O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Kiedy rozpocząć renegocjacje przedłużające najem na lepszych warunkach
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Kiedy rozpocząć renegocjacje przedłużające najem na lepszych warunkach

                                                                   NEWSLETTER
czwartek 04.10.2012 

AKTUALNOŚCI

Wmurowano kamień węgielny pod Pomorskie Centrum Logistyczne Goodman – globalnego eksperta w dziedzinie powierzchni logistycznych i biznesowych
W miniony poniedziałek miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Pomorskiego Centrum Logistycznego (PLC).

PLC w Gdańsku to strategiczny projekt budowlany firmy Goodman w Polsce. Inwestycja jest realizowana na działce o powierzchni blisko 110 ha, przylegającej do terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Wielofunkcyjne centrum PLC oferuje możliwość budowy hal magazynowych i produkcyjnych oraz powierzchni biurowych. W pierwszym etapie powstanie budynek o powierzchni 14 tys. mkw. Docelowa powierzchnia kompleksu to 500 000 mkw.

Centrum logistyczne PLC posiada znakomity dostęp do krajowych i międzynarodowych połączeń drogowych, kolejowych, lotniczych oraz morskich. Lokalizacja w pobliżu portu kontenerowego DCT pozwala klientom łączyć działalność logistyczną i produkcyjną z usługami oferowanymi przez największy głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku, zgodnie z koncepcją „Port Centric Logistics”(więcej informacji o ofercie najmu na terenie kompleksu PLC)

 W oficjalnej imprezie wmurowania kamienia węgielnego poza zarządem firmy Goodman, wzięli udział m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Alan Aleksandrowicz prezes zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Boris Wenzel dyrektor zarządzający DCT Gdańsk, przedstawiciele władz samorządowych, jak również przedstawiciele agencji nieruchomości, wśród których nie zabrakło specjalistów z Jartom.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Kiedy rozpocząć renegocjacje przedłużające najem na lepszych warunkach?
Najlepszym momentem do rozpoczęcia renegocjacji z doświadczeń Jartom wynika, że jest to okres na 1,5 - 2 lata przed zakończeniem umowy najmu. Pamiętając o podstawowej zasadzie renegocjacji, która brzmi "osoba decyzyjna nie negocjuje", osoba decyzyjna nie powinna osobiście być zaangażowana w przedmiocie negocjacji. Jak w takim razie postępować, żeby być pewnym, że przyszłe warunki najmu będą najbardziej optymalne dla firmy? 
Rozpoczęcie renegocjacji prowadzonych przez zewnętrznego negocjatora profesjonalistę w podanym okresie 1,5 - 2 lata przed końcem najmu, pozwala zachować dobrą pozycję negocjacyjną wynikającą z posiadania wyboru pomiędzy pozostaniem w dotychczasowym magazynie lub przeniesieniem do innej nieruchomości.
 Taki czas daje możliwość poznania rozwiązań alternatywnych do przedłużenia dotychczasowej umowy i porównania ich z sytuacją w zajmowanej nieruchomości bez wywoływania zamieszania o dotychczasowego wynajmującego.


INWESTYCJE RYNKOWE

Panattoni Park Wrocław II: nowi najemcy
Panattoni Europe pozyskał dwóch najemców do właśnie realizowanego ostatniego obiektu w ramach Panattoni Park Wrocław II - informuje portal dlahandlu.pl. 4300 mkw. wynajmie dotychczasowy klient Panattoni - firma DSV. Drugim najemcą zostanie Żabka Polska (ok. 2100 mkw.). W ramach ostatniego etapu powstaje hala o powierzchni 10 tys. mkw.
 Panattoni Park Wrocław II położony jest w Nowej Wsi Wrocławskiej: 14 km od centrum miasta oraz 13 km od międzynarodowego lotniska we Wrocławiu.

Panattoni Park East Łódź i Rohlig Suus Logistics
Operator logistyczny Rohlig Suus Logistics wynajął 6 880 mkw. powierzchni w Panattoni Park East Łódź - informuje portalspozywczy.pl. Powierzchnię 6,4 tys. mkw. zajmują magazyn i terminal przeładunkowy, natomiast pozostała przestrzeń przeznaczona jest na biura. Wynajęta na terenie Panattoni Park East Łódź powierzchnia pełni obecnie funkcję nowego większego łódzkiego oddziału Rohlig Suus Logistics.
Panattoni Park East Łódź położony jest w sąsiedztwie planowanego węzła Andrespol autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn), zaledwie 10 km od centrum Łodzi. 
 Obecnie Park składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 104 550 mkw. Docelowo w Park będą tworzyły 4 budynki o łącznej powierzchni 160 tys. mkw.

IFM Ecolink w Opolu: uroczyste otwarcie
1 października 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego IFM Ecolink w Opolu - informuje portal Strefa Biznesu. Spółka IFM Ecolink należy do niemieckiego koncernu IFM Electronic.
Fabryka powstała na 2-hektarowej działce przy ulicy Północnej wchodzącej w skład opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej SSE.
 W ciągu 6 miesięcy wybudowano halę produkcyjną (4 tys. mkw. powierzchni) oraz pomieszczenia badawcze, biurowe i socjalne (łącznie 1,5 tys. mkw. powierzchni). Wartość inwestycji to co najmniej 30 mln zł.

Magazyn Panattoni w Żarach sfinansuje W.P. Carey
Amerykańska firma inwestycyjna W.P. Carey sfinansuje w całości budowę magazynu Panattoni, który powstanie w Żarach - informuje portal propertynews.pl.
 Magazyn o powierzchni 11 tys. mkw.  zostanie wynajęty przez spółkę Syncreon Holdings Ltd., zajmującą się transportem i usługami logistycznymi.

Port Morski w Gdańsku: powstanie nowy magazyn-chłodnia
Północnoatlantycka Organizacja Producentów (PAOP) wybuduje na terenie dzierżawionym od Zarządu Morskiego Portu Gdańsk magazyn-chłodnię - informuje portal Rynek Infrastruktury. Chłodnia będzie miała powierzchnię 8,6 tys. m2 i będzie się składać z 4 komór.
 Inwestycja ma zostać ukończona w drugiej połowie 2013 r.

Otwarcie nowej hali produkcyjnej Grupy KZN Bieżanów
Od 28 września br. Nasycalnia w Czeremsze, należąca do Grupy KZN „Bieżanów” - dysponuje nową halą produkcyjną o powierzchni 740 mkw. - informuje portal spedycje.pl.
 W hali uruchomiona została sterowana numerycznie linia produkcyjna do precyzyjnego nawiercania drewnianych podrozjazdnic i podkładów kolejowych.

TRW Braking Systems z Gliwic będzie mieć nową halę produkcyjną
W Gliwicach powstanie hala produkcyjna wraz z częścią socjalno-biurową oraz infrastrukturą towarzyszącą dla firmy TRW Braking Systems - informuje portal gospodarczy wnp.pl. Zlecenie na wykonanie inwestycji otrzymała spółka PA Nova.
 Wartość kontraktu wynosi 29,39 mln zł netto. Prace powinny zakończyć się do 12 kwietnia 2013 r.

Nowa inwestycja w podstrefie Białystok SSE
Dnia 26 września b.r. firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. z Białegostoku otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej - informuje serwis SSE. Spółka zakupiła w podstrefie Białystok 3,5-hektarową działkę.
 Przedsiębiorca deklaruje poniesienie na terenie Podstrefy Białystok wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 60mln zł do 31 marca 2017 r.

Raben wybuduje hale magazynowo-logistyczne w Pile
Raben Polska rozpoczął prace związane z budową kompleksu magazynowo-logistycznego w Pile (
woj. wielkopolskie) - informuje portal propertynews.pl. 
 W skład kompleksu wejdą m.in.: hala magazynowa o powierzchni 7,9 tys. mkw., hala spedycyjna o pow. 2,9 tys. mkw. oraz obiekt biurowo-socjalny o pow. 1 tys. mkw.

Podstrefa Szczecin: dwie nowe inwestycje
Na terenie podstrefy
Szczecin SSE (woj. zachodniopomorskie), zainwestuje dwóch kolejnych inwestorów - informuje PAIiIZ. Obie firmy nabyły już działki objęte statusem SSE i otrzymały zezwolenia na działalność gospodarczą.
Firma Sanger Metal Sp. z o. o. ze Szczecina na 5-hektarowej działce wybuduje halę produkcyjną o powierzchni 2500 mkw. z częścią biurową i socjalną. Wartość inwestycji to ok. 3,8 mln zł.
 Z kolei firma HKL Dekoracja Okien Sp. z o. o. na blisko 3-hektarowej działce postawi halę produkcyjną o powierzchni 8000 mkw. i budynek biurowo - socjalny o powierzchni 800 mkw. Wartość inwestycji to ok. 16 mln zł.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny z lepszą infrastrukturą
Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego wzrosła atrakcyjność inwestycyjna Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego - informuje portal Rynek Infrastruktury. Kosztem 16,7 mln zł zbudowano sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz drogi wewnętrzne, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie.
 Z kolei 2,3 mln zł pochodzących z RPO przeznaczonych zostało na budowę drogi łączącej teren Parku z obwodnicą miasta w przebiegu drogi S10.  Łącznik z obwodnicą jest przystosowany do potrzeb ruchu transportowego.

Netto rozpoczyna budowę hali dystrybucyjnej w pobliżu autostrady A1
Firma Netto jeszcze we wrześniu br. rozpocznie budowę swojego trzeciego w Polsce centrum dystrybucyjnego. Nowe centrum zostanie wybudowane w Kopytkowie (woj. pomorskie), na działce o powierzchni 112 tys. mkw. Hala magazynowa wraz z przylegającą częścią biurową będzie mieć powierzchnię 22 tys. mkw.
 Celem budowy centrum jest przyspieszenie rozwoju sieci handlowej Netto we wschodniej i centralnej Polsce. Docelowo liczba placówek, do których towar dotrze z nowego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego blisko autostrady A1, ma wynosić 140.

20000 mkw. w Lubartowie dla Jeronimo Martins
W Lubartowie (
woj. lubelskie) powstanie centrum dystrybucyjne JM. Decyzja starostwa o pozwoleniu na budowę uprawomocniła się w połowie września, zatem budowa rozpocznie się już wkrótce. W ramach inwestycji powstanie budynek o powierzchni 20 tys. mkw..
Hala magazynowa zostanie wyposażona w kilkadziesiąt doków załadowczo - wykładowczych. W skład centrum wejdą także budynek biurowy oraz ogromny plac manewrowy i parking.

 

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
W Żerań Park w Warszawie trzech nowych najemców - Coca Cola HBC, Denckermann oraz Imtech Polska
Mary Kay Cosmetics wynajęła powierzchnię magazynowo-biurową w Gate One Business Park w Warszawie.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt