O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Od 2013 r. zapłacimy wyższy podatek od gruntów
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Od 2013 r. zapłacimy wyższy podatek od gruntów

                                                                   NEWSLETTER
czwartek 23.08.2012 

AKTUALNOŚCI
Od 2013 r. zapłacimy wyższy podatek od gruntów
Prawie wszystkie największe miasta zapowiadają podwyżki stawek podatku od nieruchomości od 2013 r. o wskaźnik inflacji – czyli o 4 proc. Wzrosną również opłaty lokalne. Samorządy tłumaczą to głównie zmniejszeniem wpływów.
Co roku minister podnosi stawki o wskaźnik inflacji i ogłasza je w specjalnym obwieszczeniu. Do tej pory w tym roku dokument ten nie został wydany.
 Stawki maksymalne podatku od nieruchomości są waloryzowane przez ministra finansów o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszego półrocza bieżącego roku, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
Gminy i miasta muszą przygotować przyszłoroczne budżety do 15 października.

ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Procedury przystąpienia do Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnych stref ekonomicznych jest kuszące m.in. ze względu na korzyści i preferencje podatkowe takie jak zwolnienia dochodów uzyskanych z prowadzonej działalności.

Aby inwestor uzyskał zezwolenie na zakup nieruchomości znajdującej się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, wymagane jest, aby postępował zgodnie z procedurami przystąpienia do SSE:

1. Złożenie przez inwestora Listu Intencyjny przedstawiającego projekt inwestycyjny, który jest oficjalnym potwierdzeniem do przystąpienia do procedur, których celem jest wydanie Zezwolenia dla inwestora.
2 . Analiza złożonej oferty i/lub negocjacje dotyczące nabycia nieruchomości.
3. Zamieszczenie ogłoszenia w prasie o przetargu / rokowaniach przez Strefę
4. Wykupienie Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu /Rokowań
5. Wpłata Wadium
6. Złożenie oferty
7. Praca Komisji Przetargowej/Rokowań -  Otwarcie ofert  
8. Akceptacja wyników przetargu/rokowań przez Zarząd i Radę Nadzorczą.
 9. Uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE.
10. Zakończenie procedury  - Wydanie Zezwolenia na zakup nieruchomości, podpisanie aktu notarialnego.


INWESTYCJE RYNKOWE

Fabryka Pilkington Automotive w Chmielowie: oddanie nowych hal we wrześniu
Nowa fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie rozpocznie działalność już we wrześniu Obecnie trwa testowanie zainstalowanych maszyn. Rozpoczęcie właściwej produkcji planowane jest na wrzesień 2012.  NSG Group, właściciel spółek Pilkington w Polsce, także we wrześniu zamierza oddać do użytku nową halę magazynową, w której zlokalizowane będą także stanowiska do montażu elementów dodatkowych.
Zakład w Chmielowie to druga (obok zakładu w Sandomierzu) fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive w Polsce.
 Fabryka produkować będzie przednie, boczne i tylne szyby samochodowe przeznaczone do czołowych marek samochodów osobowych i ciężarowych, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen oraz Fiat.

Większy magazyn dla ABB w Segro Business Park Łódź I
ABB Sp. z o.o. powiększyła powierzchnię wynajmowaną w Segro Business Park Łódź I. Firma wynajęła 1,8 tys. mkw. na terenie magazynu Segro Business Park Łódź I już w zeszłym roku, a w lipcu br. zdecydowała się na wynajęcie dodatkowych 1,4 tys. mkw.
 Segro Business Park Łódź I jest zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta, przy głównych węzłach komunikacyjnych kraju. Znajduje się na działce o powierzchni 6,6 hektarów. Inwestycja dostarczyła na rynek 34 000 mkw. powierzchni biznesowej.

Coraz więcej za wynajem mieszkania
Stawki najmu mieszkań wzrosły w ciągu roku nawet o kilka procent. Powodem jest brak środków i obostrzenia kredytowe na kupno własnej nieruchomości. Szczególnie wyraźnie widać to w Poznaniu i Warszawie – jak podaje portal otoDom.pl w tych miastach miesięczny czynsz najmu dwupokojowego mieszkania w ubiegłym roku był średnio o 8 proc. wyższy.
 Natomiast czynsz trzypokojowego mieszkania w stolicy jest średnio wyższy o 600 zł niż przed rokiem.

Nowa hala produkcyjna powstanie dla Promotech w Białymstoku
Białostocka firma Promotech rozbudowuje zakład produkcyjny. W ramach inwestycji powstaje dwukondygnacyjny budynek hali produkcyjnej o powierzchni ok. 1200 mkw. i kubaturze blisko 12 tys. m3. Na parterze znajdzie się część produkcyjna, na piętrze - część biurowa.
 Prace przy budowie nowej hali ruszyły w czerwcu i potrwają do końca października.
Produkcja w nowej hali rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Rohlig Suus Logistics zostanie dłużej w Prologis Park Gdańsk
Operator logistyczny Rohlig Suus Logistics przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej w gdańskim Parku Prologis.  Umowa dotyczy ponad 4,1 tys. mkw. powierzchni.
 Firma rozwija w regionie Trójmiasta swoją działalność, inwestując w logistykę kontraktową: poza dotychczasowymi usługami firma uzupełniła ofertę gdańskiego magazynu o możliwość składu celnego wraz ze wszystkimi usługami dodanymi, tj.: co-packing, rozładunek kontenerów, paletyzacja towaru, dalsza dystrybucja. Operator przygotowany jest również do obsługi klientów z branży spożywczej.

Za ekologię dziękujemy
Budownictwo ekologiczne, czyli znacznie oszczędzające pieniądze w trakcie eksploatacji nieruchomości, nie cieszy się specjalnym zainteresowaniem Polaków. A to ze względu na dużo wyższe koszty budowy.
 Zastosowanie technologii proekologicznych podnosi koszt nieruchomości nawet o kilkanaście procent. Klienci interesują się przede wszystkim ceną, rozkładem mieszkania i standardem wykończenia, natomiast dla kosztów ekologicznych rozwiązań nie znajdują uzasadnienia.
Jak twierdzi Maximilian Mendel z firmy Reas – w Polsce do tej pory nie ma osiedla, które w pełni zasługiwałoby na miano ekologicznego.

Spółka z grupy Eurocash sprzedaje magazyn i odstępuje kilka umów najmu
Jedna ze spółek wchodzących w skład grupy Eurocash ogłosiła zamiar sprzedaży magazynu w Rykach, o powierzchni  1 tys. mkw. Przewidywany termin zakończenia rokowań w sprawie sprzedaży to koniec sierpnia br.
 Firma poszukuje również chętnych do przejęcia umów najmu z magazynów w Kraśniku, Zamościu, Płocku, Łomży oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Nowe tereny inwestycyjne w Kamiennogórskiej SSE
Do Ministerstwa Gospodarki został wysłany kolejny wniosek o poszerzenie obszaru Kamiennogórskiej SSE. Nowe tereny inwestycyjne powstaną przede wszystkim w okolicach Jeleniej Góry (nieopodal planowanej drogi ekspresowej S3, na odcinku Bolków – Lubawka, a także w Bolkowie, Jaworze, Mirsku i Mysłakowicach) - 74 ha.
 Ponadto w Kamiennej Górze do strefy ma zostać włączone 11 hektarów, jednak wcześniej musi zostać zmieniony plan zagospodarowania miasta, gdyż trzeba w nim zmienić przebieg planowanej trasy S3, z którą tereny strefy mają sąsiadować
.

W Żarowie powstanie nowa hala dla Elektroluksa
Fabryka Elektorluksa w Żarowie zostanie rozbudowana o nową halę. W ramach inwestycji powstanie nowa hala o powierzchni 5 tys. mkw. zawierająca pomieszczenia produkcyjno-magazynowe, sanitarno-higieniczne oraz rampę załadowczą.
 Przygotowane zostaną także konstrukcje do planowanego w przyszłości montażu suwnicy i belek jezdnych oraz nowy parking, który pomieści 20 samochodów ciężarowych i 111 osobowych, wraz z placem manewrowym o łącznej powierzchni 9,4 tys. mkw.
Wykonawcą inwestycji jest Skanska. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 6 miesięcy.

Nowy najemca w Tulipan Park Poznań
Nowym najemcą w Tulipan Park Poznań jest firma FlexLink. Nowa hala magazynowa ma powierzchnię 12,2 tys. mkw.
 Hala dla FlexLink powstała w oparciu o indywidualną ofertę na nowoczesny magazyn klasy A z zaadaptowaną, dobrze doświetloną i wyposażoną w suwnicę powierzchnią produkcyjną.

Amica już w hali Poznań Logistics Centre
Pod koniec czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie magazynu firmy Amica zlokalizowanego w kompleksie Poznań Logistics Centre. Magazyn ma powierzchnię 30 tys. mkw.
 Poznań Logistics Centre jest ulokowany w sąsiedztwie węzła "Buk" w ciągu autostrady A2, łączącej Poznań z Niemcami oraz centralną Polską i z Warszawą.

Nowa hala w Segro Business Park Łódź
Na terenie Segro Business Park Łódź zakończyła się budowa nowoczesnego centrum przeładunkowego o powierzchni 7,6 tys. mkw. Jest to trzeci budynek, który powstał na terenie Segro Business Park Łódź.
Nowy obiekt powstał w oparciu o umowę typu pre-let. Do użytku został oddany zgodnie z planem - w ostatnich dniach lipca br.
Centrum przeładunkowe wyposażone jest w 50 doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz 83 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i transportowych.
Kompleks Segro Business Park Łódź położony jest 6 km od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi. Potencjał rozwojowy parku wynosi 16 tys. mkw. Docelowo Segro Business Park Łódź zaoferuje niemal 55 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biznesowej.


INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
Aż 24 na 50 przepisów, znajdujących się w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych, uznał Trybunał Konstytucyjny za sprzeczne z konstytucją.
Nowe tereny i nowe hale w WSSE Invest-Park (woj. dolnośląskie)
Pbb Deutsche Pfandbriefbank sfinansował przejęcie przez Hines REIT parków magazynowych
Nowa hala produkcyjna powstanie dla WSP "Społem" w Kielcach (woj. świętokrzyskie)
Nowa hala produkcyjno-magazynowa dla DIL SW w Rybarzowicach k. Bielska Białej  (woj. śląskie)
Siódma hala i 3 najemców w Panattoni Park Mysłowice

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt