O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » News 19.03.2014
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

News 19.03.2014

                                                                   NEWSLETTER
środa, 19.03.2014
 

AKTUALNOŚCI

Magazyn w ekskluzywnym otoczeniu. Jartom znowu doradza swojemu wieloletniemu Klientowi – firmie Fiskars Polska Sp. z o.o.

Jartom jest najbardziej rozpoznawalnym polskim doradcą w dziedzinie wynajmu hal magazynowych i produkcyjnych. Jako firma  z  ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, budzi ogromne zaufanie klientów, czego dowodem jest stała współpraca z międzynarodowymi korporacjami.

W ostatnich czasie Jartom skutecznie doradzał przy transakcji najmu blisko 1500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej na terenie kompleksu SEGRO Business Park Warsaw, Żerań. Do grona najemców parku dołączyła fińska firma Fiskars, działający nieprzerwanie od 365 lat światowy potentat w produkcji funkcjonalnych i nowoczesnych narzędzi dla domu, ogrodu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Przedmiotem długoterminowej umowy najmu jest hala o powierzchnia 956 m² oraz powierzchnia biurowa 496 m², która została całkowicie przebudowana i zaaranżowana zgodnie z wymaganiami klienta.

SEGRO Business Park Warsaw, Żerań oferuje najemcom nowoczesną powierzchnię w pełni dostosowaną do potrzeb dystrybucji miejskiej i składa się z sześciu obiektów magazynowych oraz budynku biurowego.

Jartom Nieruchomości – od 1992 r. specjalizuje się transakcjach na rynku centrów magazynowych i hal produkcyjnych w całej Polsce, skutecznie świadcząc swoim klientom kompleksowe usługi doradcze. 


Wyjątkowe oferty!

Nowoczesna hala magazynowo - dystrybucyjna w doskonałej lokalizacji

Obiekt dostosowany do prowadzenia wszelkiej działalności logistycznej, kompletacji, konfekcjonowania. Nieodzownymi atutami obiektu są:

Lokalizacja - usytuowanie w pobliżu jednej z głównych arterii komunikacyjnych stolicy - Alej Jerozolimskich, dostęp do autostrady A2 i dróg ekspresowych S2 i S8, zapewnia sprawną komunikację podmiejskimi środkami transportu jaki i dogodną dystrybucję towarów.

Parametry techniczne obiektu:

- 6 000 mkw. powierzchni magazynowej dostępnej od zaraz, (możliwość budowy większych obiektów typu BTS),
- 2 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej - standard klasy A+,
- obszerne place manewrowe: 18 m szerokości,
- wysokość składowania netto: 10 m,
- dostęp przez doki z hydraulicznymi podnośnikami oraz bramy wyposażone w rampy najazdowe,
- zaawansowany system telekomunikacyjny.

Numer ofert w biurze Jartom: 1279a.
W sprawie najmu nieruchomości należy kontaktować się z Izabelą Zaraś tel.: 501-195-043, e-mail: izaras@jartom.pl.


Grunt inwestycyjny na sprzedaż

Działka o powierzchni 10 875 mkw., teraz w nowej, niższej cenie: 350zł/mkw. Atutami nieruchomości są:

Atrakcyjna lokalizacja - Warszawa Żerań - teren położony w pobliżu trasy toruńskiej.
Dostęp do wszystkich mediów: dostępne w ulicy przy działce.
Aktualne warunki zabudowy w zakresie realizacji inwestycji polegającej na budowie hali magazynowo-handlowo-produkcyjno-usługowowej wraz z zapleczem biurowym i niezbędną infrastrukturą techniczną: 

- powierzchnia zabudowy: 5500mkw., 
-
powierzchnia użytkowa ok. 8000mkw.,
-
maksymalna wysokość zabudowy 12m.

Numer oferty w biurze Jartom: 7660a.
W sprawie zakupu nieruchomości
należy kontaktować się
z Izabelą Zaraś tel.: 501-195-043, e-mail: izaras@jartom.pl. INWESTYCJE RYNKOWE   

MLP Pruszków I: DTA Sp. z o.o. nowym najemcą
W parku logistycznym MLP Pruszków I pojawi się nowy najemca. Agencja celna DTA Sp. z o.o. wynajęła łącznie ponad 4 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej - informuje Jartom Nieruchomości.
 Agencja celna DTA Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym usługi spedycyjne, transportowe i obsługę celną. Firma dysponuje siecią magazynów celnych i krajowych na terenie całej Polski.

Panattoni Park Łódź: CERI International nowym najemcą
 Panattoni Europe pozyskał nowego najemcę do budowanej w ramach IV etapu hali w Panattoni Park Łódź. Zajmująca się outsourcingiem CERI International Sp. z o.o. wynajęła 3050 m kw. powierzchni magazynowej - informuje Jartom Nieruchomości.

Centrum Logistyczne Kraków II: G4 Garage na większej powierzchni
Biuro Inwestycji Kapitałowych SA podpisało z firmą G4 Garage umowę na wynajem 2,5 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz 200 m kw. zaplecza biurowo-socjalnego w kompleksie Centrum Logistyczne Kraków II. Firma G4 Garage zwiększyła tym samym wynajmowaną przez siebie powierzchnię w Centrum Logistycznym Kraków II.
 Właścicielem Centrum Logistycznego Kraków II jest spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych SA (BIK SA). BIK SA planuje w najbliższym czasie zrealizować kolejne inwestycje: nowe hale powstaną przede wszystkim na posiadanych gruntach czyli w Sosnowcu oraz w Krakowie.

Segro European Logistics Partnership kupi pięć obiektów magazynowych w Polsce
 Segro European Logistics Partnership kupi pięć obiektów magazynowych w Polsce. Będzie to część większej transakcji polegającej na zakupie od CCP III Fund i EPISO 25 budynków logistycznych w Europie o łącznej powierzchni 666 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. Szacowana wartość transakcji, do której dojdzie w  drugim kwartale 2014 r., to 472 mln euro.

Segro Industrial Park Wrocław z nowym najemcą - Chassis Brakes International
 Do Segro Industrial Park Wrocław wprowadzi się nowy najemca. Firma Chassis Brakes International Poland wynajęła około 2,3 tys. m kw. powierzchni magazynowej - informuje Jartom Nieruchomości. Umowa została podpisana na długi okres, a wynajęta powierzchnia posłuży najemcy do przechowywania różnorodnych elementów do produkcji zacisków hamulcowych. Między pracą magazynu w parku Segro a pracą fabryki będzie istniała ścisła koordynacja - komponenty dostarczane będą co godzinę metodą JIT (Just In Time Delivery) na linie produkcyjne znajdujące się w fabryce.
Segro Industrial Park Wrocław położony jest w północno-wschodniej części miasta, 12 km od centrum. W skład kompleksu docelowo wejdzie 40 tys. m kw. powierzchni  magazynowej i produkcyjnej. 

Besta wybuduje halę magazynową we Wrocławiu 
Firma Besta będzie miała nową halę magazynową. W ramach przedsięwzięcia przy ul. Strzegomskiej powstanie obiekt o powierzchni 2,4 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości.
 Hala zostanie zaprojektowana i wybudowana przez Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej (W.P.I.P.).

Wawel wybuduje nowy zakład produkcyjny
 W Dobczycach (woj. małopolskie) powstanie nowy zakład produkcyjny spółki Wawel. Budowa hal produkcyjnych rozpocznie się w 2014 roku, a zakończy w połowie roku przyszłego - informuje Jartom Nieruchomości. Produkcja w nowych obiektach ma ruszyć w roku 2016. Wawel w budowę nowego zakładu zainwestuje około 80 mln zł.

Trzy nowe zezwolenia w Krakowskiej SSE
Trzy kolejne firmy zainwestują na terenie Krakowskiej SSE. W podstrefie Nowy Sącz firma SGL Lindner wybuduje hale produkcyjne, w których wytwarzane będą płyty z grafitu ekspandowanego informuje Jartom Nieruchomości. Wartość inwestycji to 40 mln zł.
 Dwie pozostałe firmy będące częścią Grupy Can-Pack uruchomią zakłady produkcyjne w podstrefie Tarnów. Can-Pack Food and Industrial Packaging zainwestuje 32,5 mln zł, natomiast Can-Pack Metal Closures - 40 mln zł. Pierwsza z nich uruchomi produkcję opakowań metalowych. Druga produkować będzie zamknięcia koronowe (tzw. kapsle) oraz zamknięcia łatwo otwieralne „CP-CAP”, przy jednoczesnym zautomatyzowaniu procesu odbierania, pakowania i magazynowania wyrobów gotowych.

Trasko-Inwest wybuduje centrum logistyczne dla AB
 Firma Trasko-Inwest została wybrana na generalnego wykonawcę centrum logistycznego firmy AB, które powstanie w podwrocławskich Magnicach - informuje Jartom Nieruchomości. Zgodnie z umową obiekt ma zostać wybudowany do 28 maja 2015 r. Wartość umowy to 55,7 mln złotych.

Action rozbudowuje centrum dystrybucyjne w Zamieniu
W centrum dystrybucyjnym firmy Action w Zamieniu przybędzie nowa hala. Magazyn wysokiego składowania wybuduje Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjne Telka - informuje Jartom Nieruchomości. Do 15 czerwca br. wybudowana zostanie główna hala magazynowa, a zakończenie prac wykończeniowych zaplanowano na 31 grudnia br.
 Rozbudowa związana jest z rozwojem i rosnącymi potrzebami logistycznymi spółki Action. Po uruchomieniu nowego obiektu z centrum dystrybucyjnego w Zamieniu będzie można wysyłać do 100 tys. paczek dziennie.

NOVIGO zainwestuje na terenie Suwalskiej SSE
 Firma NOVIGO, producent wyrobów z drewna, zainwestuje na terenie Suwalskiej SSE co najmniej 16 mln zł. Inwestycja będzie przebiegać w dwóch etapach. Początkowo inwestor wynajmie na terenie strefy halę, którą wyposaży w park maszynowy i w wynajętym obiekcie uruchomi produkcję - informują eksperci Jartom. Dopiero w drugim  etapie NOVIGO zakupi nieruchomość na terenie strefy ekonomicznej, na której to nieruchomości wybuduje własny zakład produkcyjny. W podstrefie Suwałki NOVIGO produkować będzie głównie wieszaki do ubrań.

Rozbudowa zakładu 3M we Wrocławiu zakończona
 Firma MCKB zakończyła jako generalny wykonawca rozbudowę zakładu produkcyjnego firmy 3M  we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstały: hale magazynowe i produkcyjne, pomieszczenia biurowe oraz techniczne (kotłownia, sprężarkownia, rozdzielnia i stacja Trafo) - informuje Jartom Nieruchomości. Wybudowano także drogi pożarowe, place manewrowe i parkingi. Nowe obiekty mają łącznie ponad 12,5 tys. m kw. powierzchni ogólnej i ponad 13 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

W Kuźni Raciborskiej powstanie nowa hala montażowa dla Rafametu
Firma Rafamet zleciła budowe nowej hali montażowej - informują eksperci Jartom. Obiekt w miejscowości Kuźnia Raciborska (woj. śląskie) wybuduje firma Pro-Invest z Dąbrowy Górniczej. W hali zamontowane zostaną 4 suwnice o udźwigu 120 t, 50 t oraz dwie po 40 t.
 Wynagrodzenie dla wykonawcy ustalono na 13,05 mln zł, podczas gdy całość inwestycji ma się zamknąć kwotą 16,5 mln zł. Zgodnie z umową inwestycja zostanie zakończona do 30 listopada br.

Centrum logistyczne dla Nova Trading powstanie w Jaworznie
 Firma Erbud wybuduje centrum logistyczne dla Nova Trading. Obiekt powstanie na terenie Jaworznickiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W ramach inwestycji wybudowane zostaną: hala magazynowo-produkcyjna z zapleczem biurowo-socjalnym oraz budynek portierni - informuje Jartom Nieruchomości.

Opekol wybuduje halę dla Arpack
 Firma Opekol wybuduje w Słubicach (woj. lubuskie) halę o powierzchni 8 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. Obiekt dla firmy Arpack powstanie przy ul. Osiedle Przemysłowe, na obszarze objętym Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Linie kolejowe prowadzące do Portu Gdynia zostaną zmodernizowane
Obecnie trwa przetarg na opracowanie studium wykonalności modernizacji odcinków linii kolejowych zapewniających dojazd do portu w Gdyni. 25 lutego br. otwarte zostaną oferty w tym przetargu. 
Znaczące inwestycje związane z poprawą dostępności transportem kolejowym zostały też zaplanowane na terenie samego Portu Gdynia. Inwestycja zakłada przebudowę 5 855 m torów i elektryfikację 5 974 m torów. Oprócz tego, ma zostać dokonana m.in. instalacja urządzeń srk z centralizacją zwrotnic rozjazdów oraz wymiana oświetlenia układu torowego.
 Planowane inwestycje kolejowe wpisują się w ogólną strategię rozwoju gdyńskiego portu i są niezwykle istotne w świetle rosnącego znaczenia polskiego handlu morskiego - podkreślają analitycy Jartom.

Koło Płońska powstaje kompleks hal produkcyjno-badawczych
 W miejscowości Poczernin k. Płońska (woj. mazowieckie) powstaje kompleks produkcyjno-laboratoryjny firmy Huber Holding. Do 2018 roku powstaną obiekty produkcyjne, magazynowe oraz centrum badawcze o łącznej powierzchni ok. 20 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. W pierwszym etapie na potrzeby firmy zaadaptowana została hala o powierzchni 3,6 tys. m kw. W następnych etapach powstaną hale o powierzchni odpowiednio: 1,5 tys. m kw. oraz 3,4 tys. m kw.

Rozbudowa kompleksu logistycznego GLS w Strykowie
 Spółka General Logistics Systems (GLS) rozbuduje swój kompleks logistyczny zlokalizowany w Strykowie koło Łodzi - informują eksperci Jartom. W ramach inwestycji powstaną obiekty o łącznej powierzchni blisko 4 tys. m kw.

PHN znalazł partnera do realizacji inwestycji w Parzniewie
 PHN znalazł partnera do realizacji inwestycji w Parzniewie. W tej sprawie strony podpisały list intencyjny, zgodnie z którym wspólnie opracują dokumentację związaną z ewentualną realizacją wspólnego przedsięwzięcia. PHN nie podał oficjalnie nazwy potencjalnego partnera - wiadomo tylko, że jest to "spółka deweloperska o uznanej międzynarodowej marce w segmencie magazynowym". Inwestycja powstanie na terenie gminy Brwinów pod Pruszkowem, w pobliżu węzłów austostradowych Konotopa i Pruszków - informują eksperci Jartom.

Intercor rozbuduje swój kompleks hal w Zawierciu
 Kompleks magazynów firmy Intercor w Zawierciu (woj. śląskie) zosatnie rozbudowany. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w dwóch etapach. W pierwszym powstanie hala o powierzchni 1,7 tys. m kw., natomiast w drugim - o powierzchni 1,4 tys. m kw. - informują eksperci Jartom.

Czy w PL Lublin wybudują terminal cargo?
Coraz bardziej realna staje się budowa portu cargo w Porcie Lotniczym Lublin - informują eksperci Jartom. Obecnie zarząd PLL prowadzi rozmowy z dwoma firmami w sprawie budowy terminalu cargo na lotnisku. Jedna z firm to operator cargo obsługujący PZL-Świdnik AgustaWestland.
 Zarząd PLL nie planuje angażować finansowo portu w budowę terminala cargo. Dokładny schemat finansowania inwestycji nie został jednak jeszcze ustalony. Brane są pod uwagę różne warianty, m.in. taki, że PLL dzierżawi grunt, pobiera opłaty towarowe, a pracownicy PLL obsługują tę usługę.

Drewmix i Solidex wybudują hale magazynowe w Wielkopolsce
 Dwie spółki Drewmix i Solidex, działające w branży memblowej, prowadzą przygotowania do budowy kompleksu produkcyjno-magazynowo-handlowego. Inwestycja powstanie w miejscowości Mroczeń, koło Baranowa (woj. wielkopolskie). W ramach przedsięwzięcia wybudowany zostanie kompleks czterech hal o powierzchni 3,8 tys. m  kw. każda - informuje Jartom Nieruchomości.
W przyszłości planowana jest rozbudowa kompleksu o dwa kolejne obiekty. W tym celu inwestor dokupił dodatkową nieruchomość zlokalizowaną w sąsiedztwie.

General Motors rozbuduje fabrykę w Tychach
Fabryka GMMP w Tychach zostanie rozbudowana. Związane jest to z planami koncernu General Motors, który chce w Tychach uruchomić produkcję silników wysokoprężnych nowej generacji o średniej pojemności (MDI). Całkowita powierzchni użytkowa budynków ma się zwiększyć o 30 proc.: powstanie nowa hala magazynowa oraz zainstalowane zostaną nowe linie produkcyjne i testowe - dowiedzieli się eksperci Jartom.
 Rozbudowa fabryki i montaż nowego wyposażenia potrwają do 2016 roku. Na rok 2017 planowane jest już rozpoczęcie produkcji nowoczesnych, czterocylindrowych, aluminiowych silników Diesla o pojemności 1,6 l.

Celther wybuduje kompleks produkcyjny w Konstantynowie Łódzkim
 Firma Celther Polska wybuduje w Konstantynowie Łódzkim kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy. W ramach inwestycji powstaną hale o łącznej powierzchni około 4,2 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. Wartość inwestycji to blisko 30,2 mln zł.

Koło Żyrardowa powstanie hala dla Sevroll System
Firma Sevroll System wybuduje halę magazynową o powierzchni ok. 3,9 tys. m kw. Inwestycja zostanie zlokalizowana w miejscowości Krze Duże koło Żyrardowa (woj. mazowieckie) - informują eksperci Jartom. Obiekt posłuży do składowania profili aluminiowych do produkcji mebli.


 

zdjęcie Izabela Zaraś pracownik Jartom

 

Jartom
ul. Kopernika 30
00-336 Warszawa
tel.: (+48) 22 826 33 23
fax: (+48) 22 826 09 75
www.jartom.com

Izabela Zaraś
Asystent Dyrektora ds. Sprzedaży i Najmu
kom.: 501 195 043

Twój doradca ds. nieruchomości magazynowych

 

 

 

 

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt: news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt