O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » MAGAZYNY W NATARCIU INFORMACJE Z JARTOM
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

MAGAZYNY W NATARCIU INFORMACJE Z JARTOM

Drgnęło na rynku powierzchni komercyjnych. Chętniej wynajmuje się biura, powierzchnie magazynowe i centra logistyczne.
Popyt na nieruchomości wzrósł, lecz nie spowodował podwyżek czynszów - wynoszą one od 2,7 do 6 euro za m. kw. miesięcznie.
Najpopularniejszymi lokalizacjami w Warszawie są rejony tras wylotowych, zwłaszcza Aleja Krakowska i trasa na Katowice. Wiele wolnych nieruchomości w tych okolicach, jak i w całej aglomeracji warszawskiej, można zobaczyć na stronie www.jartom.pl. Informacji o tych obiektach udzielają także pracownicy Agencji Jartom.

Biura do wynajęcia
Nieźle mają się też biurowce w Warszawie. Najdroższe można znaleźć w Centralnym obszarze Biznesu (COB). Jest to część miasta od południa zamknięty Trasą Toruńską, od północy aleją "Solidarności", od zachodu Alejami Jerozolimskimi, a od wschodu ulicą Jana Pawła II.
Wśród ekskluzywnych drapaczy chmur wyróżnia się Warszawskie Centrum Finansowe (144m wysokości, z anteną - nawet 160m), wieżowiec Telekomunikacji Polskiej (122m wysokości), Warsaw Trade Tower ( do dachu - 184m, z masztem - 208m), czy Rondo 1 (w budowie, 40 kondygnacji razem z masztem antenowym 194m wysokości). (...)

COB rozdaje karty
Średnia stawka czynszu w COB wynosi 22,91 dolarów za m kw. Miesięcznie, zaś średnia wysokość opłat eksploatacyjnych to 5,75 dolarów na miesiąc.
Na COB przypada ponad 47 proc. powierzchni biurowej w Warszawie. Na stołecznym rynku najmu ekskluzywnych biur liczą się także: Mokotów (ponad 13 proc. udziału w rynku), Wola (13 proc.) i Ochota (6,7 proc.). Te trzy dzielnice mają razem 35 proc. udziału w rynku najmu.
Poza COB jest taniej. Czynsze najmu nie przekraczają 18 dolarów za m. kw., zaś opłaty eksploatacyjne - 5 dolarów za m. kw. miesięcznie.
Właściciele biurowców podsuwają najemcom umowy na minimum 36 miesięcy (prawie połowa ofert). Nieliczni proponują krótszy, 12 - miesięczny najem lub dłuższy, 60-miesięczny okres najmu.
Wbrew pozorom, w biurowcach najwyższej klasy wcale nie jest trudno wynająć małe biuro. W co piątym biurowcu można nawet wynająć tylko jeden pokój o powierzchni 30 m kw. Tylko w co dwudziestym biurowcu najmniejsza powierzchnia, jaką można wynająć to 500 m kw.
Źródło: Opracowanie na podstawie artykułu "Warszawa przyciąga coraz mocniej", Rzeczpospolita

inne informacje »»SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt