O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Czy prokurent może sprzedać nieruchomość
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Czy prokurent może sprzedać nieruchomość

 NEWSLETTER

czwartek 31.05.2012 


AKTUALNOŚCI

Mazowsze zyskało nową autostradę
Jak donosi GDDKiA, Mazowsze zyskało właśnie nową autostradę dzięki uruchomionym odcinkom D i E autostrady A2. Przejazd między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim jest możliwy w obie strony tą trasą.
Niemalże gotowy jest również odcinek B. Na odcinku A brakuje już tylko 1% warstwy wiążącej, a warstwa ścierna jest właśnie układana.
 Natomiast na najmniej dotąd zaawansowanym odcinku C trwa intensywna praca i zanotowano największe postępy. Przybyło tam w ciągu ostatniego tygodnia 16,6% warstwy ścieralnej. Ale czy się uda? Czy pojedziemy na turniej UEFA EURO 2012 bez problemów z Poznania do Warszawy autostradą A2? Z pewnością kibice przekonają się już wkrótce. 


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Czy prokurent może sprzedać nieruchomość?

Czym jest prokura?
Prokura jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa, którego zakres został określony w kodeksie cywilnym. Może jej udzielić przedsiębiorca podlegający obowiązkowi wpisu do rejestru. Prokurent jest umocowany do dokonywania czynności sądowych i pozasądowych, związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Prokura musi być udzielona na piśmie.

 Czy prokurent może sprzedać nieruchomość?
Tomasz Branecki, Prezes Jartom wyjaśnia, że prokurent
posługując się jedynie dokumentem prokury, nie może sprzedać nieruchomości. Nie ma jednak przeszkód, aby nieruchomość sprzedał prokurent wyposażony w pełnomocnictwo szczególne, do zbycia konkretnej nieruchomości. Takie pełnomocnictwo musi być udzielone w formie aktu notarialnego.


INWESTYCJE RYNKOWE

Powierzchnia przemysłowa w Panattoni Park Czeladź dla Johnson Electric
Ostatni etap rozbudowy parku Panattoni Park Czeladź został rozpoczęty. Nowo budowaną powierzchnię zajmie firma z branży elektronicznej, firma Johnson Electric. 
 Powstająca powierzchnia to 10,7 tys. mkw.,  z czego 8,1 tys. mkw. to powierzchnia przemysłowa, a 2,6 tys. mkw. biurowo-socjalna. Do nowego w obiektu zostaną przeniesione linie produkcyjno-montażowe z innych zakładów koncernu.

Polfa w nowej hali produkcyjnej w Łódzkiej SSE
Generalnym wykonawcą hali produkcyjnej dla Polfa-Łódź S.A. została firma Agmet. Kontrakt opiewa na 32,5 mln zł netto. Obiekt o powierzchni ponad 9,5 tys. mkw. zostanie wybudowany jeszcze w tym roku w Konstantynowie Łódzkim (woj. łódzkie) na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
 W nowej hali produkowane będą leki z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Docelowo cała obecna produkcja ma być przeniesiona do tej nowej fabryki.
  

Nowy terminal cross -dockowy w Kraków Airport Logistic Centre dla Schenker
Na terenie parku logistycznego Kraków Airport Logistic Centre firma Schenker Sp. z o.o. uruchomiła terminal cross - dockowy.
 Hala terminalu to ponad 5,5 tys. mkw. wyposażona w 66 bram, plac manewrowy i drogi wewnętrzne. Wszystkie te udogodnienia mają usprawnić konsolidację kilku tysięcy przesyłek dziennie. Powierzchnia biurowa to ponad 1 tys. mkw.
Z nowej hali będą realizowane każdego dnia połączenia bezpośrednie z 16 terminalami w kraju i kilkunastoma w Europie.
 

Elektrownia Kozienice potrzebuje nowy magazyn
Elektrownia Kozienice ogłosiła przetarg na budowę dodatkowego magazynu na biomasę.
 Obiekt przeznaczony będzie do osłony biomasy przed czynnikami atmosferycznymi oraz do magazynowania biomasy współspalanej w elektrowni.
Oferty w postępowaniu można składać do 11 czerwca. Prace budowlane mają zakończyć się 28 czerwca 2013 r. 
 

Nowa hala w Poznaniu dla Volkswagena
Nowa hala z zapleczem socjalnym dla Volkswagen Poznań Sp. z o.o. powstanie w 
Poznaniu do końca 2014 r.
Wykonawcą inwestycji jest oddział Hochtief Polska. W ramach inwestycji powstanie nowa dwukondygnacyjna hala wraz ze strefą przeładunkową. Dodatkowo obecna hala zostanie rozbudowana o drugą kondygnację.
 Łącznia powierzchnia użytkowa obiektów wyniesie 14,7 tys. mkw.
Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na czwarty kwartał 2012 r., a zakończenie na styczeń 2014.

W Panattoni Park Łódź dwie nowe hale i trzech nowych najemców
W centrum
Panattoni Park Łódź East powstają dwa nowe budynki komercyjne.
W pierwszym budynku o powierzchni prawie 15,8 tys. mkw. znajdzie się firma Rohlig Suus Logistics (ponad 6,8 tys. mkw.), oraz jeden z dotychczasowych klientów dewelopera (6,5 tys. mkw.).
Natomiast druga hala o powierzchni 12 tys. mkw. powstaje dla dystrybutora produktów RTV, AGD i multimediów.
Panattoni Park Łódź East składa się obecnie z trzech budynków o łącznej powierzchni 104 550 mkw. Docelowo cały park będzie dysponował powierzchnią prawie 160 tys. mkw. w ramach czterech budynków.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt