O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » Autostradowe przyspieszenie
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Autostradowe przyspieszenie

W ostatnich tygodniach rząd gwałtownie przyspieszył prace przy koncesjach na płatne autostrady. W najbliższych latach powinno w Polsce powstać kilkaset kilometrów nowych autostrad.

Na początku zeszłego tygodnia rząd przyznał spółce Gdańsk Transport Company (GTC) gwarancje spłaty kredytu na budowę autostrady A1 spod Gdańska do Grudziądza. (...)

Być może wkrótce podpisana zostanie z GTC umowa koncesyjna na przedłużenie A1 spod Grudziądza do Torunia.

W ostatni piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o płatnych autostradach. Po wielu miesiącach rozważań i analiz przyjęto przepisy zwalniające ciężarówki z opłat za przejazdy po autostradach. Może to przyspieszyć zakończenie w niedługim czasie formalności niezbędnych do rozpoczęcia budowy odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla w pobliżu Poznania do Świecka na granicy z Niemcami. Może to też doprowadzić do rozstrzygnięcia w najbliższych tygodniach przetargu w sprawie umowy koncesyjnej na eksploatację autostrady A4 z Katowic do Wrocławia. Wtedy na tej autostradzie zacznie się pobór opłat.

W połowie lipca wojewoda łódzki wydał decyzję lokalizacyjną dla odcinka autostrady A2 ze Strykowa do Łyszkowic. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybór firmy, która zajmie się wykupem gruntów pod ten odcinek autostrady A2 - ostatni na terenie województwa łódzkiego.
Źródło: Gazeta Wyborcza 2005-08-02

inne informacje »»SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt