O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Jartom doradza Schrack Technik Polska przy przedłużeniu umowy najmu w Prologis Park Warsaw II
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Jartom doradza Schrack Technik Polska przy przedłużeniu umowy najmu w Prologis Park Warsaw II

                                                                   NEWSLETTER
piątek, 19.04.2013 

AKTUALNOŚCI

Jartom doradza Schrack Technik Polska przy przedłużeniu umowy najmu w Prologis Park Warsaw II

zdjęcie Prologis Park Warsaw II Jartom doradza Schrack Technik Polska Jartom informuje o zakończeniu negocjacji z Prologis i podpisaniu przez Schrack Technik Polska kontraktu dotyczącego długoterminowego najmu powierzchni magazynowej i biurowej w nowoczesnym centrum dystrybucyjnym Prologis Park Warsaw II.
Negocjacje prowadzone przez Jartom dotyczyły ustalenia nowych warunków najmu powierzchni około 4000 metrów kwadratowych zajmowanej przez Schrack Technik Polska.

Schrack Technik Polska Sp. z o.o. to wiodący dostawca produktów i rozwiązań w zakresie rozdziału energii elektrycznej oraz transmisji danych teletechnicznych. Działalność firmy obejmuje rozwiązania stosowane w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz w przemyśle. Schrack Technik kładzie szczególny nacisk na obsługę rynków europejskich i jest obecny w 11 krajach w Europie Centralnej i Wschodniej, w tym w Polsce.

- Schrack Technik Polska po raz trzeci, w procesie wynajmowania magazynów i biur, skorzystał z doradztwa Jartom. Usługi za każdym razem dotyczyły znalezienia nowej lokalizacji lub renegocjacji warunków najmu w dotychczasowej siedzibie. Cieszę się z tej wieloletniej współpracy - mówi Anna Mazepa Specjalista ds. Klientów Kluczowych w Jartom.

- W dwa miesiące od początku 2013 roku Jartom doprowadził do zawarcia kontraktów z deweloperem Prologis na łączną powierzchnię ponad 20 000 metrów kwadratowych, głównie powierzchni magazynowych - mówi Dyrektor Generalny Jartom Olga Wałkiewicz. - Otrzymałam wielokrotnie potwierdzenie, że deweloper Prologis ocenia wysoko pracę Jartom, jako rzetelnego partnera na rynku powierzchni magazynowych i produkcyjnych – dodaje.

Satysfakcjonujące dla Schrack Technik Polska i Prologis warunki umowy, która została podpisana, są świadectwem dobrej współpracy wszystkich stron.

 Prologis Park Warsaw II, zlokalizowany w Warszawie w przemysłowej części dzielnicy Praga, dzięki swojemu położeniu, umożliwia elastyczną dystrybucję towarów na terenie stolicy i okolic. Powierzchnia parku to 39 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Cyrkulacja logistyczna
 Cyrkulacja logistyczna to kształtowanie struktury czynności i procesów logistycznych oraz struktury kosztów logistycznych, a także odpowiedniego poziomu i jakości świadczonych usług jak również obsługi, w ramach zintegrowanego łańcucha i systemu tworzenia wartości dla klientów i przedsiębiorstw.


INWESTYCJE RYNKOWE

Żerań Park II zmienił właściciela
Firma Segro została nowym właścicielem kompleksu magazynowego Żerań Park II w Warszawie. Segro za 43,2 mln euro kupiła Żerań Park II od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland. W skład Żerań Park II wchodzi sześć budynków magazynowo - biurowych o łącznej powierzchni 49,9 tys. mkw.
 Żerań Park II położony jest w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej. Jartom jest agentem Segro w procesie komercjalizacji wszystkich obiektów w Polsce.
Lista wolnych powierzchni magazynowych w Parkach Segro.

Prologis Park Wrocław V: powstanie hala dla firmy Tradis
Na terenie Prologis Park Wrocław V powstanie kolejna (trzecia od momentu uruchomienia parku) hala magazynowa w systemie BTS. Obiekt o powierzchni 18,3 tys. mkw. powstanie dla firmy Tradis, będącej częścią Grupy Eurocash.
 Prologis Park Wrocław V znajduje się na terenie o powierzchni 70 ha, który daje możliwość wybudowania do 290 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Park położony jest bezpośrednio przy obwodnicy Wrocławia, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław-Bielany, między autostradą A4 z Berlina na Ukrainę a trasą E261.

Kompleks 7R: firma PGD Polska nowym najemcą
W Centrum Logistycznym Gdańsk-Kowale pojawi się nowy najemca. Firma PGD Polska, jeden z największych dystrybutorów produktów drogeryjnych w Polsce, wynajmie 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej.
 Kompleks magazynowy 7R w Kowalach znajduje się w pobliżu drogi S6, E28 obwodnicy Trójmiasta. Łączna powierzchnia najmu kompleksu to 25,9 tys. mkw.

Netto Polska uruchomi w lipcu nowe centrum logistyczne
Netto Polska, sieć sklepów duńskiego koncernu Dansk Supermarked A/S, uruchomi w lipcu br. nowe centrum dystrybucyjne w Polsce - informuje "Dziennik Bałtycki". 
 Centrum logistyczne powstaje przy autostradzie A1, w miejscowości Kopytkowo, w gminie Smętowo Graniczne (woj. pomorskie). Magazyn będzie miał powierzchnię 22 tys. mkw. Będzie on obsługiwał 80 sklepów sieci Netto w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, ale także częściowo w woj. wielkopolskim oraz zachodniopomorskim.

Pall-Ex uruchomi w Panattoni Park Łódź East centralny magazyn przeładunkowy
Pall-Ex, międzynarodowa sieć dystrybucji ładunków paletowych, uruchomi swój centralny magazyn przeładunkowy w Polsce w Panattoni Park Łódź East. Firma Pall-Ex wynajęła w czwartym budynku parku 3,6 tys. mkw.
 Panattoni Park Łódź East położony jest przy ulicy Zakładowej w dzielnicy Widzew-Olechów, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego węzła Andrespol autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn).

Rozpoczęła się rozbudowa centrum dystrybucyjnego Lidl koło Poznania
Firma Jakon rozpoczęła rozbudowę centrum dystrybucyjnego Lidl w Jankowicach k. Poznania (woj. wielkopolskie) - informuje portal gospodarczy wnp.pl.
 W wyniku rozbudowy centrum dystrybucyjne zostanie powiększone o około 18 tys. mkw.

Prologis Park Poznań II: Volkswagen wynajął 16 tys. mkw.
W połowie br. do
Prologis Park Poznań II wprowadzi się nowy najemca. Volkswagen Group Polska wynajął 16 tys. mkw.
 ProLogis Park Poznań II jest zlokalizowany 17 km na zachód od centrum Poznania, przy drodze nr 92. Park położony jest blisko powstającej obwodnicy Poznania, która umożliwi wygodny i szybki dojazd do autostrady A2.

Skawiński Obszar Gospodarczy: Skanska zakończyła przygotowanie terenów inwestycyjnych
Firma Skanska zakończyła prace związane z przygotowaniem dla przyszłych inwestorów Parku Technologicznego Skawińskiego Obszaru Gospodarczego (SOG) - informuje portal propertynews.pl. W ramach inwestycji na obszarze ponad 50 ha Skanska na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Skawina wybudowała: sieć wodociągową, kanalizacyjną, sanitarną, energetyczną, teleinformatyczną oraz infrastrukturę drogową.
 Na terenie SOG powstał także Zakład Zagospodarowania Odpadów. Pierwszym inwestorem na terenie Parku Technologicznego SOG została sama Skanska, która wybudowała na jednej z działek nowoczesną Wytwórnię Mas Bitumicznych.

SSE Euro-Park Mielec: RBC Bearnings wybuduje zakład
SSE Euro-Park Mielec pozyskała kolejnego inwestora - informuje Agencja Rozwoju Przemysłu. Na terenie podstrefy Mielec RBC Bearnings Polska Sp. z o.o. do października 2016 roku zainwestuje blisko 33,6 ml zł. Spółka zakupi od ARP S.A. niezabudowane działki o pow. 3,2 ha. Na nieruchomości powstanie zakład produkcyjny wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
 RBC jest producentem i dostawcą zaawansowanych technologicznie łożysk ślizgowych, wałowych i kulkowych na wyspecjalizowane rynki zbytu Ameryki Płn., Europy i Ameryki Łacińskiej. Produkty RBC są wykorzystywane m.in. w środkach transportu, turbinach wiatrowych i przemyśle lotniczym.

Rzeszowski Park Naukowo-Technologiczny: wkrótce rozpocznie się uzbrajanie terenów
Jeszcze w kwietniu rozpoczną się prace przy kompleksowym uzbrajaniu terenów Parku Naukowo-Technologicznego na rzeszowskim Dworzysku - informuje podkarpacka "Strefa Biznesu". Inwestycja obejmie obszar o powierzchni blisko 60 ha, położony w północnej części Rzeszowa, przy granicy z gminami Głogów Małopolski i Świlcza. 
 Wybudowane zostaną: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociągi, zbiornik retencyjny, drogi wraz z oświetleniem. Zakończenie prac przewidziano na wrzesień 2014 r.
Koszt przedsięwzięcia to 35 mln zł. Część środków będzie pochodzić z dofinansowana unijnego, z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Zarząd Katowickiej SSE zgodził się na przyłączenie terenów z Wodzisławia Śląskiego
27 marca zgodę na objęcie Wodzisławia Śląskiego granicami KSSE wydali wodzisławscy radni stosowną uchwałą - informuje portal terenyinwestycyjne.info. Stosowną zgodę na przyłączenie do strefy terenów przy ul. Olszyny wydał też już zarząd Katowickiej SSE.
O tym, że tereny te są bardzo dobrze przygotowane pod działalność inwestycyjną, świadczy zdobycie w konkursie PAIiIZ tytułu „Gruntu na medal”, czyli najlepszej lokalizacji biznesu w województwie śląskim.
 Aby tereny w Wodzisławiu Śląskim zostały ostatecznie objęte Katowicką SSE, zarząd KSSE musi zwrócić się do Ministerstwa Gospodarki z wnioskiem o zmianę granic Strefy. Wydanie decyzji może zająć kilka miesięcy.

Duńska firma SmartGuy otworzy magazyn w Polsce
Duńska spółka SmartGuy Group, działającą w branży e-fashion, podjęła decyzję o przeniesieniu swoich magazynów z Danii do Polski - informuje portal wyborcza.biz. Duńczycy zakupili w Goleniowskim Parku Przemysłowym budynek magazynowo-biurowy o powierzchni 14 tys. mkw. W planach jest dobudowanie kolejnych 10 tys. mkw. W pierwszym etapie SmartGuy Group zainwestuje w Polsce 30 mln zł.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
Polaris Poland wybuduje fabrykę w podstrefie Opole na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W Ligocie Górnej (woj. opolskie) powstaje hala montażowa dla firmy Protea, w której montowane będą suwnice, żurawie i wciągarki do platform wiertniczych.
W Zakładzie Dr Schneidera w Radomierzu, koło Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) trwa budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 11 tys. mkw.
Fine Logistics uruchamia magazyn we Wrocławiu.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt