O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Ponad 7600 tys. mkw. dla Schumacher Packaging w ProLogis Park Wrocław - doradza Jartom
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Ponad 7600 tys. mkw. dla Schumacher Packaging w ProLogis Park Wrocław - doradza Jartom

                                                                   NEWSLETTER
czwartek 20.09.2012 

AKTUALNOŚCI
Ponad 7600 mkw. dla Schumacher Packaging Sp. z o.o. w nowym magazynie Prologis Park Wrocław - doradza Jartom
Jartom doradzał firmie Schumacher Packaging w procesie wynajmu powierzchni magazynowo – biurowej w nieruchomości Prologis Park Wrocław III.
Firma Schumacher Packaging (www.schumacher-packaging.com), renomowany producent opakowań z tektury falistej i litej, zajął ponad 7,6 tys. mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w jednym z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych Wrocławia - Prologis Park Wrocław III. Park logistyczny położony jest 7 km na południowy wschód od Wrocławia w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

„Schumacher Packaging potrzebował w krótkim czasie znaleźć i rozpocząć magazynowanie swoich produktów we Wrocławiu. Na ogół proces poszukiwania i wynajmu nieruchomości magazynowej o dużej powierzchni jest długi, często trwa kilka a nawet kilkanaście miesięcy. W tym przypadku nasza znajomość rynku nieruchomości komercyjnych, oraz precyzja i szybkość działania zaowocowały spełnieniem wymagań klienta w bardzo krótkim czasie. Jedynie nieruchomość Prologis Park Wrocław III mogła spełnić oczekiwania firmy.” – mówi Anna Mazepa, Specjalista ds. Klientów Kluczowych z firmy Jartom.
„Istotnym kryterium przy poszukiwaniu nieruchomości była lokalizacja nowej hali magazynowej, która umożliwiłaby dogodny i szybki dostęp do głównej siedziby firmy a jednocześnie zapewniła szybką obsługę klientów z rejonu Wrocławia. Warunkiem najważniejszym, jaki postawił Schumacher Packaging, była dostępność gotowej powierzchni magazynowej do wynajęcia praktycznie od zaraz, co było nie lada wyzwaniem, gdyż w obecnej sytuacji rynkowej tego typu powierzchnie budowane są pod potrzeby klientów, co wydłuża czas objęcia nieruchomości” – dodaje Anna Mazepa.

Jartom posiadając 20 lat doświadczenia na rynku magazynowym w Polsce współpracuje z firmami krajowymi oraz zagranicznymi. Charakteryzuje się znajomością wszystkich aspektów pośrednictwa nieruchomości. Swoją działalność Jartom opiera na wciąż rozbudowywanej bazie danych. Wizytówką firmy jest szybki dostęp do nowych informacji i kompleksowe podejście do każdej transakcji.

 Prologis to lider na rynku nieruchomości przemysłowych, charakteryzujący się globalnym zasięgiem. Swoją działalność firma prowadzi m.in. w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis oferuje wysokiej jakości obiekty na kluczowych rynkach, standardy obiektów magazynowych przewyższają często te przyjęte na rynku a od 2008 roku poddaje certyfikacji wszystkie nowe budynki zgodnie z systemem oceniania obowiązującym w danym rejonie.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Pośrednicy nieruchomości skarżą się premierowi
W liście do premiera środowisko pośredników podkreśla, że w sprawach zmian w ustawie deregulacyjnej odnośnie zawodów rynku nieruchomości, nikt nie przeprowadził merytorycznych konsultacji z najbardziej zainteresowanymi.
Zdaniem pośredników dwa resorty – Ministerstwo Sprawiedliwości (przygotowujące projekt ustawy) i Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki (tu nadawane są uprawnienia zawodowe pośrednikom) przerzucają się odpowiedzialnością za autorstwo zapisów dotyczących zawodów rynku nieruchomości.
 „Nadal nie wiemy, do kogo mamy kierować nasze zastrzeżenia do ustawy deregulacyjnej. Chodzimy od Annasza do Kajfasza.” – mówi Joanna Lebiedź, rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.


INWESTYCJE RYNKOWE

Spółdzielnia na nowo
Prezydent podpisał znowelizowaną ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Nowelizacja była konieczna z uwagi na wcześniejsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał część zapisów ustawy za niezgodną z Ustawą Zasadniczą.
Nowelizacja uchyla wszystkie przepisy ustawy zakwestionowane przez Trybunał. Część z nich dotyczy ograniczeń w tworzeniu wspólnot mieszkaniowych w budynkach spółdzielczych, w których niektóre z mieszkań zostały wykupione.
 Zarządy spółdzielni zostały zobligowane do zajęcia się regulacją stanów prawnych swoich gruntów tak, by można było przekształcić spółdzielcze prawo do lokalu we własność.

Zawiercie zaprasza inwestorów
Zawiercie (woj. śląskie) przygotowało dla inwestorów działki o powierzchni od pół do 10 ha. Nieruchomości znajdują się w zachodniej części miasta, w specjalnie utworzonej strefie o łącznej powierzchni 150 ha. W planie zagospodarowania oznaczone są jako "produkcja i usługi". Część działek włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 Poza zakupem działki możliwe będą także najem lub leasing modułowych hal produkcyjnych.

Sołtys z Krakowa czyli trochę wsi w mieście
Sołtys w mieście – niemożliwe? A jednak. W Krakowie będą mogły powstawać sołectwa. Taką możliwość daje uchwalony na ostatniej sesji Rady Miasta nowy statut. Dzięki temu Kraków mógłby zdobyć kilkanaście milionów na rozwój infrastruktury na terenach peryferyjnych. Sołtys bowiem mógłby się starać o pieniądze z rządowego programu wspierania obszarów wiejskich.
 Kraków podzielony jest na 18 dzielnic, sołectwa byłyby częściami dzielnic, w których skład mogłoby wchodzić jedno osiedle lub kilka.

Hale produkcyjne na niemal 7 ha działce w Strykowie
Położona w Strykowie (woj. łódzkie) fabryka leków, należąca do spółki Lek SA, zostanie rozbudowana. Nowe hale produkcyjne powstaną na niemal 7-hektarowej działce. 
 Warunkiem realizacji inwestycji jest przyłączenie terenu przyszłej fabryki do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Włochy sprzedają swoje perły architektoniczne
W ten sposób rząd premiera Maria Montiego próbuje ratować państwo przed kryzysem. Do sprzedania będzie 800 należących do państwa nieruchomości, w tym: pałace nad Canale Grande w Wenecji i w historycznym centrum Rzymu, średniowieczne zamki czy latarnie morskie.
 Pośrednicy w obrocie nieruchomościami twierdzą, że rządowi trudno będzie sprzedać niektóre z tych obiektów, gdyż europejscy inwestorzy raczej Włoch unikają ze względu na słabość państwa.
Z podobnymi decyzjami prawdopodobnie niebawem wystąpi rząd grecki – do kupienia będzie część greckich wysp.

Sitech uruchomi fabrykę w Głogowie
W styczniu 2013 roku rozpocznie się produkcja w fabryce firmy Sitech w Głogowie (woj. dolnośląskie). Niemiecka firma Sitech, będąca częścią koncernu Volkswagena, kupiła pustą halę stojącą na peryferiach Głogowa. Hala jest prawie gotowa do uruchomienia produkcji.
 Teraz inwestor czeka na włączenie nieruchomości do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Głogowie produkowane będą części do samochodowych siedzeń.

14 ha pod inwestycje komercyjne do kupienia pod Krakowem
KCI S.A. sprzedaje grunt o powierzchni 14 ha w Rybitwach pod Krakowem. Na kompleksie działek mogą powstać obiekty handlowe, biurowce, magazyny i centra logistyczne.
 Obecnie nieruchomość zabudowana jest budynkiem biurowym z częścią handlową, budynkami magazynowo - produkcyjnymi, budynkami warsztatowymi oraz technicznymi o powierzchni ok. 19 tys. mkw.
Nieruchomość znajduje się w pobliżu wschodniej obwodnicy Krakowa.

DCT Gdańsk inwestuje w infrastrukturę intermodalną
10 września br. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn. „Budowa Terminalu Etap 2: rozbudowa bocznicy, zakup sprzętu - DCT Gdańsk bramą do Europy Środkowej". Przedsięwzięcie o wartości blisko 177 mln zł dofinansowane zostanie na kwotę ponad 50 mln zł w ramach działania 7.4 Programu Infrastruktura i Środowisko.
Inwestycja jest „projektem mieszanym", tj. infrastrukturalno-zakupowym. W ramach części infrastrukturalnej zostaną zrealizowane dwa zadania: rozbudowa bocznicy kolejowej oraz przebudowa nawierzchni placu składowego, składającego się z 31 pól składowych o łącznej powierzchni placu 84 440 mkw.
  Ponadto projekt obejmuje zakup specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w ramach świadczenia usług na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk. Sprzęt umożliwi ponadtrzykrotne zwiększenie zdolności przeładunkowej terminalu.

Royal Canin, Logfarma oraz DB Schenker Logistics w Kraków Airport Logistics Centre
Trzy kolejne firmy wynajęły powierzchnię magazynową w czwartej hali Kraków Airport Logistics Centre. Royal Canin, producent karm dla zwierząt domowych, wynajął 3500 mkw. Logfarma, spółka z Grupy Galfarm, producenta surowców farmaceutycznych, zajęła 2600 mkw. W drugiej części magazynu, operator logistyczny DB Schenker Logistics, który wcześniej wynajął już w krakowskim centrum terminal o powierzchni 7600 mkw., zajmie kolejne 4400 mkw.
Docelowa powierzchnia użytkowa całego Kraków Airport Logistics Centre to ponad 150 tys. mkw. Na jego terenie znajdzie się dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
W Widziszewie k. Poznania otwarta została fabryka należąca do międzynarodowego koncernu Etex Group.
Hale dystrybucyjne w Turzynie (
woj. mazowieckie) powstają dla Lidl.
Nowoczesny
kompleks logistyczny k. Poznania powstaje dla firmy Rohlig Suus Logistics.
Hale w Gdańsku dla Goodman wybuduje Mirbud.
Panattoni wybudował na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (woj. podkarpackie) hale dla Nippon Sheet Glass.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.pl



SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt