O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Kamień węgielny pod serwis MAN Truck & Bus Center pod Warszawą
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Kamień węgielny pod serwis MAN Truck & Bus Center pod Warszawą

                                                                   NEWSLETTER
środa 20.06.2012 

AKTUALNOŚCI

Kamień węgielny pod serwis MAN Truck & Bus Center pod Warszawą
15 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego centrum serwisowego MAN Truck & Bus Center
Radzymin pod Warszawą.
Inwestycja, realizowana dla MAN przez firmę 7R Logistic, powstanie przy trasie ekspresowej S8 w miejscowości Dąbrówka, pomiędzy węzłami Wola Rasztowska a
Trojany (odcinek tej trasy został otwarty w 2009 roku). 
W sąsiedztwie znajdują się serwisy m.in. firm Volvo i Renault.
Planowany termin realizacji inwestycji to koniec 2012 roku.
MAN, lider w produkcji samochodów ciężarowych, uruchomi dla swych klientów serwis, który będzie obsługiwał ciężarówki oraz autobusy.
 Agencja Jartom doradzała deweloperowi przy zakupie terenu pod tę inwestycję.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Czy wynajmujący po zakończeniu najmu może odmówić odbioru hali, jeżeli została zdewastowana przez najemcę?
Tomasz Branecki, Prezes Jartom podkreśla, że kwestii tej pośrednio dotyczy § 1 art. 675 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym: po zakończeniu najmu najemca obowiązany jest zwrócić rzecz w stanie nie pogorszonym, jednakże nie ponosi odpowiedzialności za zużycie rzeczy będące następstwem prawidłowego używania.  

Zgodnie z prawem
W nauce prawa wyrażany jest pogląd, zgodnie z którym po wygaśnięciu najmu  wynajmujący nie może odmówić przyjęcia nieruchomości, np.  zdewastowanej hali, choćby znajdowała się ona w stanie pogorszonym w wyniku okoliczności, za które odpowiada najemca.

Dochodzenie odszkodowania
Jednak odbiór zdewastowanej hali nie pozbawia wynajmującego możliwości dochodzenia odszkodowania.

 Zgodnie z Art. 677 kodeksu cywilnego
roszczenia wynajmującego przeciwko najemcy o naprawienie szkody z powodu uszkodzenia lub pogorszenia rzeczy przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy.


INWESTYCJE RYNKOWE

Niemal 10 tys. mkw. dla owoców
Nowy kompleks magazynowo - biurowy o powierzchni 8,9 tys. mkw. jest budowany w Śmiłowicach (woj.
kujawsko - pomorskie). Powierzchnię zajmie firma Sadco.
 Jak podaje realizator budowy firma Budrem Group, powierzchnia około 8,9 tys. mkw. zostanie zagospodarowana na pomieszczenia sortowni, pakowalni oraz
przechowalni owoców. Powierzchnia będzie także posiadała zaplecze socjalno - biurowe.

Nowy inwestor na terenie SSE "Starachowice"
Jak informuje Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A., 12.06.2012r. udzielono nowego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. 
 Zdzisław Kupis prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą MEGASTYRO planuje uruchomić produkcję wyrobów ze styropianu, mas uszczelniających i świadczenie usług transportowych.
Firma planuje zainwestować co najmniej 1,6 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest z końcem pierwszego kwartału 2017r.

Philips Lighting Poland wynajmuje 9,5 tys. mkw.
W Pabianicach (woj. łódzkie) powstaje nowe centrum logistyczne. Pierwszym najemcą będzie firma Philips Lighting Poland, która zajmie 9,5 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.
 Generalnym wykonawcą 
hal w Pabianicach jest firma Goldbeck. Deweloperem tej nieruchomości jest Goodman, planujący realizację docelowo hal o powierzchni 27 tys. mkw.

Wiarygodna agencja nieruchomości
W Polsce pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to zawód młody.
Jak wyjaśnia rzecznik prasowy PFRN „zawód pośrednika nie jest wbrew pozorom łatwy, choć kusi szybkimi i wysokimi zarobkami, szczególnie w warunkach ożywionej koniunktury. Ale pośrednik sprawdza się wtedy, gdy liczba transakcji maleje, ceny spadają, a on jednak radzi sobie nienajgorzej.” 
 Z ankiety przeprowadzonej przez serwis dom.gratka.pl wynika, że najczęściej klienci znajdują pośrednika w Internecie – 64 proc. ankietowanych, z polecenia 31 proc. Usługi pośrednictwa są wybierane ze względu na szybkość i wygodę oraz profesjonalne doradztwo w przeprowadzeniu transakcji.

Kobiety coraz częściej decydują w nieruchomościach
Jak wynika z badań, załatwianie procedur związanych z budową domu jednorodzinnego trwa przeciętnie aż 14 miesięcy. Nie odstrasza to jednak prywatnych inwestorów do podjęcia takiego wyzwania.
Na budowę domu decydują się na ogół małżeństwa w wieku od 31 do 40 lat z jednym lub dwójką dzieci.
Najczęściej budowane są przez nich domy murowane w oparciu o gotowe projekty, które są znacznie tańsze niż projekty na zamówienie. 
 Rośnie zaangażowanie kobiet, które interesują się nie tylko estetyką domu, a także dbają o to by był funkcjonalny i energooszczędny. Szczególną uwagę inwestorzy przykładają do dobrego rozplanowania powierzchni, zwłaszcza jeśli chodzi o pomieszczenia gospodarcze.
Siedem na dziesięć to budynki parterowe z użytkowym poddaszem. Tylko 16 proc. inwestorów decyduje się na piwnice.

Na finiszu budowa hali w Radomiu na ternie Tarnobrzeskiej SSE
Na 7 lipca bierzącego roku planowane jest zakończenie I etapu inwestycji centrum magazynowo - produkcyjnego zlokalizowanego w Radomiu, na ternie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 Do użytku zostanie oddana hala magazynowo - produkcyjna o powierzchni 4,3 tys. mkw. z zapleczem biurowo - socjalnym o powierzchni 500 mkw. Docelowo na terenie parku ma powstać 50 tys. mkw. powierzchni magazynowo - przemysłowej. 

W Warmińsko-Mazurskiej SSE czołowy producent pasz rozwija zakład  
Firma Wipasz, czołowy producent pasz dla drobiu, trzody i bydła, otrzymała zezwolenie na działalność w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach nowego projektu inwestycyjnego Spółka zamierza rozbudować i zmodernizować istniejący zakład przetwórstwa drobiu w Mławie.

 Inwestycja o wartości 150 mln złotych pozwoli zwiększyć zatrudnienie na terenie firmy o 200 osób. Planowany termin zakończenia inwestycji to 
koniec 2014 roku.

W Krakowie nowe biura i magazyny
Spółka Ateneum prowadzi przygotowania do budowy kompleksu biurowo - magazynowego w Krakowie. Projekt biurowca z zapleczem magazynowo-logistycznym opracowuje biuro APA Baza Architekci.
 Inwestycja jest na etapie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych, określających możliwe parametry i warianty obiektu.

Inwestycje w mieszkanie lub działkę - to się opłaca
Polacy wciąż wskazują nieruchomości jako jedną z najlepszych inwestycji.
Portal Bankier.pl przeprowadził ankietę, z której wynika że jako zyskowne inwestycje wskazywane są akcje, złoto i właśnie nieruchomości.
Wysoko oceniane zyski można czerpać z inwestycji w mieszkanie – najlepiej dwupokojowe, o powierzchni ok. 50 mkw. , znajdujące się w okolicy dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta, bogate w infrastrukturę.
 Równie interesujący sposób inwestowania to ziemia, np. rolna, którą można przekształcić na
działki budowlane. Warto zwrócić tutaj uwagę, że jest to inwestycja czasochłonna.

3 firmy w powiększonej Katowickiej SSE
W powiększonej o ponad 100 ha Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestują 3 firmy, które zajmą 1/4 nowo włączonej do strefy powierzchni. 
W Bytomiu ma powstać energooszczędne Centrum przetwarzania Danych firmy 3 SERVICES FACTORY S.A.
Drugą firmą jest Metsa Tissue, która planuje budowę hali produkcyjnej artykułów papierniczych z zastosowaniem innowacyjnej i przyjaznej środowisku technologii, ograniczającej emisję dwutlenku węgla. Lokalizacja hali to Krapkowice (koło miejscowości Strzelce Opolskie). Firma planuje inwestycję o wartości ok. 170 mln. zł.
 Modernizację oraz rozbudowę zakładu produkcyjnego w Głuchołazach planuje spółka Schattdecor. Inwestycja ta ma wynośić ponad 44 mln zł.
D
zięki nowym inwestycjom ma powstać
ponad 3,7 tys. nowych miejsc pracy w ciągu kilku najbliższych lat.
Jak podaje Ministerstwo Gospodarki, w ciągu 
8 lat funkcjonowania stref, budżet państwa i samorządów zasili kwota ok. 2,4 mld zł. Przewiduje się, że koszty inwestycji wyniosą ok. 1,8 mld zł, natomiast pomoc publiczna może osiągnąć maksimum 0,9 mld zł.

Alarm dla rządu włączają bankowcy i deweloperzy
Bankowcy i deweloperzy zachęcają rząd do aktywniejszej polityki mieszkaniowej. Alarmują, że coraz więcej rodzin, zwłaszcza młodych, nie stać na samodzielne lokum, własne lub wynajmowane. Opierają się na badaniach, z których wynika, że na samodzielne mieszkanie trzeba w Polsce pracować osiem i pół roku.
Z danych urzędu statystycznego  wynika, że w relacji czynszu do dochodów sytuacja w Polsce jest najgorsza w całej Unii Europejskiej!
Na wynajęcie mieszkania dwuosobowa rodzina musi przeznaczyć aż jedną trzecią budżetu, w Niemczech czy Austrii obciążenie to jest nawet o połowę mniejsze.
Mimo że ceny nieruchomości sukcesywnie spadają, dostęp do kredytów jest coraz trudniejszy. Dlatego też Związek Banków Polskich chciałby, by rząd wprowadził zachęty od oszczędzania na mieszkania. Jest to niezbędne ponieważ w przypadku ubiegania się o kredyt, normą staje się wymóg posiadania oszczędności umożliwiających sfinansowanie 10-20 proc. wartości mieszkania.
Dodatkowo, banki nie mogą dłużej udzielać kredytów w oparciu o lokaty krótkoterminowe i pożyczki zagraniczne.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt