O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Podatek katastralny wejdzie tylnymi drzwiami / Nowe renegocjacje / Nowe inwestycje
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Podatek katastralny wejdzie tylnymi drzwiami / Nowe renegocjacje / Nowe inwestycje

                                                                   NEWSLETTER
poniedziałek 16.07.2012 

AKTUALNOŚCI

Trasa A2 – szybka, jeszcze bezpłatna, ale z niespodziankami
Podróż z Warszawy do Poznania, dzięki nowym odcinkom A2, staje się nadspodziewanie szybka. Agenci Jartom, którzy mieli okazję zaraz po Euro przebyć tę trasę oddychają z ulgą. Wreszcie został udrożniony, ten newralgiczny szlak komunikacyjny. Co może więc zaskoczyć kierowców optymistycznie planujących czas podróży Warszawa – Poznań? Niestety, do końca roku na trasę wracają drogowcy, aby poprawiać i wykańczać autostradę. Wiąże się to z licznymi utrudnieniami i zamknięciami poszczególnych pasów ruchu.

Zaprotestuj przeciwko likwidacji licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami
Nowy projekt rządowy zakłada zniesienie obowiązku kształcenia się przez pośredników w obrocie nieruchomościami. Zakłada też zlikwidowanie wymogu praktyki zawodowej, a także brak odpowiedzialności zawodowej pośredników. Taka deregulacja rynku nieruchomości jest bardzo niebezpieczna dla konsumentów. Skala wymagań i zadań stojącym przed pośrednikami nasuwa wątpliwości, czy zawód taki mogą wykonywać osoby bez wymaganego dotąd przygotowania teoretycznego i praktycznego. Na stronie
http://www.jartom.com/protest  możesz wysłać swój protest do parlamentarzystów i innych decydentów w sprawie obrony licencji zawodowych pośredników. 


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Podatek katastralny wejdzie tylnymi drzwiami
Podatek katastralny to taki sposób opodatkowania nieruchomości, w którym wysokość podatku jest uzależniona od wartości nieruchomości. Obecnie w Polsce wysokość opodatkowania nieruchomości jest uzależniona od powierzchni nieruchomości.
Rząd gotowy jest wprowadzić podatek katastralnego tylnymi drzwiami, czyli nie ustawą o podatku katastralnym, ale w ramach projektu Krajowej Polityki Miejskiej. Samorządy lokalne nie chcą czekać na sporządzenie specjalnych rejestrów z wycenami nieruchomości. Postulują wprowadzenie strefowania podatku. Podatek miałby być obliczany od metra kwadratowego gruntu, ale jego stawka zależałaby od tego, w jakiej strefie się znajduje. Eksperci uważają jednak, że należy uzależnić stawki podatku katastralnego od rejestru opartego na planach zagospodarowania przestrzennego, które określą, jaki charakter ma dany obszar (mieszkaniowy, usługowy, inwestycyjny czy rolny), co znacznie ograniczy możliwość manipulacji ze strony samorządów.


INWESTYCJE RYNKOWE

Jartom pomaga EBM PAPST w renegocjacjach umowy najmu magazynu
Firma EBM PAPST Polska Sp. z o.o. posiadająca jedyny w swoim rodzaju i jednocześnie bardzo szeroki asortyment  wentylatorów i silników przedłużyła umowę na terenie Żerań Park II. Renegocjacje przeprowadził Jartom reprezentowany przez Kamilę Branecką oraz Agnieszkę Dryzner.   Jartom bezbłędne odczytał wytyczne Najemcy, sprawnie i skutecznie  przeprowadził rozmowy z deweloperem i doprowadził do podpisania długoterminowej umowy najmu.


Ponad 60 000 mkw. nowych hal dla Raben
Firma Raben zakupiła w Rzeszowie 7-hektarową działkę, na której planuje wybudować centrum logistyczne o powierzchni około 30 000 mkw magazynów. Centrum powstanie w dwóch etapach. W pierwszym Raben wybuduje halę magazynową o powierzchni 15 tys. mkw. W drugim etapie powstanie druga hala podobnych rozmiarów. Centrum powstanie w specjalnej strefie ekonomicznej "Dworzysko”. Raben jest firma logistyczną świadczącą usługi magazynowe.

W miejscowości Pikutkowo k. Brześcia Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) grupa Raben wybuduje kompleks logistyczny z biurowcem. Pod inwestycję zostanie zagospodarowana nieruchomość o powierzchni 9,8 ha. W pierwszej fazie projektu powstanie magazyn "cross dock" o powierzchni 4 tys. mkw. Na kolejnych etapach realizacji inwestycji powstaną: hala o powierzchni ponad 30 000 mkw. oraz biurowiec z zapleczem socjalnym o powierzchni 1000 mkw.

Nowe centrum logistyczne Biedronki
Jeronimo Martins Dystrybucja do końca przyszłego roku wybuduje w Lubartowie centrum dystrybucyjne. Centrum dystrybucyjne powstanie na nieruchomości o powierzchni 10 ha. Centrum obejmie halę logistyczną o powierzchni 2 ha, budynek biurowy oraz ogromny plac manewrowy i parking.

Nowy obiekt - chłodnia dla "Owocu Sandomierskiego"
Z doświadczenia Jartom wynika, że zapotrzebowanie na chłodnie gwałtownie wzrasta w miesiącach letnich. W Bilczy, w gminie Obrazów, koło Sandomierza powstał nowoczesny magazyn z chłodnią i sortownią owoców. Magazyn wraz z częścią biurową zajmuje powierzchnię 5,6 tys. mkw. W sortowni można przygotować dziewięć ton jabłek na godzinę. Chłodnia wyposażona w osiem komór ma pojemność 3,5 tysiąca ton. Inwestorem jest grupa sadownicza "Owoc sandomierski". Budowa obiektu wraz z wyposażeniem kosztowała około 60 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodziła z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Udziałowcami grupy „Owoc sandomierski” są 43 osoby, posiadające w sumie 500 hektarów, w większości sadów jabłoniowych.

W Olsztynie powstanie centrum logistyczne firmy Corab
W ramach inwestycji powstaną hale magazynowe o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Centrum logistyczne ma powstać na terenach należących do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji to co najmniej kilkanaście milionów złotych. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Corab to jeden z największych producentów anten satelitarnych i osprzętu do ich montażu w Europie.

W Pruszkowie 3000 mkw. magazynu pod nasiona
Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa (PNOS) wynajęło prawie 3 tys. mkw. w parku logistycznym WAN Pruszków
Hala magazynowa WAN Pruszków ma powierzchni 18,6 tys. mkw. Została oddana do użytku w 2009 roku. Obiekt położony jest przy ul. Przejazdowej w Pruszkowie. PNOS jest jednym z największych przedsiębiorstw nasienno-hodowlanych w Polsce. Na terenie WAN Pruszków stworzy swoją nową siedzibę, jak również centralny magazyn i hurtownię. Jartom może poszczycić się wieloletnią współpracą z WAN, zapraszając do współpracy następnych najemców.

Inne wiadomości w skrócie:
Dla Vorwerk Dichtungssysteme Polska powstanie hala produkcyjno-magazynowana terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Dla Colex powstanie hala produkcyjna na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Firma FM Logistic podpisała umowę dotyczącą
renegocjacji kontraktu najmu powierzchni w Europolis Park Poland Central. Zgodnie z warunkami umowy FM Logistic zajmie teraz ponad 32 tys. mkw.


Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt