O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Obniżka ceny sprzedaży hali o 2 mln| Specjalne strefy ekonomiczne do 2020
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Obniżka ceny sprzedaży hali o 2 mln| Specjalne strefy ekonomiczne do 2020

                                                                   NEWSLETTER
piątek 14.12.2012 

AKTUALNOŚCI

Obniżka ceny sprzedaży o 2 mln!
Została obniżona cena sprzedaży nowej hali wysokiego składowania.
Hala znajduje się w Jankach pod Warszawą, w rejonie Al. Krakowskiej (trasa wylotowa z Warszawy w kierunku Krakowa).
 Hala wyposażona w 4 suwnice! Dowiedz się więcej o tej nieruchomości - zadzwoń tel. +48 506 124 069.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Magazyn mandatowy
Magazyn, w którym w celu lepszego wykorzystania jego pojemności przechowuje się towary (materiały) będące własnością zewnętrznych podmiotów udzielających mandatu na przechowywanie własnych zasobów.
 Zgodnie z przyjętą regułą magazyn mandatowy przejmuje również całe spektrum usług dotyczących dystrybucji, takich jak np. komisjonowanie, przeładunki i wysyłka.


INWESTYCJE RYNKOWE

Specjalne Strefy Ekonomiczne do 2020 roku?
Zwolennicy specjalnych stref ekonomicznych są zdania, że SSE stymulują powstawanie nowych miejsc pracy, przeciwnicy, że budżet traci na tym poważne wpływy. 
 Właśnie rozpoczyna się dyskusja nad ich przyszłością – niektórzy uważają, że ich działalność należy przedłużyć do 2026 r. Doradcy Jartom popierają wydłużenie działalności Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Rossmann planuje budowę nowych magazynów
Sieć Rossmann Polska planuje budowę i rozbudowę swoich magazynów  -  informuje portal propertynews.pl. W związku z planami intensywnej ekspansji (300 nowych placówek w 2 lata) Rossmann wybuduje
nowy magazyn w woj. śląskim. Obiekt w Pyskowicach będzie obsługiwał południową Polskę.
 Szacunkowa wartość tej inwestycji to ponad 70 mln zł. W planach jest także rozbudowa magazynu Rossmanna w Grudziądzu.

W Prologis Park Wrocław III  powstanie obiekt typu SBU
Prologis zdradza swoje plany dotyczące najbliższych czasowo inwestycji na Dolnym Śląsku - informuje portal propertynews.pl. W Parku Prologis III  we Wrocławiu powstanie obiekt typu small business units (SBU), który będzie oferował powierzchnie od 600 mkw. z biurem i możliwością łączenia powierzchni w większe jednostki.
 Deweloper planuje rozbudowywać także Prologis Park Wrocław V, zlokalizowany w okolicach Nowej Wsi Wrocławskiej.

Ideal Idea zakupił grunt w Warszawie pod kompleks magazynowo-biurowy
Ideal Idea, deweloper specjalizujący się w miejskich obiektach magazynowo-biurowych, zakupił grunt pod budowę kolejnego kompleksu magazynowo-biurowego - informuje portal propertynews.pl. Zakupiony grunt położony jest w warszawskiej dzielnicy Włochy, niedaleko autostrady A2 i lotniska im. Fryderyka Chopina, w sąsiedztwie innych nieruchomości inwestora.
Obecnie trwa budowa pierwszej fazy
projektu Ideal Idea III: powstają budynki F1 i F2 o łącznej powierzchni 11 tys. mkw., w tym 3 tys. mkw. biur klasy A oraz 8 tys. mkw. modułów magazynowych bezpośrednio połączonych z biurami. Obiekty zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2013 r.
 Kompleks docelowo będzie się składał z czterech budynków, oferujących łącznie około 18 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

Tulipan Park Stryków: Azymut przedłuża umowę i wynajmuje prawie 5 tys. mkw. więcej
Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. przedłużył umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Tulipan Park Stryków - informuje portal propertynews.pl. Zgodnie z nową umową spółka zwiększyła wynajmowaną powierzchnię z 16, 1 tys. mkw. do prawie 21 tys. mkw. Dodatkową powierzchnię (4844 mkw.) spółka wynajęła w budynku A z przeznaczeniem na magazyn z niewielką częścią biurową.
 Tulipan Park Stryków zlokalizowany jest w samym centrum kraju, bezpośrednio przy autostradzie A2 i w odległości 3 km od przyszłego skrzyżowania autostrad A1 i A2. Park docelowo będzie oferował ponad 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 2 500 mkw.

Najdroższe ulice - ranking
Jak wynika z raportu najdroższą handlową ulicą świata nie jest już Piąta Aleja w Nowym Jorku, ale Causeway Bay w Hongkongu - podaje Dziennik Polski. 
 Nowy Świat - polska najdroższa ulica, znalazła się w rankingu na 43 miejscu (1 020 euro za mkw. rocznie.). Drugą polską najdroższą ulicą jest Floriańska w Krakowie (czynsz za mkw. wynosi 948 euro rocznie). Niespełna 700 euro rocznie kosztuje czynsz za mkw. w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Poznania (ul. Półwiejska) i Katowicach (3 Maja).

Weber Polska wybuduje dwie hale magazynowe
Firma Weber Polska przygotowała w miejscowości Łozienica koło
Goleniowa (woj. zachodniopomorskie) rozbudowę kompleksu produkcyjnego położonego - informuje portal propertynews.pl. W ramach inwestycji na ponad 2-hektarowej działce powstaną dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 8,9 tys. mkw.
 Weber Polska należy do Grupy Weber, specjalizującej się w wytwarzaniu zbiorników i urządzeń z tworzyw sztucznych.

Kajima wybuduje centrum serwisowe Komatsu Poland
Firma Kajima Poland wybuduje centrum serwisowe Komatsu Poland
na działce w miejscowości Nowy Konik k. Halinowa (woj. mazowieckie) - informuje portal Polish Real Estate Market.
 Inwestycja zostanie zrealizowana na 1,4-hektarowej działce. W ramach budowy centrum serwisowania maszyn budowlanych powstanie kompleks o powierzchni zabudowy 1,8 tys. mkw.

Notariusze przeciwko wyodrębnianiu bez aktu
Samorząd notariuszy ostro krytykuje pomysł uproszczenia zasad przekształcania spółdzielczych praw do lokali w odrebną własność - podaje Dziennik Gazeta Prawna. Jest to jedna ze zmian zawarta w projekcie nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych przygotowanej przez klub parlamentarny PO. Chodzi o to, by przeniesienie własności odbywało się bez udziału notariuszy, jedynie na podstawie uchwały zarządu, rady nadzorczej lub orzeczenia sądu, który je zastępuje. Zdaniem posłów PO notariusze bronią wysokości swoich dochodów. „Natomiast nam zależy na zagwarantowaniu ochrony praw i interesów spółdzielców, którzy nie powinni ponosić dodatkowych kosztów związanych z taksą notarialną – tłumaczy posłanka Lidia Staron.
 
Notariusze wskazują, ze w uchwałach zarządu zwykle figurują pojedyncze osoby, choć tak naprawdę prawa do mieszkania wchodzą do majątku wspólnego małżonków.

Małe mieszkania tanieją powoli
Jak podaje Rzeczpospolita Nieruchomości, w Warszawie najmniej tanieją mieszkania dwupokojowe i kawalerki. Najtańsze jednopokojowe mieszkania w Warszawie kosztują 140 - 160 tys. zł i nie mają więcej niż 20 mkw. Ceny lokali jednopokojowych niewiele różnią się od tych z 2005 r.
 Średnio trzeba zapłacić ok. 7,5 tys. zł za mkw. Najtańsze nieruchomości znajdują się na Pradze-Północ, w Białołęce i w Ursusie. Największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki za 200-220 tys. zł o pow. ok. 30 mkw. w Śródmieściu, na Mokotowie, Starej Ochocie, Żoliborzu czy bliskiej Woli.

Grupowe zakupy w nieruchomościach
Grupowe zakupy wkroczyły na rynek nieruchomości. Na razie taki sposób sprzedaży jest testowany, ale właściciele wierzą w pomyślność tego pomysłu - podaje Dziennik Polski Nieruchomości. 
Podstawą dla takiej sprzedaży jest wynegocjowanie przez pośrednika dużej zniżki u dewelopera. Dlatego inwestycje bardzo drogie czy kameralne nie wchodzą w grę.
 Na razie na działającym od trzech miesięcy portalu zarejestrowało się 100 osób. Tytus Misiak, prezes Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań rozumie, że taka forma sprzedaży jest jednym ze sposobów na ciężkie czasy. Jednak podsumowuje – mieszkanie kupuje się często raz na całe życie. To nie jest towar masowy, dlatego niespecjalnie nadaje się do zakupów grupowych.

Oddaj dom bankowi, zyskaj na starość
Już w tym roku banki formalnie zaoferują kredyty dla seniorów powszechnie zwane odwrotną hipoteką - podaje Dziennik Gazeta Prawna. Ustawa, nad którą obecnie debatuje rząd, ma pozwolić bankom na tworzenie specjalnych funduszy, które będą zarządzały nieruchomościami. Idea jest powszechnie znana – osoby starsze posiadające dom czy mieszkanie będą mogły podpisać z bankiem umowę, na mocy której właściciel nieruchomości będzie otrzymywał co miesiąc określoną kwotę pieniędzy, w zamian bank, po jego śmierci, zyska prawo do lokalu.
Podobnie jak na Zachodzie, w Polsce właściciel nieruchomości ma otrzymywać pieniądze do wysokości połowy wartości nieruchomości.
 Oferta skierowana będzie przede wszystkim do właścicieli atrakcyjnych nieruchomości i raczej z dużych miast. Po śmierci dotychczasowego właściciela, jego rodzina będzie miała rok na wykupienie domu czy mieszkania z rąk banku. Jeśli nie będzie takiego zainteresowania, bank sprzeda nieruchomość, a różnica między wypłaconą kwotą a ceną mieszkania trafi do spadkobierców. Jeśli nie będzie spadkobierców, różnica ta trafi do budżetu państwa.

W Gliwicach powstaje Centrum Produkcyjno-Logistyczne Ferrostaal Automotive
W Gliwicach trwa budowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego spółki SILS Centre Gliwice Sp. z o.o., należącej do koncernu Ferrostaal Automotive - informuje portal gospodarczy wnp.pl. W pierwszym etapie realizacji inwestycji wybudowana zostanie hala o powierzchni 8 tys. mkw. oraz biura.
 Zgodnie z harmonogramem inwestycji centrum zostanie otwarte w drugim kwartale 2013 roku.

Cargo-Partner w MLP Pruszków I przedłuża umowę
Międzynarodowy dostawca usług logistycznych i transportowych, firma Cargo-partner przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w MLP Pruszków I - informuje portal propertynews.pl.
Millennium Logistic Park Pruszków I położony jest w Pruszkowie na 43-hektarowej działce. Łączna powierzchnia wszystkich hal Parku wynosi 165 tys. mkw.
 Park oferuje na wynajem powierzchnie magazynowe i produkcyjne wraz z modułami biurowo-socjalnymi. Na terenie kompleksu znajduje się bocznica kolejowa.

Good Point Puławska ma nowego najemcę
5 tys. mkw. w Good Point Puławska zajmie firma Phar (Pharmaceutical Advanced Resources) specjalizująca się w usługach logistycznych dla branży medycznej - informuje portal propertynews.pl.
Good Point Puławska należy do PBWII Fund. Natomiast Panattoni Europe jest odpowiedzialny za komercjalizację wolnej powierzchni i obsługę istniejących umów najmu.
 Park logistyczny składa się z jednego obiektu o powierzchni 43,5 tys. mkw. Położony jest przy drodze krajowej nr 79 , 15 km od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) i 25 km od centrum stolicy.

Margomed wybuduje zakład produkcyjny w lubelskiej podstrefie
Firma Margomed, producent wyrobów medycznych oraz wyrobów do diagnostyki laboratoryjnej, uruchomi zakład produkcyjny w podstrefie Lublin SSE - informuje lubelska Strefa Biznesu. W ramach inwestycji Margomed na 2,6-hektarowej działce wybuduje halę produkcyjną o powierzchni ponad 10 tys. mkw.
 W zakładzie wytwarzane będą najnowszej generacji przyrządy do przetaczania i transfuzji płynów infuzyjnych i krwi.
Margomed zainwestuje w podstrefie Lublin 36 mln zł.

WSSE: rozpoczęła się budowa hali fabrycznej dla Bama Companies
W Stanowicach koło Oławy na terenie objętej Wałbrzyską SSE Invest-Park rozpoczęła się budowa hali fabrycznej dla Bama Companies - informuje portal propertynews.pl. Na 10-hektarowej działce powstaje hala o powierzchni około 6 tys. mkw.
 W fabryce produkowane będą mrożone wyroby piekarnicze. Wartość inwestycji to blisko 50 mln zł.

Podstrefa Szczecin: początek budowy hali produkcyjnej dla HKL Dekoracja Okien
Na terenie Podstrefy Szczecin SSE EURO-PARK MIELEC rozpoczęła się budowa hali produkcyjnej i nowej siedziby spółki HKL Dekoracja Okien - informuje Agencja Rozwoju Przemysłu. W ramach inwestycji na 2,9-hektarowej działce powstaną: nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni 7 tys. m kw. wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budynek biurowo-socjalny. W zakładzie wytwarzane będą m.in. żaluzje, rolety, panele i moskitiery. Wartość inwestycji wynosi blisko 16 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2013 roku.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
Centrum logistyczne firmy Peri Polska w Kątach Wrocławskich (
woj. dolnośląskie) zostanie rozbudowane
Spółka Harper Hygienics S.A. rozbuduje i zmodernizuje wytwórnię artykułów higienicznych w Mińsku Mazowieckim
(woj. mazowieckie)
Skanska jest generalnym wykonawcą centrum logistyczno-dystrybucyjnego Jeronimo Martins Polska w Lubartowie (
woj. lubelskie)
Grupa Kapitałowa Bać-Pol otworzyła na terenie parku logistycznego Gdańsk-Kowale2 (woj. pomorskie) swój pierwszy magazyn w tym rejonie
Firma Padma Art wybuduje halę magazynową o powierzchni 12,9 tys. mkw. w Suwałkach (woj. podlaskie)
Rena Łódź Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej SSE w Podstrefie Łódź

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt