O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Jartom znalazł dla firmy logistycznej Vesta Polska magazyn w Prologis Park Błonie
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Jartom znalazł dla firmy logistycznej Vesta Polska magazyn w Prologis Park Błonie

                                                                   NEWSLETTER
środa, 15.05.2013 

AKTUALNOŚCI

Jartom znalazł dla firmy logistycznej Vesta Polska najbardziej odpowiedni magazyn w Prologis Park Błonie

zdjęcie Prologis Park Błonie Jartom doradza Vesta PolskaJartom informuje o swojej najnowszej transakcji najmu prawie 4.000 metrów kwadratowych magazynów i biur.
Vesta Polska po raz kolejny zleciła Jartom wyszukanie nieruchomości pod swoją siedzibę.

Vesta Polska jest dynamicznie rozwijającą się międzynarodową firmą logistyczną, która oferuje usługi transportowe, spedycyjne, usługi Agencji Celnej, magazynowe w tym konfekcjonowanie, metkowania, segregacji, paletyzacji a także składowania towarów.

- Bieżące zapotrzebowanie Vesta Polska dotyczące zwiększenia powierzchni magazynowej wynika z rozwoju firmy. Klient miał specjalistyczne wymagania co do wyposażenia magazynu w ponad przeciętną liczbę doków. Vesta Polska oczekiwała od Jartom znalezienia hali z obszernym placem manewrowym wraz z parkingiem na około 40 samochodów ciężarowych TIR – mówi Anna Mazepa - Specjalista ds. Klientów Kluczowych w Jartom.

W Jartom przeanalizowaliśmy różne rozwiązania korzystne dla klienta takie jak: budowa magazynu „szytego na miarę”, zakup gotowego obiektu, wynajem istniejącej powierzchni w budynku samodzielnym i wynajem powierzchni od specjalistycznej firmy deweloperskiej. W tym przypadku najbardziej odpowiednim rozwiązaniem było zawarcie kontraktu wynajmu z firmą Prologis.

Vesta Polska podpisała długoterminową umowę dotyczącą najmu około 3,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wysokiego składowania wyposażonej w 5 doków przeładunkowych i bramę wjazdową z poziomu zero, oraz prawie 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w Prologis Park Błonie.

Vesta Polska jak i Prologis są stałymi partnerami Jartom od wielu lat. W bieżącym roku wspólne transakcje Jartom i Prologis przekroczyły 20 000 metrów kwadratowych.

Prologis jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Z 20 parkami logistycznymi o łącznej powierzchni ponad 1.9 mln metrów kwadratowych Prologis jest największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych w Polsce.


 Na sprzedaż magazyn z biurem
w Pruszkowie k/Warszawy
W rejonie trasy o dużym natężeniu ruchu
Atrakcyjne miejsce na działalność magazynową, usługową czy handlową


 ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Badanie rynków dostawców i zaopatrzenia w obsłudze logistycznej
To rodzaj badań rynku potencjalnych przedsiębiorstw mogących sprostać danemu zapotrzebowaniu w obsłudze logistycznej.
Głównymi informacjami w tym badaniu są: liczba dostawców, ich udziały w rynku, cena produktów, szacunek kosztów nawiązania współpracy, jakościowe parametry dostaw itd.
 Rozpoznanie aktualnej sytuacji rynkowej dotyczy również określenia struktury rynku, czynników kształtujących relacje pomiędzy przedsiębiorstwami, stanu koniunktury etc.


INWESTYCJE RYNKOWE

Panattoni Park Pruszków: nowe umowy najmu
Panattoni Europe podpisał trzy umowy najmu powierzchni magazynowej w Panattoni Park Pruszków.
Nowym klientem parku została firma Simba Toys Polska, która wynajęła 1500 mkw.
Jeden z wiodących operatorów logistycznych w Polsce, firma JAS FBG S.A., powiększyła wynajmowaną powierzchnię o 1800 mkw. i obecnie zajmie w Panattoni Park Pruszków 7014 mkw.
 Trzecią umowę podpisano z DSV Road, która to firma pozostanie w parku, zajmując dotychczasowe 5360 mkw.

Żerań Park I: firma Essilor zwiększa wynajmowaną powierzchnię
Firma Essilor, producent soczewek korekcyjnych, powiększyła wynajmowaną w warszawskim Żerań Park I powierzchnię o dodatkowe prawie 2 tys. mkw.
 
Do tej pory Essilor wynajmował w Żerań Parku 5 tys. mkw. powierzchni magazynowych wraz z powierzchniami biurowymi.

Amwin wybuduje halę magazynową dla Bud-Rental
Firma Amwin wybuduje w okolicach Poznania kompleks magazynowy dla firmy Bud-Rental.
 W ramach inwestycji powstanie dwunawowa hala magazynowa, która zostanie wyposażona w dok przeładunkowy o maksymalnym obciążeniu dynamicznym ok. 6 t.

Ponad 6 tys. mkw. w North-West Logistic Park gotowe
Kończą się prace związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie Hali A w szczecińskiej inwestycji North-West Logistic Park. Do 31 maja br. hala o powierzchni 6850 mkw. zostanie przekazana do użytkowania najemcom. Do tej pory powierzchnię magazynową w Hali A wynajęły dwie firmy: Premium Distributors Sp . z o. o. oraz IQ Metal Polska Sp. z o.o. Na kolejnych najemców czeka jeszcze 1980 mkw. powierzchni.
 W trzecim kwartale br. rozpocznie się budowa kolejnej hali w ramach tej inwestycji.

Syndyk wystawił na sprzedaż nieruchomości po Hydrobudowa Polska
Nieruchomości w Mikołowie i Katowicach należące do będącej w upadłości likwidacyjnej Hydrobudowy Polska zostały wystawione na sprzedaż przez syndyka - informuje portal gospodarczy wnp.pl.
W Katowicach wystawione na sprzedaż zostały dwie działki, położone przy ul. Obrońców Westerplatte 51. Na pierwszej, o powierzchni 26,9 tys. mkw. znajdują się m.in.: budynek biurowy, magazyn i hale warsztatowe. Z kolei druga działka o powierzchni 23 tys. mkw. jest niezabudowana. Cena wywoławcza za obie nieruchomości wynosi 4,05 mln zł netto.
Na nieruchomości w Mikołowie ogłoszone zostały dwa przetargi, na które termin składania ofert mija 2 lipca. W Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 58 na działkach o łącznej powierzchni 34,1 tys. mkw. znajdują się m.in.: budynek administracyjno-biurowy, budynek socjalny, hala produkcyjno-warsztatowa oraz magazyny. Cena wywoławcza wynosi 11,93 mln zł netto.
 Z kolei w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 41 wystawione zostały na sprzedaż dwie niezabudowane działki o łącznej powierzchni prawie 17 tys. m kw. Cena wywoławcza wynosi 1,52 mln zł netto.

Wałbrzyska SSE Invest-Park: kolejne zezwolenie dla Alsecco
Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park udzielił zezwolenia firmie Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „ALSECCO” sp. z o.o. na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE Invest-Park, w podstrefie Nysa - informuje serwis WSSE. Alsecco działa na terenie nyskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2010 roku. W ramach kolejnej inwestycji spółka wybuduje nową halę produkcyjną i rozwinie działalność. Spółka zainwestuje na terenie podstrefy Nysa 16 mln zł.
 Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Alsecco sp. z o.o. zajmuje się produkcją stolarki dla budownictwa.

Krakowska SSE: Nasza Tradycja wybuduje zakład piekarniczy
Zarząd Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej firmie Nasza Tradycja Sp. z o.o. - informuje serwis Krakowskiego Parku Technologicznego.
 Spółka na terenie podstrefy Tarnów wybuduje nowoczesny zakład piekarniczy.

Wika kupiła grunt we Włocławku pod budowę zakładu produkcyjnego
Firma Wika Polska kupiła w zorganizowanym przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną przetargu grunt we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) - informuje portal Polish Real Estate Market. W ramach inwestycji na działce, o powierzchni 10,8 ha, powstanie zakład o powierzchni ponad 20 tys. mkw., w którym wytwarzane będą urządzenia i komponenty pomiarowe ciśnienia i temperatury. Wartość inwestycji to ponad 80 mln zł.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
Koło Kazimierza Biskupiego (woj. wielkopolskie) powstaje centrum logistyczne dla sieci Twój Market
.
W miejscowości Jakubów, w okolicach Mińska Mazowieckiego (
woj. mazowieckie), spółka Doxa Capital wybuduje centrum logistyczno-magazynowe.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt