O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Życzenia świąteczne od zespołu Jartom
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Życzenia świąteczne od zespołu Jartom

                                                                   NEWSLETTER
środa, 18.12.2013
 

AKTUALNOŚCI

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

szczęścia i sukcesów w nadchodzącym 2014 Roku

życzy zespół Jartom.

 

Merry Christmas, happiness and prosperity in the Year 2014

wishes Jartom team.

 

 INWESTYCJE RYNKOWE 

Nowi najemcy w magazynach w centrum Polski
 W ostatnim czasie podpisane zostały trzy umowy najmu powierzchni magazynowej w regionie Polski Centralnej - informuje Jartom Nieruchomości. Jeden z najemców Diamond Business Park Stryków zdecydował się na zwiększenie wynajmowanej powierzchni o 2400 m kw. Z kolei dwie inne firmy wprowadzą się do prywatnego magazynu zlokalizowanego w okolicy Zgierza. Eurofoam Polska zajmie 2 850 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej, natomiast drugi najemca - 2 950 m kw.

North-West Logistic Park: pierwszy najemca w hali B
Inwestor kompleksu magazynowego North-West Logistic Park pozyskał pierwszego najemcę do hali B parku, której budowa rozpoczęła się we wrześniu br. - informuje Jartom Nieruchomości. Duńska firma My Trendy Phone zajmie 1900 m kw. powierzchni magazynowej. Firma My Trendy Phone specjalizuje się w sprzedaży internetowej w branży elektronicznej.
 Hala B North-West Logistic Park będzie miała powierzchnię 13 380 m kw. W skład całego parku docelowo wejdą trzy hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję o łącznej powierzchni 64 tys. m kw.

MLP Pruszków I: Kongsberg Automotive przedłuża umowę
 Kongsberg Automotive, norweski koncern działający od ponad 50 lat w sektorze motoryzacyjnym, zdecydował się na kolejne przedłużenie umowy najmu w parku magazynowym MLP Pruszków I, w którym powierzchnie do wynajęcia oferuje Jartom nieruchomości. Najemca obecny jest Pruszkowie od 2000 roku i wynajmuje łącznie blisko 12 tys. m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej wraz z pomieszczeniami biurowymi. W Pruszkowie produkowane są komponenty do foteli aut luksusowych m.in. maty grzewcze, zagłówki, systemy masażu.

Ideal Idea Park III: dwie hale magazynowe kupi fundusz BPH TFI
 W tym tygodniu dojdzie do kolejnej transakcji przejęcia kompleksu logistycznego na rynku warszawskim - zapowiadają eksperci Jartom. Właściciela zmieni pierwsza faza projektu (dwie hale magazynowe) Ideal Idea Park III. Hale o łącznej powierzchni 11, 8 tys. m kw. od firmy Ideal Idea kupi fundusz BPH TFI. Obie hale są całkowicie wynajęte. Kompleks logistyczny Ideal Idea Park III zlokalizowany jest przy ul. Działkowej w Warszawie, w pobliżu lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu.

East A4 Logistic Park powstanie na Podkarpaciu
 Nowy duży kompleks logistyczny powstanie w województwie podkarpackim - dowiedzieli się eksperci Jartom. W miejscowości Młyny k. Radymna (woj. podkarpackie) spółka East A4 Logistic Park wybuduje hale o powierzchni ok. 50 tys. m kw. Inwestycja powstanie na prawie 12-hektarowej działce. Kompleks zostanie wybudowany w celu wynajmowania powierzchni firmom logistycznym, działającym na terenie Europy i ekspediującym towary przede wszystkim do krajów Europy wschodniej - Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Rosji itp.

Oficjalne otwarcie drogi dojazdowej do SSE w Bieruniu
9 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie drogi zapewniającej dojazd do terenów inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bieruniu. Inwestycja kosztowała ponad 16 mln zł. W jej ramach na terenie strefy powstały chodniki i ścieżka rowerowa, zatoki i przystanki autobusowe, zjazdy, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz linia zasilająca. Przebudowano również sieć energetyczną i gazową.
 Teraz w Bieruniu, na terenach objętych tyską podstrefą Katowickiej SSE czeka na inwestorów 40 ha uzbrojonych, a przez to o wiele atrakcyjniejszych, terenów inwestycyjnych - podkreślają eksperci Jartom. Dowodem na to jest fakt, że w 2013 roku gmina pozyskała pierwszego inwestora. Firma Millennium Logistic Parks na 11 ha gruntu buduje hale produkcyjno-usługowe o powierzchni 8 tys. m kw.

Mostostal Zabrze wybuduje w Pyskowicach centrum dystrybucyjne dla Rossmanna
Spółka Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska wybrała wykonawcę centrum dystrybucyjnego, które powstanie w  Pyskowicach (woj. śląskie). Pod koniec listopada br. kontrakt o wartości 4,5 mln zł został podpisany z Mostostalem Zabrze-Holding - informuje Jartom Nieruchomości.
 W ramach umowy Mostostal do 12 kwietnia 2014 r. wybuduje na 9,4-hektarowej działce przy ul. Poznańskiej halę wysokiego składowania o powierzchni ok. 24 tys. m kw. oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1500 m kw.

Depenbrock buduje Ożarów Biznes Park
 Firma Depenbrock realizuje pierwszy etap budowy Ożarów Biznes Park - informuje Jartom Nieruchomości. Depenbrock wybuduje w miejscowości Duchnice koło Ożarowa Mazowieckiego (woj. mazowieckie) halę magazynową z zapleczem socjalno-biurowym o powierzchni 4,3 tys. m kw. Docelowo w Duchnicach mają powstać hale logistyczno-magazynowe o powierzchni 15 tys. m kw.

DSV Solutions powiększa skład konsygnacyjny dla farmacji
 W odpowiedzi na wzrastające zainteresowanie ze strony firm farmaceutycznych operator logistyczny DSV Solutions powiększa powierzchnię składu konsygnacyjnego w swoim Centrum Logistycznym w Kampinosie koło Warszawy - informują eksperci Jartom Nieruchomości. Obecnie na potrzeby firm farmaceutycznych w Kampinosie działa hurtownia farmaceutyczna o powierzchni 9 tys. m kw. oraz farmaceutyczny skład konsygnacyjny o powierzchni blisko 2 tys. m kw. Do końca tego roku cała strefa magazynu, dedykowana do obsługi produktów farmaceutycznych, osiągnie w sumie powierzchnię 16 tys. mkw. i pojemność 23,000 miejsc paletowych. W szczególności znacząco (o ponad 4,5 tys. m kw.) wzrośnie powierzchnia składu konsygnacyjnego, który został wydzielony pod wyłącznie składowanie produktów farmaceutycznych w temperaturze +15°C do +25 °C.

Trzy nowe inwestycje w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej
 12 grudnia br. prezydent miasta Bytomia podpisał umowy dzierżawy działek na terenie Bytomskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (BSAG) z trzema przedsiębiorcami, którzy zdecydowali się na inwestycję w Bytomiu - informuje Jartom Nieruchomości. W Bytomiu zainwestują: Gas Engineering, Integra Kamiński oraz Quinto. Rozpoczęcie budowy zakładów produkcyjnych zaplanowane jest na styczeń 2014 r.

W Szczecinie rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego firmy Teleyard
 27 listopada br. w Szczecinie na terenie objętym podstrefą Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego firmy Teleyard Sp. z o.o. Hale spawalnicze i centrum lakiernicze wraz z zapleczem socjalnym i parkingami o łącznej powierzchni około 12 tys. m kw. powstają na działce przy ul. Stołczyńskiej - informuje Jartom Nieruchomości. Inwestycja realizowana będzie etapami - w przyszłości powstaną kolejne hale oraz nabrzeże. Na terenie podstrefy Szczecin Teleyard zainwestuje w sumie 20 mln euro.

Region warszawski to największe skupisko magazynów w Europie Środkowo-Wschodniej
Region warszawski stał się największym hubem logistycznym w Europie Środkowo-Wschodniej. W trzecim kwartale br. całkowita podaż powierzchni magazynowej w okolicach Warszawy przekroczyła 2 mln m kw. Największe skupiska magazynów znajdują się na zachodzie i południowym zachodzie - w: Pruszkowie, Ożarowie Mazowieckim, Błoniach, Teresinie, Sochaczewie, Nadarzynie i Piasecznie.
W okolicach Warszawy zanotowano w trzech pierwszych kwartałach br. także wyjątkowo wysoki wzrost popytu na powierzchnię magazynową - o 22 proc. wyższy w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
 Do popularności regionu warszawskiego przyczynia się sama Warszawa, lecz znaczącą rolę odgrywa tu także infrastruktura, szczególnie drogowa:  połączenie z europejską siecią autostrad poprzez A2 czy powstający odcinak drogi S8 w kierunku Wrocławia.

Rozpoczęła się budowa fabryki Bilfinger Crist Offshore
 Spółka Bilfinger Crist Offshore oficjalnie rozpoczęła budowę fabryki fundamentów dla morskich siłowni wiatrowych. W ramach inwestycji powstaną hala produkcyjna o powierzchni blisko 30 tys. m kw. oraz liczącą 4,2 tys. m kw. malarnia. Wartość inwestycji to 350 mln zł. Produkcja w fabryce ruszy w 2015 roku. Fabryka rocznie będzie produkować około 50 fundamentów kratownicowych o wadze od 700 do 900 ton każdy. Inwestycja powstaje na terenie objętym szczecińską podstrefą SSE Euro-Park Mielec.

KPT: dwa nowe zezwolenia
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. W ramach inwestycji powstaną dwa nowe zakłady produkcyjne.
 Firma Supersnow swoją nową fabrykę urządzeń naśnieżających wybuduje w gminie Czorsztyn. Spółka zainwestuje na terenie KSSE co najmniej 20 mln zł.
Z kolei w gminie Trzebinia nowy zakład, w którym produkowane będą systemy posadzkowe, wybuduje firma Syntaj. Wartość inwestycji to co najmniej 6 mln zł. 

WSSE Invest-Park: zezwolenie dla NSK Steering Systems Europe
 Zarząd Wałbrzyskiej SSE Invest-Park wydał firmie NSK Steering Systems Europe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Wałbrzych - informuje serwis WSSE Invest-Park. Przedsiębiorca zainwestuje na terenie podstrefy co najmniej 30 mln 750 tysięcy zł  do 31 marca 2016 roku.
W ramach inwestycji firma uruchomi produkcję kolumn kierowniczych oraz komponentów do nich.

PBB Deutsche Pfandbriefbank pożycza 32,5 mln euro na zakup magazynu w Gądkach
Firma inwestycyjna W. P. Carey otrzymała od PBB Deutsche Pfandbriefbank 32,5 mln euro pożyczki na zakup poznańskiego magazynu sieci odzieżowej H&M. W.P. Carey przejął magazyn od Invesco Real Estate za kwotę ok. 64 mln euro, a zatem kwota ta pokryje ponad połowę kosztów zakupu.
 Magazyn H&M zlokalizowany w Gądkach pod Poznaniem ma całkowitą powierzchnię 83,325 tys. m kw. Jest on wynajmowany przez sieć odzieżową H&M i wykorzystywany jako centrum dystrybucyjne na Europę Wschodnią, a także jako centrum logistyczne dla sprzedaży internetowej w całej Europie.

Spółka Bursiak wybuduje centrum logistyczno-magazynowe
 Spółka Bursiak wybuduje centrum logistyczno-magazynowe w miejscowości Słowik gm. Zgierz (woj. łódzkie). W skład kompleksu wejdą trzy hale magazynowe wysokiego składowania o łącznej powierzchni 71,5 tys. m kw. Uzupełnieniem będą parkingi dla 342 samochodów osobowych oraz 103 pojazdów ciężarowych o łącznej powierzchni 33 tys. m kw.

Herco rozbuduje swój kompleks produkcyjny
 Firma Herco, producent gwoździ, rozbuduje swój kompleks produkcyjny w miejscowości Cielądz (woj. łódzkie). W ramach inwestycji powstanie hala o powierzchni 2,4 tys. m kw. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych w wysokości 9,7 mln zł.

Pod Wrocławiem powstanie kompleks magazynowy Commercial Point
W Bielanach Wrocławskich (woj. dolnośląskie) powstanie kompleks magazynowo-logistyczny firmy Commercial Point. Obiekt będzie miał powierzchnię około 26 tys. m kw.
 

 

 

zdjęcie Izabela Zaraś pracownik Jartom

 

Jartom
ul. Kopernika 30
00-336 Warszawa
tel.: (+48) 22 826 33 23
fax: (+48) 22 826 09 75
www.jartom.com

Izabela Zaraś
Asystent Dyrektora ds. Sprzedaży i Najmu
kom.: 501 195 043

Twój doradca ds. nieruchomości magazynowych

 

 

 


 Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt