O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI SZUKANIE PRZEZ JEDNEGO LUB WIĘCEJ POŚREDNIKÓW ARTYKUŁ Z BAZY PRASOWEJ AGENCJI JARTOM NIERUCHOMOŚCI
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

NIERUCHOMOŚCI SZUKANIE PRZEZ JEDNEGO LUB WIĘCEJ POŚREDNIKÓW ARTYKUŁ Z BAZY PRASOWEJ AGENCJI JARTOM NIERUCHOMOŚCI

Czy zawierać z agentem nieruchomości umowę na wyłączność, czy lepiej zgłosić ofertę lub zapotrzebowanie na konkretny lokal do kilku pośredników jednocześnie?
Na to pytanie trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Wydaje się, że jeśli agent działa w systemie MLS (ma dostęp do szerokiej bazy ofert wraz z innymi pracującymi w MLS pośrednikami) rzeczywiście może obracać nieruchomościami skuteczniej, niż ten, który dysponuje tylko własnymi zgłoszeniami. Warto więc w tym przypadku umawiać się na wyłączność.

Co to oznacza dla klienta?
Jeśli w trakcie trwania umowy, np. o sprzedaż mieszkania, klient zbędzie je bez udziału pośrednika, z którym umówił się na wyłączność, to i tak będzie mu musiał zapłacić prowizję. Nie liczy się, czy dokona transakcji przez innego agenta, czy przez rodzinę, czy doprowadzi do niej sam. Przy umowie na wyłączność klient nie wywinie się z płacenia, gdy pominie agencję.

Jaki jest zatem z tego zysk?
Otóż pośrednik pracujący w ramach MLS umieszcza ofertę klienta w bazie kilkuset albo np. ponad tysiąca ofert. Ponieważ dostęp do tych informacji mają wszyscy "zrzeszeni" w MLS agenci, dla klienta oznacza to, że więcej osób dowie się o jego propozycji, i to niekoniecznie z tej samej miejscowości.
Często zdarza się, iż pośrednicy zawierający umowy na wyłączność zapewniają, że jeśli mają pewność, że dana oferta jest tylko u nich przez jakiś czas, to inwestują w jej reklamowanie w prasie, gdyż są pewni, że w tej sytuacji mogą liczyć na zarobek.

Czy z pomocą jest tak rzeczywiście jak obiecują?
Jeśli nie ma na ten temat zapisu w umowie, trudno potem egzekwować od agenta tego typu starania.
Co do jednego nie ma wątpliwości, na pewno trzeba unikać pośredników pracujących bez licencji i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Odradzamy też kontakty z agentami, którzy przyjmują zgłoszenia na telefon, spisując dane nieruchomości, ale nie raczą nawet pofatygować się na miejsce, aby sprawdzić, co mają sprzedać. (...)
Jeśli chcesz wynająć obiekt magazynowy lub produkcyjny skontaktuj się z naszym agentem, a on udzieli Ci wszelkich informacji.
Źródło: Opracowanie na podstawie artykułu "Jeśli Szukasz przez pośrednika…", dodatku do Rzeczpospolitej "Nieruchomości Budownictwo"

inne informacje »»SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt