia prowadzenie działań operacyjnych na Europę Środkowo-wschodnią.
Ponadto, aglomeracja śląska cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zagranicznych firm produkcyjnych, takich jak General Motors, Electrolux czy też Saint Gobain. Także ze względu na 3-milionową populację stanowi ona łakomy kąsek dla inwestorów centrów handlowych, a co za tym idzie - wzrostu popytu na składowanie towarów i ich obsługę przez operatorów logistycznych. Można się więc zastanawiać, co przyczyniło się do tak wysokiego wzrostu tego sektora. Niewątpliwie był to wyższy eksport, jak i produkcja przemysłowa.
Ponadto wzrost inwestycji w największych przedsiębiorstwach w Polsce i większe zainteresowanie ze strony inwestorów zagranicznych po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej przyczyniły się do zapotrzebowania na powierzchnię magazynowo-logistyczną i dalszą ekspansję deweloperów i inwestorów w innych rejonach Polski niż Warszawa.
Źródło: Opracowanie na podstawie artykułu "Zaskakująca fala wzrostu", Rzeczpospolita

inne informacje »»SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt