O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » KONIEC RONDA WIADOMOŚCI PRASOWE JARTOM
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

KONIEC RONDA WIADOMOŚCI PRASOWE JARTOM

Na terenie budowy kompleksu Rondo1 w Warszawie zakończono montaż masztu antenowego. Budynek osiągnął swoją docelową wysokość - 192 m. Maszt antenowy ma około 42 m długości i wraz z konstrukcją mocującą waży ponad 19 ton. Szklany wieżowiec jest dziełem światowej sławy pracowni architektonicznej Skidmore, Owings&Merill.
Rondo1 to budynek nowoczesny i inteligentny. Budowa takiego obiektu w samym centrum miasta jest niezwykle skomplikowana. Montaż masztu musiał więc przebiegać w dwóch fazach. Poszczególne segmenty konstrukcji osobno podniesiono żurawiem i wstawiono do wnętrza budynku przez wcześniej pozostawione w stropach otwory. Elementy masztu połączono w całość wewnątrz budynku, opierając całą konstrukcję na stropie 33 kondygnacji.
Na wierzchołku masztu zainstalowano głowicę z systemem bloczków, lin i zapadek, czyli urządzeniami służącymi do zdalnego podnoszenia i opuszczania korony z lampami oświetleniowymi. W celu konserwacji urządzenie będzie mogło być obsługiwane z poziomu budynku.
Złożony w całość i kompletnie wyposażony maszt 40-piętrowej wieży Rondo1, po przejściu wymaganych próby i testów, został podniesiony do swojego położenia docelowego. Cała operacja montażu trwała blisko 8 godzin. Podnoszenie masztu zrealizowano przy zastosowaniu trzech siłowników hydraulicznych, które umieszczono na specjalnie wykonanej stalowej ramie wsporczej umieszczonej na poziomie 39 kondygnacji (wokół górnego otworu - jednego z tych, które wcześniej służyły do wstawienia masztu do wnętrza budynku). Pod piętę masztu został wstawiony stalowy "garnek", do którego zaczepiono stalowe liny służące do wyciągnięcia masztu siłownikami zamocowanymi na ramie wsporczej.
W ten sposób maszt został wypchnięty z wnętrza budynku w wyciąganym na linach "garnku".Rondo 1 w liczbach:
- długość konstrukcyjna rury masztu - ok. 41,8 m,
- ciężar masztu wraz z konstrukcją mocującą - ok. 19,55 t,
- ciężar pojedynczych elementów masztu - do 4,50 t,
- wysokość wierzchołka masztu ponad budynkiem - ok. +32,9 m,
- poziom wierzchołka masztu nad terenem - +192,0 m,
- powierzchnia - 103 tys. mkw,
- kubatuira - 370 tys. m. sześc.

Modernistyczny kompleks Rondo 1 znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu. Jednym z najbardziej charakterystycznych i unikatowych rozwiązań zastosowanych w Rondo1 jest usytuowanie szybów wind w trzech charakterystycznych wieżach poza głównym obrysem budynku. Lobby windowe połączone z powierzchnią biurową wieżowca atriami, pozwalają uzyskać wyrazisty układ całej kondygnacji.
18 szybkich wind pasażerskich w niespełna minutę zawiezie pasażerów na szczyt 40-piętrowej szklanej wieży. Zaokrąglona po obu stronach północna ściana wieży to jeden z elementów dekoracyjnych budynku. Szklana, transparentna fasada całego drapacza chmur pozwoli na uzyskanie efektu wyrazistości wszystkich kondygnacji biurowca, bez względu na porę dnia.
Po zmroku wszystkie żaluzje w oknach Rondo1 będą się automatycznie podnosić. Pracownia z Atlanty zaprojektowała specjalne nocne oświetlenie elewacji, które sprawia, że szklany drapacz chmur będzie jednym z najjaśniejszych punktów Warszawy.
Źródło: Murator Plus

inne informacje »»SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt