O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Nowa siedziba dla Boiron w Platan Park w Warszawie - doradza Jartom
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Nowa siedziba dla Boiron w Platan Park w Warszawie - doradza Jartom

                                                                   NEWSLETTER
poniedziałek, 18.02.2013 

AKTUALNOŚCI

Nowa nieruchomość na sprzedaż w Markach k/Warszawy przy drodze na Białystok
Przestronne biuro (ponad 600 mkw.) i powierzchnia magazynowa (ponad 4tys. mkw.) z dojazdem dla TIR, znajdują się w doskonałej lokalizacji, przy drodze Warszawa - Białystok w Markach. Atrakcyjna cena sprzedaży!
Dowiedz się więcej o tej nieruchomości - zadzwoń tel. +48 516-029-430.


Nowa siedziba dla Boiron w Platan Park w Warszawie - doradza Jartom
Jartom, doradca ds. nieruchomości magazynowych, informuje o wynajętej nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej przez firmę Boiron.
Firma z branży farmaceutycznej została najemcą parku magazynowo – biurowego Platan Park na warszawskim Mokotowie.

Boiron (www.boiron.pl ), firma francuska, od 80 lat produkująca leki homeopatyczne, które dostępne są w 80 krajach świata. Filia tego lidera na rynku leków homeopatycznych, w Polsce od 1994 roku, służy pacjentom spełniając standardy dobrej praktyki produkcji i dystrybucji, jednocześnie prowadząc prozdrowotne działania edukacyjne skierowane do społeczeństwa.
Firma dostarcza na rynek takie leki jak Oscillococcinum, Stodal, Drosetux i wiele innych.

Długi proces wyszukania najbardziej odpowiedniej nieruchomości, która spełniłaby wymogi przechowywana produktów farmaceutycznych wymagających kontrolowanych warunków składowania, zaowocował podpisaniem długoterminowego kontraktu. Boiron do nowej siedziby przeprowadzi się w czerwcu tego roku – mówi Anna Mazepa, Specjalista ds. Klientów Kluczowych w Jartom.
Firma zajmie 1800 mkw. powierzchni magazynowo biurowej w nowoczesnym centrum komercyjnym Platan Park, które jest doskonale skomunikowane z centrum Warszawy oraz najważniejszymi arteriami stolicy. Dogodny dojazd dla pracowników jak i samochodów dostawczych sprawia, że Platan Park jest wyśmienitym miejscem dla firm dystrybuujących swoje produkty po całym obszarze miasta jak i dalej do innych miejsc w Polsce.


 ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

BTS czyli build-to-suit
Skrótem BTS, czyli build-to-suit, nazywany jest system wykonania obiektu pod wynajem (z możliwością zakupu).
Obiekt taki zostanie zaprojektowany i wybudowany zgodnie z potrzebami konkretnego klienta (w przeciwieństwie do powierzchni, która wybudowana jest wcześniej wg. z góry przyjętych, standardowych parametrów - tzw. powierzchni spekulacyjnej).

Na rynku nieruchomości magazynowych obiekty budowane jako inwestycje BTS są szczególnie często wykonywane dla klientów, którzy planują prowadzić działalność produkcyjną na terenie nowego obiektu.

Poprzez optymalne dopasowanie przestrzeni do wymagań technicznych, wprowadzenia specjalistycznych rozwiązań, udogodnień, przygotowania np. specjalnych pomieszczeń,projektuje i wykonuje się obiekt wraz z jego otoczeniem, w celu najefektywniejszego jego wykorzystania mając również na uwadze optymalizację kosztów.
Budynek "szyty na miarę" może być zlokalizowany w dogodnej dla firmy lokalizacji i wybudowany w możliwie optymalnym czasie.

Budynki wybudowane w systemie BTS kierowane są do firm, które nie chcą dzielić powierzchni magazynowej lub produkcyjnej czy biurowej z innymi najemcami. Innym z powodów na decyzję dotyczącą najmu obiektu BTS są ograniczenia strukturalne w budynkach, które zostały wybudowane spekulacyjnie.

Jeśli Twoja firma zastanawia się nad wynajmem budynku BTS i potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się ze specjalistą w tej dziedzinie: tel. +48 502 278 660.


 INWESTYCJE RYNKOWE

W Tyskiej podstrefie Katowickiej SSE deweloper MLP pierwszym inwestorem
W Tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, firma Millenium Logistic Parks w miejscowości Bieruń kupiła 11 z 38 hektarów ziemi. MLP w Bieruniu planuje wybudować hale produkcyjno - usługowe o łącznej powierzchni 58 tys. mkw. 
W październiku 2012 roku Rada Miejska gminy Bieruń podjęła uchwałę o zwolnieniu z podatku od nieruchomości firm, które rozpoczną działalność w strefie. Zaś niemal za 15,7 mln zł zostanie wybudowana droga do strefy (ponad 13,3 mln zł na ten cel to unijna dotacja).
 Przebudowana zostanie także sieć energetyczna i gazowa.

Dodatkowe 6 ha w Kieleckim Parku Technologicznym
7 lutego br. radni Miasta Kielce zgodzili się na włączenie 6 hektarów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Wniosek o włączenie nowych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" ma trafić do Ministerstwa Gospodarki do 14 lutego br.
Grunty zostaną przekazane Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu (KPT). Działaniem na terenie KPT objętym specjalną strefą ekonomiczną zainteresowani są już inwestorzy.
 Norweski koncern, produkujący systemy grzewcze do foteli samochodowych i systemy do masażu, planuje na 3-hektarowej działce wybudować halę produkcyjną o powierzchni 10 tys. mkw.

Prawie 5 000mkw. w Diamond Business Park Gliwice dla Messer Eutectic Castolin
Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. (MEC) wynajmie halę na terenie Diamond Business Park Gliwice. Dla MEC wybudowany zostanie nowy obiekt komercyjny w Gliwicach, który pomieści biura, centrum szkoleń, zakład produkcyjny oraz halę magazynową o łącznej powierzchni prawie 5000 mkw. Budowa obiektu rozpocznie się w 2013 roku.
 Teren Diamond Business Park Gliwice objęty jest podstrefą Gliwice Katowickiej SSE.

Abra i Prologis Park Wrocław współpracują
Firma Abra Sklepy Meblowe wynajęła 2 800 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Wrocław. Firma Abra Sklepy Meblowe ma obecnie 82 sklepy na terenie całego kraju.
 Prologis Park Wrocław zlokalizowany jest w sąsiedztwie autostrady A4. W skład parku wchodzi ponad 167 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

Uregulowanie praw do gruntów w Warszawie
Obecnie miasto Warszawa nie ma możliwości ochrony dobra publicznego.  Jak podaje Gazeta Wyborcza Stołeczna - miasto zwraca właścicielom odebranych nieruchomości na mocy dekretu Bieruta ich dobra w przedwojennych granicach. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walz ma przygotowany autorski program „o uregulowaniu praw do niektórych gruntów na terenie Warszawy”, który rozesłała do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, parlamentu. Nad taką samą ustawą pracują posłowie PO.
 W 2013 odszkodowania za dekret mogą wynieść nawet kilka miliardów złotych. Miasto przygotowało 40 mln. W 2012 r. koszty spraw sądowych wygrane przez przedwojennych właścicieli przekroczyły 180 mln zł.

Będziemy krócej czekać na otrzymanie pozwolenia na budowę?
Jak podaje Gazeta Pomorska, rząd zapowiedział, że do października 2014 roku będą trwały prace nad projektem kodeksu budowlanego, który uporządkuje przepisy związane z budownictwem. Czuwać ma nad tym Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego. 
 Na mocy nowych przepisów procedura otrzymania pozwolenia na budowę ma trwać znacznie krócej. Planowane jest przejście z systemu pozwoleń na system zgłoszeń.

Magazyny Panattoni sprzedane
W 2012 roku Panattoni Europe sprzedał nieruchomości logistyczne w Polsce o powierzchni 402 tys. mkw. na rzecz LogiCor - firmy logistycznej stworzonej przez fundusz Blackstone. Do sprzedaży doszło w dwóch transakcjach. Pierwsza transakcja została sfinalizowana w październiku 2012 r. i obejmowała cztery inwestycje w kluczowych dla logistyki polskich lokalizacjach, o łącznej powierzchni 218 tys. mkw.
 Druga transakcja została sfinalizowana w grudniu 2012 r. i obejmowała portfel dziewięciu nowo wybudowanych obiektów logistycznych na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni 184 tys. mkw.

Wykup mieszkań od spółdzielni będzie znów możliwy?
Jako że rok temu Trybunał Konstytucyjny zakwestionował zasady wykupu dawnych mieszkań zakładowych od spółdzielni i 23 lutego przestają one obowiązywać, Senat przygotował nowe regulacje - czytamy w gazecie Dziennik Polski.
W nowych przepisach najemcy lokali przejętych nieodpłatnie przez spółdzielnie będą mogli wykupić mieszkania, ale po pokryciu kosztów inwestycji w danym budynku, proporcjonalnie do powierzchni mieszkania (chodzi o wydatki, które podnoszą wartość nieruchomości np. termomodernizacja).
 Jeżeli spółdzielnia kupiła dawne mieszkania zakładowe, najemcy będą musieli oddać jej zwaloryzowaną kwotę wydaną na ten cel.
Spółdzielnia zaś będzie musiała zwaloryzować kaucje i taką wartość odliczyć od ceny wykupu mieszkania.

Pomorskie Centrum Logistyczne: Kuehne+Nagel i Terramar pierwszymi najemcami
Goodman podpisał pierwsze umowy najmu powierzchni magazynowej w budowanym przez siebie Pomorskim Centrum Logistycznym. W pierwszej powstającej hali o powierzchni 14 tys. mkw. operatorzy logistyczni Kuehne + Nagel oraz Terramar zajmą odpowiednio 3 870 mkw. oraz 3 970 mkw.
 Budowa pierwszego magazynu rozpoczęła się we wrześniu 2012 r., a jego oddanie do użytku planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2013 r.

W Polsce powstaną kolejne inwestycje PointPark Properties
Spółka PointPark Properties zdradza swoje plany inwestycyjne na najbliższe lata. Spółka będzie rozwijać istniejące parki magazynowe, myśli jednak także o nowych lokalizacjach. Pod uwagę brane są przede wszystkim Mszczonów i Poznań. W Mszczonowie PointPark Properties ma pozwolenie na budowę 60 tys. mkw. W Poznaniu deweloper natomiast może wybudować 130 tys. mkw. Obie te inwestycje spółka jest w stanie w razie potrzeby zrealizować w ciągu 6 miesięcy.

 

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
W Pruszkowie koło Warszawy uruchomiono magazyn centralny Polskiej Grupy Supermarketów. 
Firma Dinozatorland Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Zator Krakowskiej SSE. 
Firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. i CAT LC Polska wynajmą prawie 11 tys. mkw. w Tulipan Park Stryków.
Mostostal Kraków wybuduje dla KGHM Polska Miedź kompleks hal, w których będzie produkowana miedź.


Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt