O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Blaski i cienie kaucji w umowie najmu
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Blaski i cienie kaucji w umowie najmu

 NEWSLETTER

środa 23.05.2012 


PORADA DNIA

Nie obawiaj się renegocjacji dotychczasowych umów najmu. Jak renegocjować?
Podstawowa zasada renegocjacji brzmi: osoba decyzyjna nie negocjuje.  Osoba reprezentującą Cię podczas renegocjacji nie powinna być osobiście zaangażowana w przedmiot negocjacji. Na przykładzie renegocjacji umów najmu widać, że warto wynająć zewnętrznego, wiarygodnego negocjatora.
 Z doświadczeń Jartom, firmy, która prowadzi dla swoich klientów kilkadziesiąt negocjacji rocznie wynika, że taka osoba powinna radzić sobie z sytuacjami niepewnymi i konfliktem, powinna być cierpliwa, uczciwa i umiejąca oddzielić fakty od interpretacji.


ABC RYNKU

Blaski i cienie kaucji w umowie najmu 
Kaucja jest prostym i powszechnym sposobem zabezpieczenia zobowiązań z umowy najmu. Wpłacający kaucję musi jednak liczyć się z zamrożeniem kapitału na czas trwania umowy. Wadą kaucji jest również to, że spoczywa ona w rękach jednej ze stron umowy, tzn. wynajmującego. Zdarza się, że właścicielom nieruchomości trudno jest rozstać się z kwotą uiszczoną tytułem zabezpieczenia, dlatego kiedy nadchodzi czas zwrotu, piętrzą problemy.

Co na to prawo
Ważnym i mało znanym faktem jest to, że kaucja nie jest uregulowana w kodeksie cywilnym. Została ona uregulowana w Ustawie o ochronie praw lokatorów. Akt ten nie znajduje jednak zastosowania do najmu nieruchomości komercyjnych. Czy kaucja może w związku z tym służyć zabezpieczeniu interesów właścicieli komercyjnych nieruchomości?

 Tak, można wykreować takie zobowiązanie ze względu na istniejącą w polskim prawie zasadę swobody umów – mówi Kamila Branecka, agent firmy Jartom zajmującej się obrotem powierzchniami magazynowymi i przemysłowymi -  jest to powszechna praktyka. Warto jednak powierzyć sporządzenie takiej umowy specjalistom, aby precyzyjnie określić prawa i obowiązki stron oraz zasady zwrotu kaucji.


INWESTYCJE RYNKOWE

Właściciel ogólnopolskich sieci Drzwi i podłogi VOX w Centrum Biznesu Ożarów
Firma Składy budowlane VOX po raz kolejny skorzystała z doradztwa agencji nieruchomości Jartom. Firma wynajęła powierzchnię magazynowo - biurową w Ożarowie k. Warszawy, w rejonie nowo powstałej trasy autostrady A2. Powierzchnia znajduje się na terenie nowoczesnego kompleksu biurowo - magazynowego składającego się z czterech budynków klasy A o całkowitej powierzchni ponad 36,5 tys. mkw. Deweloperem tego centrum  jest Orco Property Group, firma zarządzająca aktywami o wartości 2,2 mld. euro. Jartom jest agentem wiodącym przy komercjalizacji Centrum Biznesu Ożarów.  

W sąsiedztwie A2 nowe centrum logistyczne jeszcze w tym roku
 Spółka Ulma Construccion Polska, jeden z wiodących producentów systemów deskowań i rusztowań na świecie, pod koniec tego roku planuje wprowadzić się do nowego centrum logistycznego. Nowoczesny obiekt magazynowy zostanie wybudowany w rejonie trasy nowo budowanej autostrady A2, w Koszajcu k. Brwinowa (woj. mazowieckie). Generalnym wykonawcą budowanego obiektu o kubaturze 44,3 tys. m3 jest firma Erbud.

Producent opakowań wkrótce w nowej hali produkcyjnej pod Warszawą
Marcato, producent folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych, wybuduje pod Warszawą nową halę. Firma rozbuduje kompleks o powierzchnię produkcyjną w miejscowości Rzakta gm. Wiązowna k. Warszawy.
 
W ramach przedsięwzięcia zostanie wyburzona istniejąca powierzchnia magazynowa a na jej miejscu zostanie wybudowana hala produkcyjna o powierzchni ok. 2 tys. mkw.

Nowe powierzchnie magazynowe i produkcyjne dla Spinko w Lesznie
 Firma produkująca wysokiej jakości odlewy aluminiowe oraz zajmująca się precyzyjną obróbką odlewów aluminiowych i żeliwnych, firma Spinko, planuje budowę hali produkcyjnej oraz hali magazynowej w Lesznie (woj. wielkopolskie).

Firma Internel w hali Gate One Business Park
Firma Internel, dostawca usług logistycznych została pierwszym najemcą w Gate One Business Park,
kompleksie magazynowo-biurowym zlokalizowanym na warszawskim Okęciu.
 
W Gate One Business Park firma, obsługująca głównie krajowe łańcuchy dostaw sklepów internetowych, wynajęła ok. 1.650 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

W zamojskiej podstrefie ekonomicznej hala do produkcji biopaliwa 
W zakładzie PEP Biomasa Energetyczna Wschód – pierwszym w zamojskiej podstrefie ekonomicznej – ruszyła produkcja pelletu, ekologicznego biopaliwa w postaci granulatu.
 Na działce o powierzchni 2,7 ha firma zainwestowała w budowę nowoczesnego zakładu 24 mln zł.
Część umów z rolnikami na dostawę słomy i siana firma już podpisała. Zamierza zawierać kolejne. Obecnie za tonę surowca oddanego do zakładu, PEP płaci 220 zł. Odbiorcą ekologicznego biopaliwa będzie Elektrownia w Połańcu, z którą inwestor ma wieloletni kontrakt.

Komponenty do produktów Philips czy Bosh z nowego zakładu z Łódzkiej SSE  
Topsil Global, producent wyrobów z gumy silikonowej i elementów termoplastycznych, otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka planuje wybudować nowy zakład produkcyjno-biurowy o powierzchni ok. 5 tys. mkw. z możliwością dalszej rozbudowy. Topsil Global zamierza wydać na nową inwestycję co najmniej 10 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 50 nowych pracowników.
 Topsil Global wytwarza ponad 2.000 różnego rodzaju produktów, w tym m.in: uszczelki do okien, drzwi, AGD, węże, wyroby dla przemysłu samochodowego, smoczki, czy też uszczelki do pojazdów szynowych. Komponenty wytwarzane przez Topsil Global znaleźć można w produktach renomowanych międzynarodowych koncernów, takich jak Philips czy Bosch.

W Szczecińskiej SSE ruszyła budowa pierwszej hali produkcyjno - magazynowej
Szwedzki inwestor z branży elektronicznej, firma Garo Polska Sp. z o.o. planuje rozpoczęcie działalności w Szczecińskiej SSE jesienią tego roku. Firma wybuduje halę produkcyjno - magazynową o powierzchni ponad 2,8 tys. m mkw.  kosztem 6,4 mln. zł.
Firma Garo AB jest liderem na rynku skandynawskim w dystrybucji osprzętu elektroinstalacyjnego.W Polce jako Garo Polska istnieje od 2010 roku. Obecnie zakład mieści się w wynajmowanej siedzibie w Tanowie. SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt