O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Harmonogram rozgrywek UEFA EURO 2012 / 36 milionów na wyroby piekarskie
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Harmonogram rozgrywek UEFA EURO 2012 / 36 milionów na wyroby piekarskie

                                                                   NEWSLETTER
środa 06.06.2012 

AKTUALNOŚCI
Harmonogram rozgrywek turnieju UEFA EURO 2012
Dla tych, którzy interesują się piłką nożną, oraz dla tych, którzy dodatkowo w tym czasie poruszać się będą po Polsce, przedstawiamy harmonogram rozgrywek turnieju UEFA EURO 2012. W Polsce rozgrywane będą mecze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

 


 ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Czy do nabycia nieruchomości potrzebna jest osobowość prawna?
W obrocie gospodarczym coraz częściej spotkać można podmioty, które nie mają osobowości prawnej, a mimo to kupują nieruchomości, zaciągają kredyty itd. Podmioty te są nazywane ułomnymi osobami prawnymi.  Nie jest to jednak właściwe określenie.

Kiedy firma ma osobowość prawną?
Zgodnie z art. 33 kodeksu cywilnego osobami prawnymi są Skarb Państwa i jednostki organizacyjne, którym przepisy szczególne przyznają osobowość prawną. Osobowość prawną jednostka organizacyjna nabywa z chwilą wpisu do właściwego rejestru.

Osobowość prawną mają spółki kapitałowe, tzn. spółka z o.o. i akcyjna. Rozstrzyga to art. 12 kodeksu spółek handlowych.
Ponadto, osobami prawnymi są m.in. spółdzielnie (art. 11 Ustawy prawo spółdzielcze) oraz przedsiębiorstwa państwowe ( art.1 Ustawy o przedsiębiorstwach państwowych). Osobowości prawnej nie posiadają m.in. spółki osobowe, tzn. jawna, partnerska, komandytowa oraz komandytowo – akcyjna jak również wspólnoty mieszkaniowe i takie jednostki nazywane są potocznie mianem ułomnej osoby prawnej.

Osobowość prawna nie jest potrzebna
Ułomna osoba prawna, mimo że nie ma osobowości prawnej lecz ma zdolność prawną, może we własnym imieniu nabywać prawa, w tym własność nieruchomości i inne prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana. Prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą. Podlega obowiązkowi wpisu do rejestru, jest więc w pełni przejrzysta dla kontrahentów.

 Zwróć uwagę, kto reprezentuje firmę
Osoby prawne działają przez swoje organy w sposób przewidziany w ustawie i w opartym na niej statucie.
Spółki osobowe reprezentowane są natomiast przez samych wspólników. I w tym przypadku warto jednak zapoznać się z wpisem do KRS, ponieważ w pewnych przypadkach wspólnik może zrzec się prawa do reprezentacji lub zostać go pozbawionym.


INWESTYCJE RYNKOWE

36 milionów na wyroby piekarskie
Bama Europa otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie oławskiej podstrefy, zarządzanej przez Wałbrzyską SSE Invest – Map (woj. dolnośląskie).
 Firma będzie produkować wyroby piekarskie i cukiernicze. 
Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 36 milionów złotych oraz zatrudnienie co najmniej 40 pracowników, a planowany koniec inwestycji to 
30 czerwca 2013 roku.

Nowa hala produkcyjna w Segro Industrial Park Tychy na wyposażenie wnętrz samochodów
Top Plastics Poland została nowym najemcą Segro Industrial Park Tychy. Firma zajmie niemal 2,8 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z modułem biurowo-socjalnym.
Park usytuowany jest w pobliżu drogi krajowej nr 86, 22 km od Katowic. Firma planuje przeprowadzkę do nowej siedziby pod koniec sierpnia 2012r.
 Top Plastics Poland to firma projektująca oraz produkująca elementy wyposażenia wnętrz samochodów, w tym zwłaszcza elementy obudowy otworów wentylacyjnych na desce rozdzielczej przeznaczonych m.in. do takich odbiorców jak Fiat Auto Poland oraz Denso.

3000 metrów kwadratowych w Warszawskim Centrum Dystrybucyjnym wynajęte
W
Warszawskim Centrum Dystrybucyjnym zostało podpisanych 5 nowych umów najmu.
Auto Distribution wynajęła hale o powierzchni ponad 1550mkw. Dostawca systemów dla firm telekomunikacyjnych - firma Haldon - wynajęła powierzchnię 530mkw, zaś firma IDS System zajmie powierzchnię 450mkw. 
 Natomiast 470mkw. łącznie zostanie zajęte przez ND Logistics oraz Nippon Express. Te dwie ostatnie umowy dotyczą przedłużenia dotychczasowych umów najmu. Łączna zajęta powierzchnia to 3000 mkw.

Fotele samochodowe zamiast komputerów Lenovo
Powierzchnia produkcyjna na terenie Legnickiej SSE (woj. dolnośląskie) zostanie wyremontowana i zaadoptowana dla firmy LEAR Corporation Poland II Sp. z o.o. 
Hala  dla Lenovo została niemal wybudowana w 2009r. Jednakże spółka, która zajmowała się jej budową, ogłosiła upadłość a nieruchomość z halą została wystawiona na sprzedaż. Od tego czasu hala stała pusta.
LEAR Corporation planuje do końca 2014r. uruchomić w pełni zakład produkcyjny metalowych konstrukcji foteli samochodowych, z której produkty będą dostarczane do wielu zakładów LEAR'a w całej Europie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Francji.

LEAR Corporation jest jednym z wiodących producentów elementów wyposażenia wnętrz samochodów. Siedziba koncernu znajduje się w Southfield, Michigan USA. Lear posiada 207 lokalizacji w 35 krajach na świecie i zatrudnia aktualnie ok. 100,000 pracowników. Lear jest notowany (LEA) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt