O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Hale magazynowe i produkcyjne na sprzedaż
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Hale magazynowe i produkcyjne na sprzedaż

                                                                   NEWSLETTER
środa, 05.02.2014
 

AKTUALNOŚCI

Jartom jest doradcą działającym na rynku nieruchomości  komercyjnych od 1992 r. Z sukcesem wspiera partnerów przy wyborze obiektów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wszelkich informacji o aktualnych ofertach hal produkcyjnych i magazynowych udzielą Państwu pracownicy Jartom.  

Hale magazynowe i produkcyjne na sprzedaż
Obecna sytuacja gospodarcza kraju i ożywienie koniunktury w sektorze przedsiębiorstw w 2013 r., pozytywnie wpływa na aktywność inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych.
Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na hale magazynowe i produkcyjne przedstawiamy Państwu listę nieruchomości na sprzedaż z całej Polski.
Zestawienie hal magazynowych i produkcyjnych na sprzedaż - cała Polska:

Numer nieruchomości 
w Jartom

Miasto

Województwo

Powierzchnia hali (mkw.)

Powierzchnia biura (mkw.)

 Powierzchnia działki (mkw.)

Rodzaj obiektu

Dodatkowe informacje

3037a

Warszawa

mazowieckie

5 622

2 032

 8 795

Reprezentacyjny budynek biurowy z magazynem

Dostęp poprzez doki przeładunkowe oraz bramy z poziomu "0"

1837a

Stare Babice

mazowieckie

2 160

700

 10 600

Obiekt magazynowo-produkcyjny z częścią biurowo-ekspozycyjną

Hala ogrzewana i dobrze doświetlona światłem dziennym

3114a

Lesznowola

mazowieckie

2 187

605

 20 000

Samodzielny obiekt magazynowo-biurowy

Obszerny plac manewrowy i parking dla TIR

3115a

Lesznowola

mazowieckie

1 082

385

 8 311

Nowoczesny obiekt magazynowy

Hala o bezsłupowej konstrukcji szkieletowej

1390a

Łomianki

mazowieckie

3 418

1 810

18 969

Samodzielny obiekt magazynowy

Przydział mocy prądu 380 kW

2529a

Łódź

łódzkie

3 945

1 012

 20 548

Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowy

Wysoki przydział prądu: 664 kW

2638a

Siechnice

dolnośląskie

1 198

546

 5 330

Samodzielny obiekt usługowo-biurowy z magazynem

Hala magazynowa wyposażona w posadzkę bezpyłową o nośność 5 T/mkw

2722a

Dąbrowa Górnicza

śląskie

19 424

1 072

 56 763

Centrum logistyczne

Hala wyposażona w 40 doków przeładunkowych i 6 bram z poziomu "0"

2738a

Sosnowiec

śląskie

1 730

620

 14 484

Budynek magazynowo-biurowy

Bliskość obwodnicy i autostrady zapewnia doskonałą komunikację

2231a

Łysomice

kujawsko-pomorskie

19 302

4 924

 80 000

Nowoczesna hala produkcyjna

Dostęp przez doki  oraz bramy z poziomu "0"

2430a

Września

wielkopolskie

6 183

256

 16 800

Nowoczesne hale magazynowo-produkcyjne

Dobre doświetlenie dzienne  poprzez okna i świetliki dachowe

2432a

Mosina

wielkopolskie

2 438

628

 22 590

Obiekt produkcyjno-magazynowy

Hala wybudowana zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi

 W sprawie zakupu nieruchomości należy kontaktować się z Izabelą Zaraś tel.: 501-195-043, e-mail: izaras@jartom.pl


 INWESTYCJE RYNKOWE 

Panattoni rozpoczął już budowę magazynu dla Amazona
W podpoznańskich Sadach powstaje już magazyn, który Panattoni Europe buduje dla firmy Amazon - informuje Jartom Nieruchomości. Obiekt będzie miał ponad 91 837 m kw. powierzchni magazynowej oraz 8 816 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Oddanie do użytku planowane jest na połowę sierpnia 2014 roku.
 Panattoni wybuduje dla Amazona także drugi magazyn o takich samych rozmiarach. Drugi obiekt powstanie w
Bielanach Wrocławskich, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Nowa Wieś łączącego autostradę A4 z A8. W Bielanach Wrocławskich prace budowlane rozpoczną się jeszcze w grudniu br., a planowe zakończenie i oddanie obiektu do użytku przewidziane jest na wrzesień przyszłego roku.

Dwie firmy przedłużyły umowy najmu z Panattoni Europe
Firmy Knauf Industries Polska i Diera zdecydowały się na dalsze wynajmowanie powierzchni magazynowej w parkach Panattoni w Polsce - informuje Jartom Nieruchomości. Firma Diera, zajmująca się spedycją drogową, lotniczą i morską, pozostanie na blisko 3 800 m kw. w Panattoni Park Błonie II. Z kolei na pozostanie w Panatttoni Park Wrocław II na ponad 10 tys. m kw. zdecydowała się firma Knauf Industries Polska, która jest producentem opakowań styropianowych, kształtek, płyt izolacyjnych oraz elementów wtryskiwanych z tworzyw sztucznych.

North-West Logistic Park: nowy najemca w hali B
North-West Logistic Park Sp. z o.o. pozyskała drugiego najemcę do Hali B kompleksu logistycznego, który powstaje w Szczecinie. Firma InCom zajmie 4 tys. m kw. w Hali B North-West Logistic Park - informuje Jartom Nieruchomości. InCom jest hiszpańskim producentem komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych.
Tym samym Hala B North-West Logistic Park wynajeta jest w 40 proc. Ukończenie budowy
Hali B planowane jest na maj 2014.
 W ramach North-West Logistic Park powstaną docelowo trzy nowoczesne hale o łącznej powierzchni 64 tys. m kw., przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Kompleks powstaje na 14-hektarowej działce w południowo-wschodniej części Szczecina przy ul. Kniewskiej. W pobliżu znajduje się węzeł komunikacyjny z dostępem do autostrady A6 (Niemcy - terminal cargo w Berlinie) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin - port w Świnoujściu).

Tulipan Park Warszawa: firma Action przedłuża umowę i zwiększa wynajmowaną powierzchnię
Na przedłużenie umowy oraz zwiększenie wynajmowanej powierzchni zdecydował się jeden z klientów Segro - firma Action, dystrybutor sprzętu IT oraz AGD/RTV. Na mocy nowo podpisanej umowy firma zajmie w Tulipan Park Warszawa około 12 tys. m kw. (o 3,9 tys. m kw. więcej niż poprzednio). Wynajęta powierzchnia posłuży jako przestrzeń do magazynowania towarów i będzie ważnym ogniwem w łańcuchu logistycznym dostaw, kierowanych na rynek krajowy oraz zagraniczny.
 Tulipan Park Warszawa to jedna z trzech inwestycji Segro w rejonie Warszawy. Obiekt zlokalizowany jest 5 km od granic Warszawy i lotniska Okęcie, na terenie gminy Nadarzyn, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 8 (Białystok – Warszawa – Wrocław) oraz 4 km od drogi krajowej nr 7 (Gdańsk – Warszawa – Kraków).

MLP Pruszków I: North Coast przedłuża umowę
Firma North Coast przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w parku magazynowym MLP Pruszków I - informuje Jartom Nieruchomości. Najemca obecny jest w kompleksie MLP Pruszków I od 2002 roku. Umowa dotyczy powierzchni około 4 tys. m kw.
 Kompleks MLP Pruszków I powstaje w Pruszkowie, na 43-hektarowej działce. Docelowo w ramach inwestycji wybudowanych zostanie 165 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Centrum posiada około 50 klientów, którzy wynajmują powierzchnie od 200 m kw. do 18 tys. m kw.

Do Europolis Park Błonie wprowadzi się Iron Mountain Polska
Firma CA Immo pozyskała nowego najemcę do kompleksu magazynowo-logistycznego Europolis Park Błonie - informuje Jartom Nieruchomości. Iron Mountain Polska, firma zarządzająca archiwami papierowymi i cyfrowymi, wynajęła 7200 m kw. powierzchni magazynowej i 250 m kw. powierzchni biurowej.
 Europolis Park Błonie położony jest w Błoniu, ok. 25 km na zachód od Warszawy przy drodze krajowej 92 oraz zaledwie 8 km od autostrady A2. Jest to jeden z większych kompleksów logistycznych w okolicy Warszawy: oferuje 176 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni do wynajęcia pod logistykę, dystrybucję oraz lekką produkcję. Docelowo kompleks może zostać rozbudowany do 317 tys. m kw. 

Nowe inwestycje Segro na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce
W 2014 roku Segro w Polsce planuje kontynuować strategię rozwoju portfela nieruchomości poprzez selektywne zakupy nowych aktywów oraz rozwój inwestycji w strategicznych lokalizacjach, do których zalicza przede wszystkim okolice Wrocławia i Poznania. W 2014 roku na terenie Segro Logistics Park Poznań powstanie obiekt o powierzchni ponad 30 tys. m kw. dla Volkswagen Group Polska - informuje Jartom Nieruchomości. Ze względu na duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na Dolnym Śląsku rozbudowany zostanie także
Segro Industrial Park Wrocław.

Rozbudowa Diamond Business Park w Gliwicach
Spółka Poland Business Park IV, zależna od AIG/Lincoln, uzyskała pod koniec 2013 r. pozwolenia na rozbudowę kompleksu logistyczno-magazynowego Diamond Business Park zlokalizowanego w Gliwicach przy ul. Leonarda da Vinci. W ramach rozbudowy powstanie obiekt biurowo-magazynowo-produkcyjny - informują eksperci Jartom.
 Diamond Business Park w Gliwicach powstaje w czterech etapach, a docelowo dostarczy na rynek 50 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjno-biurowej.
Kompleks zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 88, 7 km od Autostrady A4 (Berlin-Wrocław-Kraków-Rzeszów), na obszarze objętym Katowicką SSE.

Nowe zezwolenia w Kamieniogórskiej SSEMP
Zarząd Kamieniogórskiej SSEMP wydał pod koniec 2013 roku trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. W ramach inwestycji powstaną trzy nowe hale produkcyjne i magazynowe - informuje Jartom Nieruchomości.
Spółka CM3-Polska rozbuduje swój zakład funkcjonujący w podstrefie Nowogrodziec. W ramach nowej inwestycji na 3-hektarowej działce powstanie hala produkcyjno-magazynowa, która zostanie wyposażona w maszyny i urządzenia. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2022 roku. Nakłady szacowane są na poziomie blisko 6,5 mln zł.
 Z kolei firma Thom-Polska na 2-hektarowej działce w Radomierzu (podstrefa Janowice Wielkie) wybuduje pomieszczenia biurowe, piaskownię, szlifiernię, magazyny oraz drogę, parkingi i basen przeciwpożarowy. Spółka do 2017 roku zainwestuje 12 mln zł.
Natomiast w podstrefie Lubań firma ELETTROPLAST Polska do 2017 zainwestuje około 2,250 mln zł.

Grupa EMS w magazynie Portowa 74 w Gliwicach
Energo-Metal System Polska, będąc częścią światowej grupy EMS (European Manufacturing Solutions), wynajęła powierzchnię produkcyjną w centrum Portowa 74 w Gliiwcach - informują eksperci Jartom. Firma zajmie 2 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej z modułem socjalnym.
 Centrum produkcyjno-logistycznym Portowa 74 należy do grupy Ferrostaal Automotive oraz grupy Preymesser GmbH. Obiekt został oddanu do użytku w lipcu 2013 roku, a składa się z hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 8 tys. m kw. oraz z powierzchni biurowo-socjalnych (1000 m kw.).

Huta Szkła Anewal inwestuje w podstrefie Piotrków Trybunalski
W podstrefie Piotrków Trybunalski Łódzkiej SSE powstanie zakład produkcyjny Huty Szkła Anewal - informuje Jartom Nieruchomości. Spółka do końca 2017 roku zainwestuje na terenie strefy co najmniej 4,6 mln zł. W zakładzie wytwarzane będą słoiki w szerokim asortymencie pod względem kształtu i objętości z przeznaczeniem dla branży spożywczej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego, a także znicze oraz szklane naczynia ozdobne.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny: BWK Logistic wybuduje halę magazynową
 Na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstaje kolejna inwestycja.  Spółka BWK Logistic kupiła działkę, na której wybuduje halę magazynowo-produkcyjną wraz z call center - informuje Jartom Nieruchomości. Inwestycja powstanie na obszarze objętym Kostrzyńsko-Słubicką SSE. BWK Logistic zainwestuje na terenie K-SSSE co najmniej 4 mln zł. Uruchomienie zakładu planowane jest na początek 2015 r.

Schilsner Industry Group zainwestuje we Wrocławiu 20 mln zł
 Firma Schilsner Industry Group uruchomi w podstrefie Wrocław Wałbrzyskiej SSE Invest-Park produkcję obrzeży ABS do wykończenia krawędzi płyt meblowych. Przedsiębiorca do końca 2016 roku zainwestuje 20 mln zł.

Voestalpine wybuduje fabrykę w Środzie Śląskiej
 W Środzie Śląskiej powstanie nowy zakład produkcyjny Voestalpine, austriackiego koncernu stalowego - informuje Jartom Nieruchomości. Hala ma być gotowa do końca marca, a wytwarzane w niej będą m.in. części do siedzeń samochodowych. Wartość inwestycji to 6 mln euro.

Nowe inwestycje w Legnickiej SSE
 Cztery firmy zainwestują w Legnickiej SSE - informuje Jartom Nieruchomości.
Swój Legnicki zakład nakładem 1 mln zł rozbuduje niemiecki przedsiębiorca Uzin. Firma rozbuduje halę magazynową, zakupi niezbędne wyposażenie oraz maszyn i urządzenia, a także rozbuduje powierzchnię testową i biurową.
Rozbudowę hali produkcyjnej planuje także firma C+P Meble Sp. z o.o. W ramach inwestycji nakładem 8 mln zł hala produkcyjna powiększy się o 1800 m kw. Zakupione zostaną także nowe maszyny.
Dwie pozostałe firmy, który odebrały zezwolenia na prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Legnickiej SSE to: Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. oraz S&L Sp. z o.o. Sp. k.

Tarnobrzeska SSE większa o prawie 45 ha
 Tarnobrzeska SSE na mocy rozporządzenia RM powiększy się o 45 ha - informuje Jartom Nieruchomości. Do TSSE zostaną włączone grunty publiczne w Radomiu i Ożarowie Mazowieckim oraz w gminach Wośniki, Stalowa Wola, Opatów, Gorzyce i Nisko. Dodatkowo w Radomiu granicami tarnobrzeskiej strefy objęte będą także grunty prywatne dwóch firm: Global Cosmed SA i Precision Machine Parts Poland sp. z o.o.

Euroterminal Sławków: trwa rozbudowa 
Wiosną br. możliwości przeładunkowe Euroterminalu Sławków osiągną 284 tys. TEU rocznie - informuje Jartom Nieruchomości. Obecnie trwa ostatni etap rozbudowy, w ramach którego kosztem 60 mln zł powstają: nowa płyta kontenerowa, suwnica, drogi dojazdowe oraz układ torowy. Prace inwestycyjne zakończą się wiosną.

 

zdjęcie Izabela Zaraś pracownik Jartom

 

Jartom
ul. Kopernika 30
00-336 Warszawa
tel.: (+48) 22 826 33 23
fax: (+48) 22 826 09 75
www.jartom.com

Izabela Zaraś
Asystent Dyrektora ds. Sprzedaży i Najmu
kom.: 501 195 043

Twój doradca ds. nieruchomości magazynowych

 

 

 

 

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt