O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Terminal w Modlinie już czeka na pasażerów
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Terminal w Modlinie już czeka na pasażerów

 NEWSLETTER

środa 28.03.2012 


AKTUALNOŚCI
Jartom agencją wyłączną przy sprzedaży obiektu biurowo - magazynowego w Łomiankach pod Warszawą

Agencja Jartom jest agencją wyłączną przy sprzedaży samodzielnej nieruchomości biurowo - magazynowej, znajdującej się w cenrtum Łomianek pod Warszawą. Atrakcyjna lokalizacja w rejonie trasy Warszawa - Gdańsk, dobry dojazd dla pracowników i klientów to jedne z wielu atutów tej  nieruchomości.

PORADA DNIA
Czy spółka cywilna może być najemcą?

Spółka cywilna nie może być stroną umowy najmu. Nie jest podmiotem prawa cywilnego, w związku z tym nie może nabywać praw i zaciągać zobowiązań – mówi Kamila Branecka, Dyrektor ds. sprzedaży i najmu agencji Jartom specjalizującej się w obrocie powierzchniami magazynowymi i przemysłowymi. Spółka cywilna jest tylko umową poprzez którą wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego przez działanie w oznaczony sposób, w szczególności przez wniesienie wkładów.

 Kto wiec będzie stroną umowy najmu?
Stroną umowy zawieranej „ze spółką” będą w rzeczywistości jej wspólnicy. Należy więc oznaczyć ich w umowie jako: „Jan Kowalski i Stanisław Nowak, działający w ramach spółki X”.


WYWIAD TYGODNIA
Terminal w Modlinie już czeka na pasażerów, ale nie na cargo

Nowe lotnisko Warszawa – Modlin nie będzie w najbliższej przyszłości przystosowane do obsługi cargo. Jest to informacja z pierwszej ręki

Lotnisko w Modlinie obsłuży pierwszych pasażerów już za dwa miesiące, w czasie Euro 2012. Na kibiców czeka nowoczesny terminal pasażerski, zaprojektowany przez Stefana Kuryłowicza.  Początkowo lotnisko obsługiwać będzie nieregularne loty pasażerskie. Na regularne połączenia poczekamy do połowy lipca. Służby prasowe lotniska informują, że w bieżących planach inwestycyjnych nie ma przetargu na terminal cargo.
 Czy w związku z tym możliwa jest obsługa ruchu towarowego na lotnisku?
Teoretycznie tak. Jeśli infrastruktura lotniska Warszawa/Modlin (brak terminalu cargo i droga startowa o długości 2 500 m) będzie wystarczająca dla zainteresowanych podmiotów, to jesteśmy otwarci na współpracę – mówi Magdalena Bojarska Specjalista ds. Komunikacji z Zespołu Prasowego  Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin


INWESTYCJE RYNKOWE

Nowy most w Warszawie otwarty
W weekend otwarto Most im. Marii Skłodowskiej-Curie. To nowa przeprawa przez Wisłę łącząca lewobrzeżne Bielany z położoną na prawym brzegu rzeki Białołęką.  Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę 24 marca. Most ma długość 795 metrów a cała jego trasa prawie 3,5 km. Składa się z trzech głównych części – dwóch jezdni dla samochodów oraz jednej dla tramwajów. 

Budowa nowego kompleksu magazynowo - logistycznego dla San Ray 
CoBouw wybuduje dla San Ray kompleks magazynowo-logistyczny o pow. 10,6 tys. mkw w Gołębiowie (woj. świętokrzyskie). Firma CoBouw pozyskała zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie kompleksu magazynowo-logistycznego Grupy Producentów Owoców i Warzyw San Ray w miejscowości Gołębiów.  W ramach przedsięwzięcia powstanie sortownia i przechowalnia owoców wraz z budynkiem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 10,6 tys. mkw.

Rozbudowa hali produkcyjnej producenta systemów automatyki przemysłowej i wymiany informacji 
Firma Rockwell Automation planuje rozbudowę kompleksu produkcyjnego w Katowicach (woj. śląskie). W ramach inwestycji istniejąca hala powiększona będzie o nowe skrzydło o powierzchni 4,3 tys. mkw. W ramach inwestycji powstanie także obiekt biurowo-socjalny o powierzchni 1,1 tys. mkw.  Firma zdecydowała się na inwestycję w 2006 roku w Katowicach ze względu na dużą liczbę wykwalifikowanych pracowników w regionie. Rejon ten jest znany z rosnącego rynku magazynów. 

Makarony Lubella w większej fabryce
Firma Lubella, część olbrzymiej polskiej grupy branży spożywczej Maspex, planuje w tym roku rozbudowę swojej lubelskiej fabryki. Poza rozbudową fabryki w Lublinie Maspex planuje w tym roku zainwestować także w budowę nowoczesnego centrum logistycznego dla Lubelli.  Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w 2013 roku. 

W Prologis Park Poznań II przedłużona umowa najmu dla operatora logistycznego
w Firma DSV, globalny dostawca usług transportowo - logistycznych, renegocjowała i rozszerzyła umowę najmu około 12 tys. mkw. powierzchni w nowoczesnym parku magazynowym Prologis Park Poznań II.
 Magazyny Prologis Park Poznań II znajdują się przy drodze krajowej nr 92 (Lwówek-Poznań-Łowicz) oraz 16 km od autostrady A2 (Berlin-Warszawa-Moskwa). Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest oddalony o 14 km międzynarodowy port lotniczy w Poznaniu.

Nowy Intermodalny terminal kontenerowy w Poznaniu
Spółka ATC Rail, zależna od notowanej na NewConnect ATC Cargo, wybuduje w Poznaniu nowy terminal intermodalny. Terminal o powierzchni 90 tys. mkw. powstanie na nieruchomości, na której znajduje się bocznica kolejowa i budynek biurowy.  Według założeń, potencjał przeładunkowy terminala może sięgnąć 50 tys. TEU w skali roku.

Nowe tereny inwestycyjne w Warmińsko-Mazurskiej i Słupskiej SSE
20 marca 2012 roku Rada Ministrów przyjęła zmienione rozporządzenia dotyczące zmiany granic słupskiej i warmińsko-mazurskiej SSE.
Do strefy słupskiej włączono prawie 433 ha gruntów publicznych w Koszalinie, Wałczu, Słupsku, Ustce oraz w gminach Karlino, Kalisz Pomorski, Biesiekierz, Polanów, Tychowo i Słupsk.
Z kolei do warmińsko-mazuskiej SSE włączono ponad 81 ha, z czego 77 ha to grunty publiczne położone w Olsztynie, Elblągu i Nidzicy.
 Ponadto do W-MSSE włączono 4-hektarowy teren prywatny w Mławie, który należy do spółki WIPASZ S.A. Na nowo włączonym do strefy terenie spółka zamierza rozbudować i zmodernizować swój zakład przetwórstwa drobiowego. Wartość inwestycji to 80 mln zł.

Grupa Eurocash, największa w Polsce grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów FMCG,  wynajmuje w trzech powierzchniach logistycznych
Dwie firmy z grupy Eurocash: Premium Distributors oraz Delikatesy Centrum, wynajęły łącznie ok. 7 100 mkw. powierzchni magazynowej w trzech centrach logistycznych.
Firma Premium Distributors renegocjowała umowę najmu 2 300 mkw. powierzchni w nowoczesnym parku magazynowym w Sosnowcu. Spółka ta przedłużyła także umowę najmu na 2 800 mkw. w centrum logistycznym w Krakowie.
Natomiast Delikatesy Centrum wynajmą 2 tys. mkw. w hali magazynowej w parku przemysłowym koło Poznania.

 SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt