O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » News 20.03.2012
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

News 20.03.2012

 NEWSLETTER
NR 1/1/3/2012  wtorek 20.03.2012 

AKTUALNOŚCIOrco Property Group wybiera Jartom na agenta wiodącego przy komercjalizacji Centrum Biznesu Ożarów
Deweloper Centrum Biznesu Stolica, firma Orco Property Group wybiera agencję Jartom na agenta wiodącego przy komercjalizacji tego parku magazynowego pod Warszawą.

CBO, czyli Centrum Biznesu Ożarów to nowoczesny kompleks biurowo – magazynowy składający się z czterech budynków klasy A o całkowitej powierzchni 36 590 mkw. Kompleks zlokalizowany jest 15 km od centrum Warszawy i posiada dogodny dostęp do tras wylotowych w kierunku Poznania i Berlina.

Orco Property Group jest wiodącym deweloperem, inwestorem i asset menagerem w obszarze CEE, notowanym na giełdach w Paryżu, Warszawie i Pradze. Zarządza aktywami o wartości 2,2 mld euro. - Kontrakt zawarty z Orco to dla nas wyróżnienie i dowód zaufania, jakim obdarzają nas klienci – mówi Marzena Tkaczuk, dyrektor firmy Jartom.
 Wybór dokonany przez potentata potwierdza wiodącą pozycję firmy Jartom na rynku powierzchni magazynowych, wypracowaną w toku 20 lat działalności.

W Centrum Biznesu Ożarów Jartom oferuje do najmu powierzchnie magazynowe od 650  do 3300 mkw.

Damco Poland w hali Panattoni Łódź Business Center
Firma Damco Poland Sp.z o.o. została najemcą ostatniej wolnej powierzchni w Panattoni Łódź Business Centerl. Nowy najemca zajmie 4 300 m2 powierzchni magazynowej.
Damco Poland Sp.z o.o. jest wiodącym międzynarodowym operatorem logistycznym, który w Polsce od 15 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania  logistyczne m.in. dla branży farmaceutycznej i weterynaryjnej.  Damco jest także wiodącym na rynku spedytorem morskim i lotniczym.
Panattoni Łódź Business Center zlokalizowany jest w dzielnicy Widzew, u zbiegu ulic Puszkina i Dostawczej, 5 km od centrum miasta. Park oferuje powierzchnię typu "small business units".W jego skład wchodzą dwa budynki o łącznej powierzchni 18 700 m2.

Nowe hale produkcyjne w fabryce Solarisa
Firma Solaris Bus &Coach planuje rozbudowę kompleksu produkcyjnego w Bolechowie (woj. wielkopolskie). 
 W ramach inwestycji w ciągu 4 lat powstaną: hala produkcji tramwajów, hala wytwarzania lekkich autobusów, centrum serwisowe, biurowiec zarządu i administracji oraz centrum wystawiennicze. Firma na inwestycje chce przeznaczyć ok. 100 mln zł.

Hale produkcyjne dla Uniservice powstaną w Skarbimierzu
Wkrótce rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy nowego zakładu produkcyjnego firmy Uniservice w Skarbimierzu (woj. opolskie).
Firma CoBouw zrealizuje projekt oraz poprowadzi jako generalny wykonawca budowę zakładu. W ramach inwestycji powstanie kompleks o powierzchni  8,2 tys. mkw. Inwestycja zostanie zlokalizowana na terenie o powierzchni ok. 8 ha, znajdującym się przy drodze Wrocław-Opole.
W ramach projektu zaplanowano wdrożenie produkcji nowego asortymentu z tektury falistej o podwyższonej hydrorezystancji.

Hale produkcyjne dla Tognum powstaną w Stargardzie Szczecińskim
Niemiecka spółka Tongum, należąca do firm Daimler i Rolls-Royce, planuje budowę fabryki silników w Stargardzie Szczecińskim (woj. zachodniopomorskie). 
 Hale produkcyjne powstaną na działce o powierzchni 20,2 ha, położonej w obrębie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Teren, na którym zostanie zlokalizowana inwestycja, wchodzi w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Panattoni wybuduje we Wrocławiu trzy hale magazynowe
Inwestycja o nazwie Panattoni Industrial Park Wrocław  powstanie w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Mokronoskiej na Oporowie.
Obiekt znajduje się w 'Podstrefie Wrocław' Wałbrzyskiej SSE, w granicach administracyjnych miasta. 5 km dzieli go od węzła drogowego A4 'Bielany Wrocławskie' oraz 2 km od węzła  Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 - 'Wrocław Zachód'. 
 Panattoni Industrial Park Wrocław o łącznej powierzchni 53 tys. mkw. będzie składał się z trzech budynków, które mogą być elastycznie dopasowane do konkretnych potrzeb klientów zarówno pod względem specyfikacji technicznej jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń: produkcyjnych, magazynowych, socjalno-biurowych. 
Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2012 roku.

ID Logistics w hali PointPark Mszczonów
Firma ID Logistics wynajęła 15 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w kompleksie PointPark Mszczonów.
Firma ID Logistics w Polsce dysponuje prawie 100 tys. m2 powierzchni magazynowej. ID Logistics dostarcza usługi branżom: FMCG, DiY, produkcji i materiałów budowlanych.
 PointPark Mszczonów położony jest na południowy zachód od Warszawy, przy trasie E67 Warszawa-Katowice i ok. 30 minut od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie. Park posiada własną bocznicę kolejową oraz wszystkie niezbędne instalacje transportowe.

 

PORADA DNIA


Czy wynajmujący po zakończeniu najmu może odmówić odbioru hali, jeżeli została zdewastowana przez najemcę?

Kwestii tej pośrednio dotyczy § 1 art. 675 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym po zakończeniu najmu najemca obowiązany jest zwrócić rzecz w stanie nie pogorszonym, jednakże nie ponosi odpowiedzialności za zużycie rzeczy będące następstwem prawidłowego używania.  

W nauce prawa wyrażany jest pogląd, zgodnie z którym po wygaśnięciu najmu  wynajmujący nie może odmówić przyjęcia nieruchomości, np.  hali magazynowej, choćby znajdowała się ona w stanie pogorszonym w wyniku okoliczności, za które odpowiada najemca – mówi Kamila Branecka , Dyrektor ds. sprzedaży i najmu agencji Jartom specjalizującej się w obrocie powierzchniami magazynowymi i przemysłowymi.

Jednak odbiór zdewastowanej hali nie pozbawia wynajmującego możliwości dochodzenia odszkodowania. Zgodnie z Art. 677 kodeksu cywilnego  roszczenia wynajmującego przeciwko najemcy o naprawienie szkody z powodu uszkodzenia lub pogorszenia rzeczy przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy.

 

WYWIAD TYGODNIA


Czy można podnająć nieruchomość bez zgody jej właściciela? - rozmowa z Kamilą Branecką - Dyrektorem ds. Sprzedaży i najmu w Jartom.
Dlaczego w niemal każdej umowie najmu są zapisy zakazujące oddania nieruchomości w podnajem lub do bezpłatnego używania? Kiedy można podnająć nieruchomość? Kto jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez podnajemcę? Na te i inne pytania odpowiada Kamila Branecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i najmu w Agencji Jartom specjalizującej się w obrocie powierzchniami magazynowymi i przemysłowymi.

Kiedy można podnająć nieruchomość? Kamila Branecka: Do podnajęcia lokalu, a więc także lokalu użytkowego konieczna jest zgoda wynajmującego. Zgodnie z art. 668. § 2 najemca nie może, bez zgody wynajmującego oddać lokalu do bezpłatnego używania ani go podnająć. Wyjątkiem jest tu tylko obowiązek alimentacyjny, który w obrocie gospodarczym przy najmie jest sytuacją rzadko spotykaną.

A jeżeli najemca odda rzecz w podnajem wbrew zakazowi umownemu? KB: taka umowa będzie ważna. Jednak właściciel będzie miał prawo do rozwiązania umowy najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia. A wtedy wygaśnie również podnajem.

Czy osoba trzecia na podstawie umowy z najemcą może korzystać z rzeczy w odmienny sposób niż najemca? KB: Jeżeli podnajemca będzie używać rzeczy w sposób sprzeczny z umową lub przeznaczeniem, właściciel nieruchomości może rozwiązać umowę najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia i wtedy podnajem wygaśnie z mocy prawa. Za to, że rzecz najęta będzie używana zgodnie z obowiązkami wynikającymi z umowy najmu, odpowiadają zarówno najemca, jak i podnajemca.

Jak długo może trwać podnajem? KB: Taka umowa nie może trwać dłużej niż sam najem. Wraz z zakończeniem umowy najmu, podnajem ustaje z mocy prawa.

Czy najemca jest odpowiedzialny za podnajemcę, którego wprowadził do nieruchomości? KB: Tak, najemca ponosi odpowiedzialność za działania lub zaniechania podnajemcy jak za swoje. Nie może więc się tłumaczyć, że to nie on zawinił. W ten sposób przepisy regulujące podnajem chronią właściciela nieruchomości.

 SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt