O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE Z ARCHWUM AGENCJI JARTOM
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI INFORMACJE Z ARCHWUM AGENCJI JARTOM

2007-05-30
Podatek od nieruchomości może wynieść 44 proc.

Jak donosi Gazeta Prawna, Sejm pracuje nad rządową propozycją wprowadzenia stałej 25-proc. renty planistycznej. Opłata ta będzie pobierana przez gminę w związku ze wzrostem wartości nieruchomości. W połączeniu z 19-proc. PIT wszystkie obciążenia przy sprzedaży domu lub mieszkania mogą wynieść nawet 44 proc.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, maksymalna stawka opłaty (renty) planistycznej wynosi 30 proc. wzrostu wartości nieruchomości.

Rządowy projekt ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, zakłada uproszczenie procedury sporządzania planu miejscowego. Obowiązkowe stanie się płacenie tzw. renty planistycznej w wysokości 25 proc. wzrostu wartości nieruchomości przez osoby, które w terminie pięciu lat od uchwalenia planu sprzedadzą nieruchomość. Ustawa przewiduje również odrolnienie z mocy prawa wszystkich gruntów położonych w granicach administracyjnych miast.
Renta planistyczna w stałej wysokości ma być pobierana wtedy, gdy w wyniku uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego albo jego zmiany wartość nieruchomości wzrośnie, a właściciel ją sprzeda. Gmina będzie mogła odstąpić od pobierania renty tylko wtedy, gdy koszty związane z ustaleniem opłaty przewyższą jej wysokość. Jednym z celów proponowanej nowelizacji jest zachęcanie gmin do tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego.

Źródło: Gazeta Prawna 30.05.2007SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt