O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Hale magazynowe dostępne w rejonie warszawskim
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Hale magazynowe dostępne w rejonie warszawskim

                                                                   NEWSLETTER
środa, 23.07.2014
 

AKTUALNOŚCI

Firma JARTOM działając na rynku nieruchomości komercyjnych od ponad 20 lat, niezależnie od doradztwa przy transakcjach najmu i sprzedaży nieruchomości, na życzenie Klienta może przygotować specjalną ofertę inwestycyjną.  Dostęp do kluczowych informacji dotyczących rynku i analiza potencjału poszczególnych projektów, daje nam możliwość starannego dopasowania ofert do kryteriów inwestycyjnych Inwestora.

Informacji w zakresie oferty inwestycyjnej na rzecz potencjalnych Inwestorów udzieli: 

Marcin Branecki 
Commercial Real Estate 
M&A Manager 
Kom.: 516 029 431 

Maleją zasoby magazynów dostępnych 'od ręki' na rynku warszawskim

Rejon Warszawy jest jednym z największych rynków nieruchomości magazynowych w Polsce i Europie. Wielkość rynku, jego zróżnicowanie i charakter powstających obiektów magazynowych wpływa na coraz wyraźniejsze wyodrębnienie strefy miejskiej i podmiejskiej tzw. okolic Warszawy sięgających swym zasięgiem do ok 50 km od centrum miasta. Nieustanny rozwój infrastruktury drogowej stwarza coraz lepsze możliwości rozwoju biznesu zarówno w granicach miasta jak również na jego obrzeżach. 

Spadek podaży gruntów pod inwestycje magazynowe w granicach stolicy i wyższa cena stawek za m kw. w porównaniu do cen gruntów poza miastem  znajduje odzwierciedlenie w stawkach czynszowych najmu gotowych obiektów. W Warszawie czynsz bazowy rośnie i oscyluje w granicy 4,1- 5,5 EURO/m kw./mies. Natomiast w okolicach Warszawy stawki plasują się na poziomie 2,7 – 3,6  EURO/ m kw./mies. Stosowane w ostatnich latach atrakcyjne warunki najmu i liczne zachęty deweloperów wpłynęły na zwiększenie zainteresowania najemców i dynamiczny spadek wolnej, dostępnej „od ręki” powierzchni magazynowej w obiektach istniejących.

Hale magazynowe dostępne w rejonie warszawskim:
Lokalizacja: Warszawa 

Numer oferty: 
1654a

Powierzchnia hali maks.:
 6 100 m kw.

Powierzchnia magazaynowo - dystrybucyjna w prestiżowej lokalizacji. 

Dostęp do hali z poziomu '0' i przez doki. 

Lokalizacja: Warszawa

Oferta: 1513e

Powierzchnia hali maks.:
 5 000  m kw.

Hala wysokiego składowania w centrum dystrybucyjnym. 

Całodobowa ochrona, liczne miejsca postojowe.

Lokalizacja: 
Błonie
 

Numer oferty: 
1209g

Powierzchnia hali maks.: 
13 050 m kw.


Nowoczesna hala magazynowa o wysokości 11 m w świetle. 

Szerokie place manewrowe
 
Lokalizacja: 
Nadarzyn
 

Numer oferty: 
1080d

Powierzchnia hali maks.: 
10 230 m kw.


Hala na terenie kompleksu logistycznego. 

Bezpyłowa posadzka o nośności 5T/m kw.W sprawie najmu nieruchomości należy kontaktować się z Izabelą Zaraś tel.: 501-195-043, e-mail: izaras@jartom.pl
 INWESTYCJE RYNKOWE    

Wydawnictwo Nowa Era wynajęło 7 tys. m kw. w Segro Business Park Warsaw, Ożarów
Do budynku A w  Segro Business Park Warsaw, Ożarów wprowadzi się nowy najemca. Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era wynajęło ok. 7 tys. m kw. powierzchni - informuje Jartom Nieruchomości.
 Kompleks
Segro Business Park Warsaw w Ożarowie składa się z czterech budynków oferujących łącznie 36,6 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję. 

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. w całości wynajęło swój Park Logistyczny Kraków II
Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. podpisało z firmą Redd Sp. z o.o. umowę na wynajem 1010 m kw., z czego 870 m kw. przeznaczone jest na cele magazynowe, a pozostałe 140 m kw. na cele biurowo-socjalne - informuje Jartom Nieruchomości. Wynajęta powierzchnia znajduje się w Parku Logistycznym Kraków II, który po podpisaniu umowy z firmą Redd jest w całości skomercjalizowany.
 Firma Redd działa w branży IT. Jest dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych oraz szeroko pojętej technologii  dla nowoczesnych biur. Oferuje m.in. drukarki laserowe, atramentowe, urządzenia wielofunkcyjne, plotery, a także kopiarki cyfrowe.

Prologis Park Wrocław: PST OST Sped nowym najemcą
Do hali w Prologis Park Wrocław wprowadzi się operator logistyczny - firma  PST OST Sped. Firma podpisała umowę na najem 3750 m kw. powierzchni magazynowej - informuje Jartom Nieruchomości. PST OST Sped ma swoje oddziały w głównych ośrodkach logistycznych kraju, w których świadczy szeroki zakres usług transportowych, spedycyjnych, celnych po kompleksową obsługę logistyczną.
 Prologis Park Wrocław składa się z 5 budynków, o łącznej powierzchni ponad 170 tys. m kw. Park zlokalizowany jest w gminie Kobierzyce, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A4 (Bielany Wrocławskie), około 15 km od centrum Wrocławia i 10 km od lotniska.

MLP Bieruń: Auto Partner wynajmuje halę pod centrum logistyczno-dystrybucyjne
Do parku logistycznego MLP Bieruń wprowadzi się nowy najemca. Firma Auto Partner wynajęła 14,7 tys. m kw. powierzchni magazynowej, na której zorganizuje centrum logistyczno-dystrybucyjne - informują eksperci Jartom.
  Park powstaje na 11,5-hektarowej nieruchomości. Docelowo  wybudowane zostaną hale produkcyjno-magazynowa o łącznej powierzchni 55 tys. m kw. Park położony jest w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrady A4 (węzeł Mysłowice). Park MLP Bieruń objęty jest Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

ŁSSE: NewCold Sp. z o.o. wybuduje halę magazynowo-logistyczną
Spółka NewCold Sp. z o.o. wybuduje na terenie podstrefy Kutno Łódzkiej SSE halę magazynowo-logistyczną wyposażoną w mroźnię - informuje Jartom  Nieruchomości. W ramach przedsięwzięcia spółka uruchomi działalność usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej.
 NewCold Sp. z o.o. zainwestuje na terenie podstrefy Kutno do dnia 31 lipca 2016 roku ponad 120 mln zł.

WSSE Invest-Park buduje halę produkcyjno-magazynową na wynajem
Na terenie Wałbrzyskiej SSE powstaną nowoczesne hale produkcyjno-magazynowe na wynajem, budowane z myślą o inwestorach z małych i średnich firm. Ostatnio rozpoczęła się budowa hali w Jaszkowie Dolnej, w podstrefie Kłodzko (woj. dolnośląskie). Powstający obiekt będzie miał powierzchnię 2,5 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. Obok hali powstaną: budynek administracyjno-biurowy oraz plac manewrowy i parking.
 Budowa podobnych nowoczesnych hal przewidziana jest także w Nowej Rudzie, Bolesławcu i Wałbrzychu.

Firma Boneselect wybuduje halę w Wielkopolsce
 Spółka Boneselect przygotowała budowę kompleksu przetwórczego w miejscowości Brzezińskie Holendry k. Krzymowa (woj. wielkopolskie). Inwestycja obejmie budowę hali o powierzchni 4,3 tys. m kw. oraz biurowca o powierzchni 0,6 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. W zakładzie produkowane będą komponenty żelatynowe i tłuszcze spożywcze.

Firma Amsort poszukuje wykonawcy hali magaznowo-produkcyjnej
 Firma Amsort poszukuje projektanta i generalnego wykonawcy swojej nowej siedziby, która ma powstać w Warszawie-Bemowie. W ramach inwestycji zostanie wybudowany obiekt biurowo-magazynowo-produkcyjny o powierzchni ok. 2,5 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości. Harmonogram prac przewiduje rozpoczęcie budowy jesienią br.

Legnicka SSE: inwestorzy wybudują nowe hale produkcyjne i magazynowe
16 firm zrealizuje swoje inwestycje o łącznej wartości 964 mln zł na terenie Legnickiej SSE. W ramach nowych inwestycji zostaną rozbudowane już istniejące oraz powstaną nowe hale produkcyjne i magazynowe - informuje Jartom Nieruchomości.
150 mln zł zainwestuje w podstrefie Legnica firma Winkelmann Sp. z o.o. W ramach inwestycji zostanie zwiększona powierzchnia produkcyjna budynków oraz zakupione nowe maszyny i stworzone nowe linie produkcyjne. W podstrefie Legnica istniejące obiekty produkcyjne rozbudują także firmy: Gates Polska oraz firma Wezi – tec.
W podstrefie Polkowice swoje hale produkcyjne powiększą Sitech i Volkswagen Motor Polska. Volkswagen zainwestuje co najmniej 60 mln euro, natomiast Sitech 19,5 mln euro.
W podstrefie w Środzie Śląskiej nowe hale produkcyjno-magazynowe wybudują firma HMT oraz Schurholz Polska.
 Natomiast w podstrefie Legnickie Pole firma KDO Sp. z o.o. planuje zakupić działkę oraz wybudować zakład produkcyjny o powierzchni ok. 2500 m kw., celem uruchomienia produkcji prętów i drutów nierdzewnych ze stali. Firma zainwestuje co najmniej 10 mln euro.

IMA Solution Sp. z o.o. wybuduje halę produkcyjno-magazynową w Łodzi
W podstrefie Łódź Łódzkiej SSE powstanie obiekt biurowo - magazynowo- produkcyjny dla spółki IMA Solution Sp. z o.o. IMA Solution otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w łódzkiej podstrefie. W ramach zezwolenia w wybudowanej hali prowadzić będzie działalność w branży farmaceutyczno-kosmetycznej - informuje Jartom Nieruchomości.
 Do dnia 30 czerwca 2018 roku IMA Solution zainwestuje na terenie podstrefy Łódź co najmniej 45 mln zł.

Poznań: nowy kompleks magazynów pod wynajem
 Biuro Architektoniczne Litoborski+Marciniak nadzoruje przygotowania do zagospodarowania nieruchomości w Poznaniu przy ul. Garaszewo. W ramach inwestycji powstanie pięć hal magazynowo-produkcyjnych z funkcją biurową o powierzchni ok. 8 tys. m kw. - informuje Jartom Nieruchomości.

Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi: powstaje kolejna hala na wynajem
Trwa rozbudowa parku magazynowego Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. W ramach inwestycji powstaje ósma hala magazynowa pod wynajem o powierzchni 9,5 tys. m kw. Nowa hala jest już skomercjalizowana w 35 procentach - informują eksperci Jartom.
 Park logistyczny Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi koło Katowic zajmuje nieruchomość o powierzchni 20 ha. Obecnie park składa się z siedmiu hal magazynowych o łącznej powierzchni 80 tys. m kw., wynajętych w 100 procentach.

PMD Piramida wybuduje w Besku halę produkcyjno-magazynową
 Firma PMD Piramida wybuduje do końca br. zakład produkcyjny w miejscowości Besk (woj. podkarpackie). W ramach inwestycji powstaną: hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 2 tys. m kw. oraz dwukondygnacyjny biurowiec o powierzchni 200 m kw.

SSE 
 Firma Orizzonte Polska Sp. z o.o. wybuduje kosztem 5,5 mln zł halę produkcyjną w podstrefie Końskie SSE "Starachowice" S.A. - informuje Jartom Nieruchomości. W zakładzie wytwarzane i regenerowane będzie oprzyrządowanie dla producentów płytek ceramicznych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2018 roku.

Spółka Telmex inwestuje na terenie Warmińsko-Mazurskiej SSE
 W podstrefie Pisz  Warmińsko-Mazurskiej SSE powstanie zakład produkcyjny mebli drewnianych spółki Telmex. W ramach inwestycji kosztem blisko 14,5 mln zł wybudowane zostaną hale produkcyjne i magazynowe - informuje Jartom Nieruchomości. Zakończenie inwestycji planowane jest do 31 grudnia 2017 roku.

Raben podpisał dwie umowy najmu powierzchni magazynowej od Prologis
 Łącznej powierzchni 37 tys. m kw. dotyczą umowy najmu zawarte między Prologis a Raben Polska. Wynajęta przez Raben powierzchnia znajduje się w dwóch parkach Prologis: w Chorzowie i we Wrocławiu. W budynku 3 na terenie Prologis  Park Wrocław Raben zajmie 20620 m kw., z czego 10590 m kw. stanowi przedłużenie umowy najmu, a 10030 m kw. to wynajęcie dodatkowej powierzchni. Natomiast w Prologis Park Chorzów Raben przedłuża umowę najmu 16380 m kw. - informuje Jartom Nieruchomości.

Dig-Net wybuduje halę produkcyjną koło Baranowa
 Firma Dig-Net prowadzi prace związane z rozbudową swojego kompleksu produkcji mebli. W ramach inwestycji w miejscowości Mroczeń k. Baranowa (woj. wielkopolskie) powstaje hala produkcyjna o powierzchni 6,1 tys. - informuje Jartom Nieruchomości.

Suwalska SSE: nowe zezwolenia. Powstaną nowe hale produkcyjne i magazynowe
Sześć firm otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie  Suwalskiej SSE. Efektem inwestycji będą nowe hale produkcyjne i magazynowe - informuje Jartom Nieruchomości.
W podstrefie Suwałki zainwestuje firma Miranda. Przedsiębiorca, działający w branży metalowej, kosztem 10 mln zł planuje wybudowanie hali oraz zakup maszyn i urządzeń.
W podstrefie Gołdap halę produkcyjną wybuduje firma Kensus. Spółka do końca 2019 r.  zainwestuje 10,5 mln zł.
Nową halę produkcyjno-magazynową wybuduje też producent lodów, spółka Crispi. Wartość inwestycji to 2,8 mln zł.
Z kolei spółka EKO-EN-EL wyposaży wynajmowaną halę produkcyjną w nowe maszyny do produkcji szerokiej gamy pelletu z trocin oraz słomy. Wydatki inwestycyjne, związane z tą inwestycją wyniosą co najmniej 4 mln zł. 

 

zdjęcie Izabela Zaraś pracownik Jartom

 

Jartom
ul. Kopernika 30
00-336 Warszawa
tel.: (+48) 22 826 33 23
fax: (+48) 22 826 09 75
www.jartom.com

Izabela Zaraś
Asystent Dyrektora ds. Sprzedaży i Najmu
kom.: 501 195 043

Twój doradca ds. nieruchomości magazynowych

 

 

 

 

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt: news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt