O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Prawie 16500 mkw. sprzedane – Jartom doradza przy zakupie gruntu przez Italux od Ghelamco
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Prawie 16500 mkw. sprzedane – Jartom doradza przy zakupie gruntu przez Italux od Ghelamco

                                                                   NEWSLETTER
czwartek 18.10.2012 

AKTUALNOŚCI

Prawie 16500 mkw. sprzedane – Jartom doradza przy zakupie gruntu przez Italux od dewelopera Ghelamco
Firma Italux producent i importer oświetlenia dekoracyjnego jak i profesjonalnego, zakupiła teren o powierzchni niemal 16,5 tys. zlokalizowany w bardzo cenionej przez przedsiębiorców lokalizacji, w pobliżu ul. Szyszkowej, położonej na warszawskim Okęciu. Sprzedający, Ghelamco, to wiodący europejski deweloper i inwestor, znana i ceniona na polskim rynku firma działająca zarówno na rynku nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych.

Italux (www.italux.pl) importuje najlepsze oświetlenie z Włoch, a od lat prowadzi własną produkcję pod marką Italux. Firma posiada salony sprzedaży w całej Polsce, w których można zamówić, obejrzeć i kupić oświetlenie Italux.

Wraz z rozwojem firmy dotychczasowa siedziba przestała spełniać wymogi firmy ze względu na zbyt małą powierzchnię magazynową. Od lat Italux korzystał z dodatkowych, wynajmowanych powierzchni magazynowych. Chęć stworzenia własnego, centralnego magazynu stanowiła podstawę do podjęcia decyzji o zakupie gruntu pod nową siedzibę. W wyszukaniu odpowiedniego gruntu pod inwestycję firma zwróciła się o wsparcie do Jartom, profesjonalisty na rynku nieruchomości komercyjnych.

- Wyszukanie atrakcyjnej nieruchomości spełniającej wymogi naszego klienta, w odpowiedniej cenie, nie było prostym zadaniem. Ceny gruntów w rejonie trasy Krakowskiej i realizowanej aktualnie trasy S2, gdzie finalnie poszukiwaliśmy działki, są mocno wygórowane –  mówi Anna Mazepa (amazepa@jartom.pl) Specjalista ds. Klientów Kluczowych w Jartom.
- Dodatkowym problemem był fakt, że dla gruntów na terenie dzielnicy Włochy, podobnie jak w większości Warszawy, nie ma uchwalonych planów zagospodarowania przestrzennego, a konieczność uzyskania warunków zabudowy znacznie wydłuża proces inwestycyjny . W tym wypadku dla naszego klienta wyszukaliśmy nieruchomość znajdującą się w świetnej lokalizacji, w bliskim sąsiedztwie trasy S2 i bardzo dobrze skomunikowaną z Al. Krakowską, ale administracyjnie należącą już do gminy Michałowice, co w naszej opinii znacznie ułatwi firmie Italux realizacje inwestycji na etapie wszelkich niezbędnych dla rozpoczęcia budowy uzgodnień. Działka zakupiona przez naszego klienta objęta była korzystnym dla inwestora miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i co najważniejsze oferowana była do sprzedaży w przestępnej cenie - dodaje Marzena Tkaczuk (mtkaczuk@jartom.pl) – Dyrektor w Jartom - Transakcja pomiędzy Italux, a wysokiej klasy deweloperem, jak się spodziewaliśmy, przebiegła sprawnie, a na zakupionym gruncie już niebawem zostanie zrealizowana inwestycja magazynowo – biurowa, do której zostanie przeniesiona dotychczasowa siedziba firmy Italux.

 Jartom specjalizuje się w świadczeniu usług związanych z pośrednictwem oraz doradztwem w zakresie nieruchomości magazynowo – biurowych, produkcyjnych oraz gruntowych. Wciągu 20 lat działalności na rynku firma jest darzona zaufaniem i szacunkiem klientów. Wizytówką firmy jest szybki dostęp do nowych informacji i kompleksowe podejście do każdej transakcji.

Ghelamco Polska to część grupy Ghelamco, która powstała w Belgii. Firma jest jednym z największych deweloperów w branży budynków biurowych, centrów dystrybucyjnych i budynków apartamentowych w Belgii, Polsce, Francji, Holandii, Rosji i Ukrainie.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Waloryzacja czynszu, czy da się jej uniknąć?
W umowach najmu dotyczących powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych nie może zabraknąć zapisu o waloryzacji stawki czynszu. Trzeba dokładnie sprecyzować, kiedy i za jaki okres nastąpi podwyżka czynszu. Nie wystarczy zapis, iż czynsz będzie indeksowany na podstawie wskaźnika inflacji, bo takich wskaźników jest wiele i publikowane są w różnym czasie, więc nie wiadomo będzie, od kiedy i o ile czynsz ma wzrosnąć. Wskaźnik o jaki stawka czynszu jest waloryzowana zależny jest w jakiej walucie mamy podpisana umowę najmu.
I tak jeśli umowa zawarta jest w złotych polskich, podwyższenie czynszu następuje o wskaźnik Głównego Urzędu Statystycznego ogłaszany przez jego Prezesa i zamieszczany w Monitorze Polskim.
Jeśli czynsz jest płatny w walucie obcej np. EURO,  zmianę czynszu dokonuje się na podstawie oficjalnego wskaźnika inflacji dla waluty EURO dla obszaru EURO - MUICP (jednolity wskaźnik wzrostu cen towarów konsumpcyjnych dla Krajów Europejskiej Unii Monetarnej) ogłaszanego przez Eurostat.

 Na rynku polskim zwykle waloryzacja  jest stosowana raz w roku i następuje w styczniu roku następującego po roku, w którym zawarto umowę najmu. Waloryzacja czynszu jest jedynym czynnikiem o jaki czynsz może zostać podwyższony podczas trwania umowy. Dlatego też Wynajmujący powierzchnie przemysłowe nie zapominają dodać tego punktu w umowie i bacznie pilnują aby Najemca nie usunął tego zapisu z umowy najmu.


INWESTYCJE RYNKOWE

PKP Cargo wybuduje centrum logistyczne w
Poznaniu
PKP Cargo zbuduje Centrum Logistyczne na terenie stacji kolejowej Poznań-Franowo - informuje portal spedycje.pl. Inwestycja rozpocznie się od budowy  terminalu przystosowanego do obsługi przewozów intermodalnych. W ramach budowy terminalu do końca 2013 roku powstanie plac składowy o powierzchni niemal 20 tys. mkw. wraz z układem torowym o łącznej długości 1570 m oraz dwoma rozjazdami.
 Koszty inwestycji szacowane są na niemal 40 mln zł, z czego wartość dofinansowania z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko sięgnie 14, 6 mln zł.

Morski Terminal Masowy wydzierżawi magazyn w Porcie Gdynia
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. wybuduje w 2013 roku na terenie portu magazyn składowania śruty i zbóż - informuje portal gospodarczy wnp.pl. Magazyn będzie miał powierzchnię 9,3 tys. mkw.
 12 października 2012 roku pomiędzy Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. a Morskim Terminalem Masowym Gdynia Sp z o.o. podpisana została umowa, w ramach której magazyn wydzierżawiony zostanie terminalowi masowemu.

Decathlon w Segro Business Park Gliwice ma nowe centrum dystrybucyjne
W ramach Segro Business Park Gliwice powstała hala pod centrum dystrybucyjne sieci Decathlon. Samodzielna hala magazynowa ma powierzchnię 31 700 mkw. z możliwością jej rozszerzenia o kolejne 10 000 mkw.
 Hala została zaprojektowana według indywidualnych wymagań klienta  i wybudowana w systemie build-to-suit.

DHL wynajął w Prologis Park Dąbrowa dodatkowe 10,8 tys. mkw.
Firma DHL powiększyła wynajmowaną przez siebie powierzchnię magazynową w Prologis Park Dąbrowa - informuje portal propertynews.pl. DHL wynajęła dodatkowe 10,8 tys. mkw. i obecnie  zajmuje w kompleksie Prologis w Dąbrowie 44,6 tys. mkw.
 Prologis Park Dąbrowa składa się z dziesięciu budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 144 tys. mkw. Po podpisaniu umowy z DHL w parku został już tylko jeden wolny moduł o powierzchni 6,2 tys.mkw.

Sprzedający mieszkania mają trudniej
Jak wynika z raportu Domiporta.pl – różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi mieszkań na rynku wtórnym nieznacznie wzrosły. W sześciu  monitorowanych przez portal miastach (Gdańsk, Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław) ceny ofertowe topnieją w tempie zbliżonym do spadku cen transakcyjnych. Na podstawie ofert zamieszczonych w serwisie, średni spadek cen ofertowych w pierwszym półroczu wynosi 3,1 proc., podczas gdy ceny z transakcji są średnio niższe o 3,4 proc. Największe różnice pomiędzy oczekiwaniami właścicieli a tym, co faktycznie są w stanie uzyskać, występują na rynku wtórnym. Ceny transakcyjne są średnio o 13,85 proc. niższe od cen ofertowych w przypadku mieszkań dwupokojowych. W segmencie mieszkań trzypokojowych o 9,47 proc.
 
Na rynku pierwotnym rozbieżności pod tym względem są mniejsze. Związane jest to z szybszym dostosowaniem przez deweloperów cen ofertowych do możliwości popytowych rynku. Deweloperzy zmniejszają swoje marże, dzięki czemu są w stanie płynnie, mimo kryzysu i kłopotów z kredytowaniem, przejść przez proces inwestycyjny.

Nowe limity, stary problem
Rządowy program „Rodzina na swoim” kończy się 31 grudnia br. Właśnie ukazały się limity dla programu na IV kwartał tego roku. Niestety w większości polskich miast klienci nie mają szans na kupienie własnego „m” z dopłatą. W uprzywilejowanej sytuacji są mieszkańcy Torunia, Katowic i Łodzi. Limit dla rynku pierwotnego wyniesie w Białymstoku 3987 zł, w Rzeszowie 3787 zł, w Toruniu i Bydgoszczy 5628 zł za mkw. W Warszawie stawki obniżono o 1,9 proc., w Poznaniu o 4,9 proc., a w Opolu aż o 8,3 proc.
 W stolicy przy obecnym poziomie cen,
znalezienie odpowiedniego mieszkania będzie prawie niemożliwe – twierdzi analityk z firmy Home Broker. Dziś takie oferty dostępne są na rynku pierwotnym, gdzie 2 proc. mieszkań spełnia wymagania cenowe programu. Jak twierdzi Jarosław Jędrzyński, analityk portalu Rynek Pierwotny. com – „Chociaż program był dedykowany ludziom młodym, nabywającym swoje pierwsze mieszkanie, to głównymi beneficjentami przez dłuższy czas pozostawali przede wszystkim deweloperzy, banki i sprzedający z rynku wtórnego.

Niewielu nabywców chce certyfikatów energetycznych
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Home Broker –78, 3 proc. ewentualnych kupców na rynku wtórnym interesuje się kosztami eksploatacyjnymi wybieranej nieruchomości. Jednak zaledwie 9,2 proc. osób jest zainteresowanych certyfikatem energetycznym. Na rynku pierwotnym odsetek klientów interesujących się certyfikatem jest wyższy – 23,3 proc., ale i tak niewielki w stosunku do przepisów prawnych. Na rynku wtórnym najczęściej kupujący nie wymaga od sprzedającego tego dokumentu. Jesienny klimat na kredyty hipoteczne Polska gospodarka wciąż uważana jest za rozwijającą się i obarczoną dużym ryzykiem. Poziom rynku kredytowania hipotecznego osiągnął pewien stan równowagi z dość ograniczoną akcją kredytową w relacji do ekspansji z 2008 r. Osiągnięcie stanu sprzed lat na razie jest niemożliwe – „dopiero zmiany ekonomiczne polegające np. na wejściu do zreformowanej strefy euro dają szansę na istotnie tańszy kredyt hipoteczny w Polsce i tym samym zwiększenie ich dostępności”. Póki co, banki skupiają się na kredytach konsumpcyjnych i tych, które pozwalają uzyskać wyższe zyski.
 Ostrożność w przyznawaniu
kredytów hipotecznych może w niedługim czasie spowodować brak zainteresowani klientów kupnem własnego „m”, ale także zatrzymać realizację nowych, szczególnie dużych inwestycji. W ciągu ostatnich dwóch lat klienci interesowali się szczególnie mieszkaniami tanimi – popyt na inwestycje ekonomiczne, ulokowane w dobrych miejscach miasta był stabilny i niejednokrotnie mieszkania takie wykupywane były na początkowym etapie.

Rząd otwiera zawody
25 września Rada Ministrów przyjęła pierwszą transzę ułatwień dostępu do 49 zawodów, wśród których znajduje się profesja pośrednika w obrocie  nieruchomościami i zarządcy. Do tej pory deregulacja szła bardzo opornie. Propozycje resortu sprawiedliwości spotkały się z ostrymi protestami grup zawodowych uwzględnionych na liście deregulacyjnej.
 Projekt ujrzał
światło dzienne wiosną 2012 r. Ustępstwa wywalczyli sobie taksówkarze po blokadach miasta. MS zgodziło się, by decyzje, co do szkoleń i egzaminów podejmowały gminy liczące powyżej 100 tys. mieszkańców.

Lubella powiększa powierzchnię magazynową
Nowe centrum logistyczne w Lublinie powiększy dotychczasowy zakład produkcyjny Lubelli - informuje "Dziennik Wschodni". W ramach inwestycji powstaną hala, która będzie pełnić funkcję magazynu, paczkowni i pomieszczenia biurowego, oraz plac manewrowy z parkingiem dla 50 pojazdów.
 Koszt inwestycji szacowany jest na 50 mln zł. Pierwszy etap rozbudowy ma się zakończyć w 2013 roku.

L'Oreal Polska rozbudowuje kompleks produkcyjny
W Kaniach (woj. mazowieckie) swój kompleks produkcyjny rozbuduje firma L’Oreal - informuje portal Polish Real Estate Market. Obecnie inwestycja jest na etapie opiniowania środowiskowego.
 W ramach rozbudowy powstaną m.in. hale magazynowe i produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 20 tys. mkw.

21600 mkw. dla Sonoco w Tulipan Park Stryków - firma przedłuża umowę
Firma Sonoco Products Company podpisała kolejną umowę na wynajem 21 600 mkw. powierzchni magazynowej oraz 2 100 mkw. biurowej w Tulipan Park Stryków - informuje portal propertynews.pl. Sonoco wynajmuje powierzchnię w parku Segro w Strykowie od 2008 roku.
 Sonoco jest globalnym dostawcą opakowań konsumenckich, produktów przemysłowych i opakowań ochronnych.

Cztery nowe zezwolenia w Kamiennogórskiej SSE
Cztery firmy otrzymały na początku października zezwolenia na inwestycje na terenie Kamiennogórskiej SSE - informuje portal Polskiego Radia Wrocław.
255 mln zł zainwestuje spółka Aerosol International powiązana kapitałowo z Grupą MAXIM, czyli jednym z największych europejskich producentów kosmetyków. Aerosol International wybuduje hale produkcyjne w podstrefie w Zgorzelcu.
 Trzy pozostałe firmy zainwestują łącznie 70 mln z w podstrefie w Wykrotach. Są to: należąca do koncernu Bauer spółka BDN, WEBER- HYDRAULIKA oraz WIEFFERINK POLSKA sp. z .o.o.

Beef-Beef będzie mieć zakład produkcyjny w podstrefie Kutno
Spółka Beef-Beef, zajmująca się przetwórstwem mięsa wołowego, zainwestuje co najmniej 69,5 mln zł w budowę zakładu przetwórstwa mięsa na terenie podstrefy Kutno Łódzkiej SSE - informuje portal propertynews.pl.
 W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjna (z liniami do uboju, rozbioru mięsa i pakowania próżniowego) oraz chłodnie.

Koncern TRI wybuduje hale fabryczne w podstrefie Zagórz
W podstrefie Zagórz SSE Euro-Park Mielec zainwestuje japoński koncern TRI (Tokai Rubber Industries) - informuje portal gospodarczy wnp.pl. Japończycy wybudują z Zagórzu hale fabryczne, w których wytwarzane będą wyroby z gumy i tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego. TRI zainwestuje na terenie podstrefy Zagórz 10,8 mln euro.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
Zakład Rockwool k. Zielonej Góry będzie mieć nową halę produkcyjną
Nowa hala dla produkcji hamulców automatycznego parkowania w
Chassis Brakes pod Wrocławiem
Firma CoBouw na zlecenie Grupy Producentów Owoców Gaik wykona kompleks sortowni owoców
Na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii powstanie hala produkcyjna dla HG Solutions
Prologis Park Sosnowiec sprzedany za prawie 20 mln euro - kupujący Hines Global REIT
W Bielawskim Parku Przemysłowym firma DK SYSTEM wybuduje halę produkcyjną

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt