O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Teren inwestycyjny bezpośrednio przy trasie Warszawa - Poznań, koło Błonia na sprzedaż|Większa Krakowska SSE: będą nowe
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Teren inwestycyjny bezpośrednio przy trasie Warszawa - Poznań, koło Błonia na sprzedaż|Większa Krakowska SSE: będą nowe inwestycje

                                                                   NEWSLETTER
piątek 01.02.2013 

AKTUALNOŚCI

Teren inwestycyjny bezpośrednio przy trasie Warszawa - Poznań, koło Błonia - na sprzedaż!


Działka w bardzo dobrej lokalizacji o przeznaczeniu na usługi, w szczególności na handel, magazyny, logistykę.
Teren o wymiarach 130m x 100 m, z dostępem do mediów, posiada zjazd z drogi krajowej nr 2 Warszawa - Poznań.
 Możliwość zabudowy 70%, maksymalna wysokość zabudowy 20m. Atrakcyjna cena sprzedaży.

 Dowiedz się więcej o tej nieruchomości - zadzwoń tel. +48 506 124 069.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

WMS - Warehouse Management System
Jest to magazynowy system informatyczny, który służy do zarządzania ruchem produktów w magazynie. Wyspecjalizowany system jest usprawnieniem procesów, które zachodzą w magazynie.
 System WMS jest źródłem m.in. takich danych jak stan magazynowy, lokalizacja partii czy konkretnych towarów w magazynie, jak również służy m.in. do kontroli towaru przyjmowanego do magazynu np. pod kontem zgodności dostawy z zamówieniem.


INWESTYCJE RYNKOWE

Większa Krakowska SSE: będą nowe inwestycje
Z końcem stycznia 2013 roku Krakowska SSE powiększy się o 90 ha gruntów - podaje sse.krakow.pl. Rozporządzenie w tej sprawie przyjęła Rada Ministrów 2 stycznia 2013 r. Korekty zostaną dokonane w podstrefach: Kraków-Podgórze, Zabierzów, Tarnów, Nowy Sącz, Zator oraz Skawina, natomiast nowe podstrefy utworzone zostaną w Trzebini, Dąbrowie Tarnowskiej, Chrzanowie i Czorsztynie. Tym samym obszar strefy zwiększy się do ponad 628 ha.
Niektóre z terenów zostały objęte strefą z myślą o konkretnych inwestycjach. Na terenie krakowskiej strefy swoje inwestycje będą mogły zrealizować takie firmy jak: Valeo Autosystemy sp. z o.o., Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o., Dan Cake Polonia sp. z o.o., Can Pack Metal Clousers sp. z o.o., Can Pack General Line sp. z o.o., Integer.pl SA, SGL Carbon Polska SA oraz SN Super Snow.
Firma SN Super Snow w podstrefie w Czorsztynie wybuduje nowy zakład wytwarzający sztuczny śnieg na skalę przemysłową. Koszt inwestycji, której zakończenie planowane jest na koniec 2014 r., to ponad 20 mln zł.
 Natomiast w podstrefie Zabierzów powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe nowych technologii pocztowych, w tym paczkomatów, a także innowacyjnych technologii logistyki pocztowej i kurierskiej. Inwestorem jest koncern Integer.pl.

Nowe hale produkcyjne powstaną w powiększonej Łódzkiej SSE
22 stycznia 2013 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zwiększające obszar Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - czytamy w mg.gov.pl. 
Rozporządzenie będzie obowiązywać od 31 stycznia br. ŁSSE powiększy się łącznie o 21,5 ha. Korekta jej granic (włączenie 59,5 ha oraz wyłączenie z niej 38 ha) spowoduje powiększenie obszaru Łódzkiej Strefy do 1298 ha.
Wśród siedmiu nowych projektów inwestycyjnych na terenach prywatnych, włączonych do ŁSSE są inwestycje firm: Hutchinson Poland, Organika-Car, Infosys BPO Poland i Lek SA. Pozostałe to inwestycje spółek Sponcel, Meyer Tool IGT oraz KWB. W wyniku nowych inwestycji powstaną nowe zakłady produkcyjne, a istniejące zostaną rozbudowane lub zmodernizowane.
Firma Meyer Tool IGT sp. z o.o. wybuduje w Kaliszu zakład produkujący części do silników lotniczych oraz elementów turbin gazowych wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej. Wartość inwestycji to około 20 mln zł.
Organica – Car SA rozbuduje funkcjonujący już w Łodzi zakład, w wyniku czego oferta spółki powiększy się o kilkadziesiąt innowacyjnych wyrobów chemii gospodarczej oraz chemii przemysłowej i motoryzacyjnej. W ramach inwestycji powstaną: nowa hala produkcyjno-magazynowa, budynek pomocniczy i wiaty magazynowe, instalacje produkcyjne i zbiorniki magazynowe. Wartość inwestycji to 20 mln zł.
W Strykowie, gdzie działa już Centrum Produkcyjno-Logistyczne spółki Lek, która produkuje leki generyczne, powstanie nowy budynek, a istniejący zostanie rozbudowany. Powstaną także infrastruktura drogowa i techniczna. Inwestycja kosztować ma 125 mln zł.
Natomiast w podstrefie Kleszczów ma powstać zakład spółki Sponcel, której udziałowcami są włoska spółka Arix SPA oraz GGD Technology Ltd. W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjno-magazynowa wraz z wyposażeniem i zapleczem biurowym. Firma zainwestuje w podstrefie co najmniej 45 mln zł.
 Istniejący już w podstrefie w Zelowie zakład rozbuduje spółka Kosmetyczne Wyroby Bawełniane. Nowa inwestycja zakłada budowę hal produkcyjnych i infrastruktury technicznej. Firma chce zainwestować na terenie podstrefy ponad 20,3 mln zł.

Dzięki dofinansowaniu z UE Kraśnik uzbroi tereny objęte Tarnobrzeską SSE
Miasto Kraśnik w 2013 roku zagospodaruje tereny objęte Tarnobrzeską SSE. Miasto dostało na ten cel z Unii Europejskiej 5 mln zł. Całość inwestycji kosztować będzie 7,5 mln zł. - czytamy w terenyinwestycyjne.info.
 W ramach projektu powstanie w pełni uzbrojona Strefa Inwestycji-Kraśnik. Projekt obejmuje cały teren podstrefy TSSE, czyli 23,48 ha. Powstaną drogi umożliwiające dostęp do działek inwestycyjnych typu „greenfield”, sieć wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna, kanalizacji deszczowej oraz tzw. sieć kanalizacji teletechnicznej.

Odwrócone hipoteki
Jak podaje GUS, ponad 2 mln polskich seniorów posiada nieruchomości, które mogłyby stać się przedmiotem umowy odwróconej hipoteki - czytamy w Polska Dziennik Bałtycki. Obecnie produkt taki oferowany jest wyłącznie przez fundusze hipoteczne, które za przeniesienie prawa własności przez właściciela na fundusz, zobowiązują się do wypłaty określonej sumy wypłacanej dożywotnio, a także zapewniają prawo do dożywotniego użytkowania mieszkania czy domu. Jest to model sprzedażowy i na razie jako jedyny wystepuje na polskim rynku. Problemem w przypadku zawarcia takiej umowy jest brak zabezpieczenia osoby podpisującej przed upadłością firmy. W sytuacji gdy firma upada, mieszkanie seniora staje się częścią masy upadłościowej.
 Drugi model kredytowy, na który czekają polscy seniorzy to pożyczka oferowana przez banki, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Rządowa ustawa dotycząca odwróconej hipoteki ma szanse wejść w życie w połowie 2013 roku. Według prognoz – blisko 75 proc. Polaków nie oszczędza na dodatkową emeryturę, a około 98 proc. emerytów żyje wyłącznie z emerytury.

Klienci kupują za własne pieniądze czy w kredycie?
Jak twierdzą przedstawiciele warszawskich firm obrotu nieruchomościami - coraz częściej klienci kupują nieruchomości za gotówkę - podaje Rzeczpospolita Nieruchomości. Innego zdania są analitycy. Twierdzą, że coraz mniej jest transakcji z udziałem żywego pieniądza. Za gotówkę nabywane są nieruchomości droższe przez zamożniejszych klientów, w ten sposób rozliczają się również ci, którzy sprzedali wcześniej jakieś nieruchomości. Jednak i tu nie ma zgody. Są też opinie, że za gotówkę kupują najmniej zamożni najtańsze nieruchomości.
 Ok. 72, 3 proc. transakcji gotówkowych dotyczyło mieszkań w cenie do 250 tys. zł.Zwykle za gotówkę kupowane są mieszkania na rynku wtórnym, a także działki letniskowe lub niewielkie grunty budowlane jako lokata kapitału albo miejsce pod budowę domu.

W 2013 roku postaw na ekologię
Osoby stawiające na budownictwo ekologiczne (energooszczędne i pasywne) mogą liczyć na dopłatę 16 tysięcy brutto w przypadku mieszkania, do nawet 50 tys. brutto w przypadku domu - podaje Polska Głos Wielkopolski. Beneficjentami mogą być osoby budujące dom jednorodzinny lub kupujące dom lub mieszkanie od dewelopera czy spółdzielni mieszkaniowej, które zaciągną kredyt hipoteczny – dopłaty będą miały formę częściowej spłaty kapitału kredytu hipotecznego. Budynki muszą spełniać obligatoryjne wymagania techniczne, potem weryfikowane przez uprawnione osoby. Istotne jest, że poza dopłatą do kredytu, właściciel takiego domu zyskuje w przyszłości niższe koszty eksploatacyjne.
 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć na program przewidziany na lata 2013-2018 aż 300 mln złotych (12 tysięcy domów lub mieszkań otrzyma dofinansowanie). Droga kredytowania jest także otwarta dla spółdzielni i deweloperów, dlatego z pewnością niebawem klienci otrzymają oferty z ekologicznymi inwestycjami.

North-West Logistic Park w Szczecinie: 2700 mkw. wynajmie Premium Distributors
Premium Distributors Sp. z o.o. - art. alkoholowe, firma z Grupy Eurocash, wynajęła 2700 mkw. w nowo budowanej Hali A w 
North-West Logistic Park w Szczecinie
 W ramach kompleksu pNorth-West Logistic Park powstaną trzy nowoczesne hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Budowa parku rozpoczęła się jesienią 2012 roku.

Następna hala w Panattoni Park Mysłowice gotowa
Spółka Panattoni Europe zakończyła budowę kolejnego obiektu (budynku nr 6) w ramach Panattoni Park Mysłowice.  Nowa hala ma powierzchnię 28 tys. mkw. i wprowadzą się do niej trzy firmy: CEVA Logistics, Manuli Hydraulics oraz Valeo.
 Panattoni Park Mysłowice zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1, w odległości 30 km od lotniska w Pyrzowicach. Park docelowo składać się będzie z 8 budynków, a po zakończeniu ostatniej fazy budowy osiągnie ok. 200 tys. mkw.

Zakup WFC sfinalizowany
Warsaw Financial Center (WFC) znajdujący się przy ul. Emilii Plater w Warszawie został kupiony przez konsorcjum firm: Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III za 210 mln euro - podaje The City - The Polish Commercial Real Estate Review. 
 WFC to biurowiec oferujący 50 000 mkw. powierzchni najmu.

W hali MLP Tychy firma Eurosoft zajmie ponad 4 tys. mkw.
Eurosoft, firma oferująca rozwiązania w zakresie środków ochrony pracy, wynajęła w parku MLP Tychy powierzchnię magazynową. MLP Tychy zlokalizowany jest w tyskiej podstrefie Katowickiej SSE, u zbiegu krajowej drogi nr 44 i międzynarodowej trasy nr E75.
 Park oferuje pod wynajem powierzchnię produkcyjno-magazynową, a także pomieszczenia biurowo-socjalne.

Fagron wybuduje w Trzebini hale produkcyjne i logistyczne
Holenderska firma farmaceutyczno-kosmetyczna Fagron wybuduje w Trzebini swój zakład oraz centrum logistyczne. - podaje Gazeta.pl. 
 Nowe hale produkcyjne powstaną na terenie objętym Krakowską SSE. Wartość inwestycji to około 40 mln zł.

Prologis Park Poznań III: wkrótce początek budowy
Prologis, deweloper powierzchni magazynowych, planuje wkrótce rozpocząć zagospodarowywanie kolejnej znajdującej się pod Poznaniem działki. Mowa o Prologis Park Poznań III, na terenie którego docelowo wybudowane zostanie ponad 120 tys. mkw. powierzchni magazynowej.
 Nowe magazyny będą powstawały w pobliżu autostrady A2, blisko hipermarketów Auchan i Leroy Merlin.

No Limit wynajął powierzchnie w Panattoni Park Wrocław I i w pruszkowskim Problem
Operator logistyczny No Limit wynajął magazyny w Pruszkowskim Centrum Dystrybucyjnym Problem oraz we Wrocławiu w Panattoni Park Wrocław I.
 Łączna powierzchnia najmu w obu parkach to ponad 15 tys. mkw.

Panattoni buduje halę produkcyjną dla Faurecii
Nowy zakład produkcyjny dla Grupy Faurecia, który powstaje na terenie Legnickiej SSE, buduje
Panattoni. W ramach inwestycji powstanie obiekt o powierzchni 13,6 tys. mkw. z czego na około 12 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej wytwarzane i składowane będą dekoracyjne elementy wykończeniowe wnętrza samochodowego, natomiast pomieszczenia socjalno-biurowe rozplanowano na 1,6 tys. mkw. Zakończenie prac planowane jest na marzec 2013 r.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
W Bielanach (woj. mazowieckie) Grupa Rylex zrealizuje kompleks magazynowo-sortowniczy.
Solid Security, firma działająca na rynku ochrony osób i mienia, wynajęła 4500 mkw. powierzchni w Ideal Idea Park III w Warszawie.
Nowa powierzchnia magazynowa w w MLP Pruszków II (woj. mazowieckie) dla Dachser.
P.A. Nova wybuduje halę magazynową dla Doosan Babcock Energy w Rybniku (woj. śląskie).

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt