O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Jartom doradzał przy wynajmie ponad 4,1 tys.mkw. | Raben w Lublinie zainwestował 25 mln zł
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Jartom doradzał przy wynajmie ponad 4,1 tys.mkw. | Raben w Lublinie zainwestował 25 mln zł

                                                                   NEWSLETTER
wtorek, 01.10.2013

 

AKTUALNOŚCI

Jartom doradzał przy wynajmie ponad 4,1 tys. mkw.

Firma Pcms, przy współpracy z Jartom, wynajęła halę na terenie parku logistycznego MLP Tychy. 
- Operator logistyczny zajmie łącznie ponad 4100 mkw. powierzchni - podaje Małgorzata Papaj, specjalista ds. Najmu i Sprzedaży Nieruchomości w Jartom.
Park dystrybucyjny MLP Tychy to nowoczesny kompleks produkcyjno - magazynowy zlokalizowany na terenie Podstrefy Tyskiej Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w rejonie drogi krajowej nr 44 i międzynarodowej trasy nr E75. Cała Inwestycja obejmuje 96000 mkw. powierzchni. Jartom, broker na rynku nieruchomości komercyjnych, od ponad 20 lat doradza przy największych transakcjach najmu w centrach dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Jartom z Deweloperem MLP Group współpracuje od wielu lat.

ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Przywileje w SSE
Na wyodrębnionym terytorium przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, jakim są Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE), firmy mogą otrzymać szereg niezmiernie atrakcyjnych uprawnień, które wyraźnie wpływają na obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.
Przywileje, jakie mogą uzyskać firmy, które zainwestują w swą działalność na ternie objętym specjalną strefą ekonomiczną, to min.:

  • zwolnienie podatkowe (CIT lub PIT),
  • działkę w pełni przygotowaną pod inwestycje po konkurencyjnej cenie,
  • darmową pomoc przy załatwianiu formalności związanych z inwestycją,
  • zwolnienie od podatku od nieruchomości (na terenie niektórych gmin).
Warto więc rozważyć możliwość prowadzenia firmy na terenie objętym SSE, zwłaszcza w momencie poszukiwania miejsca pod nowy lub kolejny magazyn czy halę produkcyjną.
Na terenie SSE zlokalizowanych jest wiele parków technologicznych, nowoczesnych centr dystrybucyjnych i magazynowych 
np. w Panattoni Industrial Park Wrocław, czy samodzielnych nowoczesnych budynków biurowo-magazynowych jak
nieruchomość koło Chojnic (woj. pomorskie), w których można w szybkim czasie rozpocząć działalność.

 INWESTYCJE RYNKOWE

Centrum logistyczne Netto rusza na początku października
Na początku października br. rozpocznie działalność nowe centrum logistyczne firmy Netto, zlokalizowane w Kopytkowie, w gminie Smętowo Graniczne (woj. pomorskie). Obiekt o powierzchni ponad 25 tys. m kw. położony jest przy węźle autostrady A1. Początkowo centrum będzie obsługiwało 80 sklepów sieci Netto w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, a także częściowo w wielkopolskim oraz zachodniopomorskim.
 Docelowo liczba sklepów obsługiwanych z Kopytkowa ma się zwiększyć do 140.

Raben w Lublinie zainwestował 25 mln zł.
W Lublinie oficjalnie otwarte zostało nowe centrum logistyczne Grupy Raben. W ramach inwestycji powstały: hala magazynowa o powierzchni 18 tys. mkw. oraz biurowiec (1000 mkw.). Wybudowano także drogi, parkingi i place manewrowe dla ciężarówek, tereny zielone, chodniki i parkingi dla aut osobowych.
 Inwestycja kosztowała 25 mln zł.

Eurocash będzie mieć hurtownię w Biłgoraju
Firma ZawBud buduje w Biłgoraju (
woj. lubelskie) halę hurtowni dla spółki Eurocash. Obiekt będzie miał powierzchnię 1800 mkw.
 Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na koniec 2013 r.

7600 mkw. wynajęte w parkach ProLogis w Błoniu i Poznaniu
 ProLogis podpisał z firmą LPR La Palette Rogue, oddział Euro Pool System, dwie nowe umowy najmu o całkowitej powierzchni 7 600 mkw. w parkach
ProLogis Park Błonie i ProLogis Park Poznań.

Komputronik rozbudował swoją halę magazynową w Poznaniu
We wrześniu br. została oddana do użytku rozbudowana hala magazynowa Komputronika w Poznaniu. Hala magazynowa została powiększona o 700 mkw. i obecnie ma powierzchnię 4 tys. mkw., z czego 2000 mkw. stanowią magazyny wysokiego składowania.
 Komputronik zainwestował w rozbudowę magazynu około 1,2 mln zł.

Hale dla Nestle Polska oraz T.EL. Poland w Kaliszu
Wkrótce w Kaliszu rozpocznie się budowa kolejnej hali produkcyjnej dla Nestle Polska. Hala o powierzchni ok. 2 230 mkw. będzie pełnić funkcję rozlewni przypraw.
W Kaliszu powstaje hala produkcyjna dla firmy T.EL. Poland. W hali o powierzchni około 5 tys. mkw. produkowane będą części do sprzętu AGD. Obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2013 r.
 Oba obiekty jako generalny wykonawca realizuje kaliski deweloper - firma FB Antczak.

Segro Business Park Warsaw, Żerań: Alcon Polska przedłuża umowę najmu
Firma Segro przedłużyła umowę najmu 1250 mkw. z firmą Alcon Polska w hali Segro Business Park Warsaw, zlokalizowaną na warszawskim Żeraniu.
 Firma Alcon należy do koncernu Novartis, działającego w branży opieki zdrowotnej.

Otwarcie nowej hali produkcyjnej GKN Driveline w Oleśnicy
We wrześniu br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej, która powstała na terenie zakładu GKN Driveline. Koszt rozbudowy zakłady wyniósł 3 mln euro. Dzięki inwestycji zakład w Oleśnicy oprócz pół osi będzie wytwarzał także wały napędowe.
 Nowa hala ma powierzchnię 6,8 tys. mkw. i poza obszarem produkcyjnym znajdują się w niej również nowe laboratoria, biura i powierzchnie magazynowej.

International Tobacco Machinery w Radomiu rozbuduje zakład produkcyjny
Fabryka firmy International Tobacco Machinery Poland zlokalizowana w Radomiu zostanie rozbudowana. Rozbudowę realizuje spółka RO.SA.-Hale.
 W ramach inwestycji na 1,4-hektarowej działce powstaną hale produkcyjno-magazynowe oraz obiekty biurowo-socjalne o łącznej powierzchni ok. 4,5 tys. mkw. 

Żabka Polska na blisko 25 tys. mkw. powierzchni centrum dystrybucyjnego
Firma Żabka Polska, właściciel największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket, uruchamia trzecie w Polsce centrum dystrybucyjne. Obiekt położony jest w Nadarzynie, k. Warszawy. Nowy magazyn ma powierzchnię blisko 25 tys. mkw., z możliwością rozbudowy o kolejne 5 tys. mkw. Magazyn posiada także 56 doków przeładunkowych oraz autodoki.
 Obiekt będzie obsługiwał około 1000 sklepów Żabka i Freshmarket. 

Prologis Park Janki: Euro-net wynajmuje dodatkowo 9300 mkw.
Jeden z największych najemców zdecydował się na powiększenie wynajmowanej przez siebie powierzchni w ProLogis Park Janki. Firma Euro-net, właściciel ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD wynajęła dodatkowo 9,3 tys, mkw. i obecnie zajmuje w budynkach 1. i 2. łącznie 58,5 tys. mkw.
 ProLogis Park Janki składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 98,2 tys. mkw. Inwestycja zlokalizowana jest w Jankach, 15 km od centrum Warszawy.

10 mln euro i Walki Group rusza z produkcją we Wrocławiu
Fińska firma Walki Group uruchomiła produkcję w swoim nowym zakładzie produkcyjnym we Wrocławiu. 
Nowo wybudowana fabryka ma powierzchnię 10 tys. mkw. i będą w niej produkowane laminaty dla przemysłu drzewnego i opakowania.
Fabryka powstała na terenie Goodman
Wrocław Logistics Centre, na obszarze objętym Wałbrzyską SSE Invest-Park.
 Inwestycja firmy Walki we Wrocławiu kosztowała 10 mln euro.

SSE "Starachowice": zezwolenie dla firmy Chemtex Sp. z o.o.
Władze Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" S.A. wydały zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej firmie Chemtex sp. z o.o. - informuje sewis SSE "Starachowice" S.A. 
 Inwestor w miejscowości Dębska Wola gmina Morawica wybuduje halę produkcyjną i uruchomi produkcję specjalistycznych farb dla przemysłu artykułów higienicznych, spożywczego i farmaceutycznego, lakierów dyspersyjnych, klejów oraz półproduktów do produkcji farb dla poligrafii w postaci koncentratów bazowych i tzw. verschnitty (domieszki/rozjaśniacze).

W Łódzkiej SSE inwestuje Quick-mix Sp. z o.o. 
Quick-mix Sp. z o.o. rozbuduje swój zakład funkcjonujący w podstrefie Rawa Mazowiecka Łódzkiej SSE - informuje serwis ŁSSE. Firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podsrefie w Rawie Mazowieckiej.
 W ramach inwestycji spółka wybuduje halę produkcyjną o powierzchni 1000 mkw. wraz z zapleczem laboratoryjnym. Hala zostanie wyposażona w nową linię produkcyjną do wytwarzania wyrobów mokrych.

Ceramika Paradyż wybuduje halę logistyczno-magazynową
W Tomaszowie Mazowieckim, na obszarze objętym Łódzką SSE powstanie hala logistyczno-magazynowa dla Ceramiki Paradyż. Na 6,6-hektarowej nieruchomości powstanie  obiekt wysokiego składowania o powierzchni ok. 13,6 tys. mkw., w którym prowadzone będzie konfekcjonowanie produktów.
Ceramika Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim planuje budowę kompleksu hal magazynowych. 

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt