O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » MAGAZYNY HALE UDANY MARIAŻ HISTORII Z NOWOCZESNOŚCIĄ
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

MAGAZYNY HALE UDANY MARIAŻ HISTORII Z NOWOCZESNOŚCIĄ

2007-03-22
Udany mariaż historii z nowoczesnością w ... magazynie
Czy zabytkowe obiekty magazynowe będące pod czujnym okiem służb konserwatorskich można nadal z powodzeniem wykorzystywać w tych samych celach przy zastosowaniu nowoczesnego wyposażenia?
Można. Jako przykład takiego udanego mariażu historii z nowoczesnością w zakresie magazynowania niech posłuży inicjatywa firmy Rol-ryż Sp. z o.o. w Gdyni.
Użytkowany dziś przez Spółkę budynek magazynowy powstał w drugiej połowie lat 20 ubiegłego stulecia na terenach dzisiejszego porty w Gdyni, którego rozwój zainicjował wówczas Eugeniusz Kwiatkowski. W 1927r. rozpoczęto budowę siedziby kapitanatu tworzącego się portu. Drugim z kolei był budynek do magazynowania i przetwórstwa ryżu. Od 1928r. do dziś nie zmieniło się jego główne przeznaczenie, a szkieletowa drewniana konstrukcja wypełniona tzw. pruskim murem przetrwała w niemal niezmienionym stanie. Konieczna była jedynie wymiana jednej z belek podtrzymujących konstrukcję nośną. Do ostatniej dekady ub. wieku obiekt był własnością skarbu państwa, a od 1992r. właścicielem został Rol-ryż. Dzięki zastosowaniu konstrukcji regałowej z tunelami przepływowymi o podwójnej szerokości dla palet (uzyskanej w skutek modyfikacji konstrukcji ramy regałowej) z WADA-LEKSU SA udało się ograniczyć ilość wykorzystanego materiału i obniżyć koszty przygotowania całego systemu regałowego. Sprowadzany ze świata surowiec trafia po rozładowaniu w porcie do elewatorów, skąd wędruje do obróbki (łuszczenie, polerowanie) i następnie pakowalni. Po przygotowaniu do transportu odbiorcy otrzymują go z magazynu pracującego w systemie FIFO ("First In First Out", czyli "pierwsze przyszło, pierwsze wyszło").

Źródło: Iwo Nowak, Gazeta Wyborcza 20.03.2007r, dodatek Logistyka

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt