O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Gdzie warto zainwestować w grunty?/W 2013 VAT po otrzymaniu zapłaty?
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Gdzie warto zainwestować w grunty?/W 2013 VAT po otrzymaniu zapłaty?

                                                                   NEWSLETTER
czwartek 28.06.2012 

AKTUALNOŚCI

Hala w okazyjnej cenie i atrakcyjnej lokalizacji w Warszawie
hala magazynowo - produkcyjna z biurem w atrakcyjnej cenie oferta nr 3104aNieruchomość znajdującą się w Warszawie, w dzielnicy Ursynów w pobliżu stacji PKP, położona bezpośrednio przy planowanej trasie S7 oraz w pobliżu realizowanej trasy S2, oferujemy aktualnie w nowej, niższej cenie.
Reprezentacyjny budynek biurowy o powierzchni 480mkw. oraz
nowoczesna hala magazynowo - produkcyjna o powierzchni 2,7 tys. mkw. oddane do użytku w 2011 roku. 
Ta wolno stojąca bezzsłupowa hala może być wykorzystana pod magazynowanie jak również pod działalność produkcyjną.
Jednym z wielu atutów nieruchomości jest możliwość rozbudowy hali - wydane warunki zabudowy.
 Tylko teraz nieruchomość można kupić po niższej cenie!
Numer oferty w biurze Jartom:
3104a. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami, chętnie ją zaprezentujemy.

Jartom współpracuje z najlepszymi
W magazynie CIJ został opublikowany ranking deweloperów przemysłowych w latach 2008 - 2012.
W rankingu wykończonych projektów na pierwszych miejscach z Polski uplasowały się takie firmy jak Panattoni Europe, Prologis, Segro Poland, Goodman Europe, MLP Group. Gratulujemy osiągniętego sukcesu.
W rankingu znajdują się również inni deweloperzy działający na terenie Polski tacy jak  AIG/Lincoln Polska, Menard Doswell&Co, Europolis /CA Immo, PointPark Properties, Apollo - Rida Poland, Ideal Idea Formad, 7R Logistic czy Biuro Inwestycji Kapitałowych.
 Ze wszystkimi wymienionymi deweloperami Jartom współpracuje od wielu lat i wraz z nimi odnosi sukcesy w dziedzinie najmu magazynów i hal produkcyjnych.

Gdzie warto zainwestować w grunty?
W latach 2011-2012 obserwujemy ożywienie rynku nieruchomości po jego załamaniu w okresie kryzysu. Zarówno ilość klientów poszukujących terenów na zakup, jak i ilość realizowanych transakcji jest większa niż w roku 2010 i dotyczy to wszystkich segmentów rynku (budownictwo mieszkaniowe, biurowce, magazyny). Nie zmienia to jednak faktu, że aktualnie rynek ten jest znacznie mniej dynamiczny niż był w latach 2007-2008.

Najważniejszymi czynnikami branymi pod uwagę przez inwestorów przy zakupie gruntów są lokalizacja i cena nieruchomości, przy czym kryteria ich oceny będą różne w zależności od rodzaju planowanej inwestycji. 

Przy transakcjach dotyczących  gruntów pod zabudowę magazynową i produkcyjną, w których specjalizuje się Jartom, w zakresie lokalizacji inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na istniejącą i planowaną infrastrukturę drogową. Największym zainteresowaniem cieszą się
tereny położone w pobliżu autostrad, dróg ekspresowych czy dróg krajowych, znaczna część inwestycji powstaje przy lub w pobliżu tras wylotowych z głównych miast.

Decydując się na zakup działki inwestorzy biorą pod uwagę również warunki realizacji planowanej budowy. Zainteresowaniem kupujących cieszą się tereny objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego lub
posiadające decyzje o warunkach zabudowy, mimo że tereny te są zwykle droższe niż te znajdujące się w porównywalnych lokalizacjach, ale nie posiadające planów. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że znaczenie ma tu nie tylko kwestia istnienia planu zagospodarowania dla danego terenu, ale również warunków zabudowy, jakie są w tym planie narzucone (powierzchnia możliwej zabudowy, procent powierzchni biologicznie czynnej).  

Innymi czynnikami branym pod uwagę przez kupujących będą: dostępność infrastruktury technicznej (mediów), polityka władz lokalnych w zakresie rozwoju i relacji z nowymi inwestorami. Dla firm planujących inwestycje o charakterze produkcyjnym niezbędnym warunkiem zakupu gruntu może być  jego przynależność do specjalnej strefy ekonomicznej.
W Jartom klienci znajdą szeroki wybór ofert sprzedaży gruntów z rejonu Warszawy, przeznaczonych pod realizację inwestycji o funkcji magazynowej, usługowej czy handlowej. Przykładowe oferty:
Grunt inwestycyjny na Żeraniu (oferta w biurze Jartom nr 7660a) - teren posiadający aktualne warunki zabudowy.
Teren inwestycyjny przy drodze ekspresowej S8 na sprzedaż (oferta w biurze Jartom 7568a) 
Teren inwestycyjny z warunkami zabudowy w Warszawie, przy trasie S2 (oferta w biurze Jartom nr 7086a) - przy Al. Krakowskiej, warszawska dzielnica Okęcie, w kierunku na Janki.
Teren inwestycyjny przy węźle A2 z S8 Konotopa (oferta w biurze Jartom nr 7269a).
Teren inwestycyjny w pobliżu autostrady A2 (oferta w bazie Jartom nr 7272a) w rejonie Ożarowa Mazowieckiego pod Warszawą.

W 2013 roku VAT po otrzymaniu zapłaty?
Ministerstwo Gospodarki przygotowało ponad 70 korekt w przepisach odnoszących się do prowadzenia działalności gospodarczej, które mają na celu poprawienie płynności finansowej firm i ograniczenie ich obowiązków. Zmiany powinny zostać przegłosowane jeszcze w sierpniu, aby mogły obowiązywać od początku 2013 roku.
Zmiany mają przynieść korzyść firmom oraz budżetowi państwa - ok. 300 mln zł.

Najważniejsza ze zmian zakłada, że VAT będzie rozliczany dopiero po otrzymaniu zapłaty. Obecnie taką możliwość mają tylko małe firmy, ale i tak są zobligowane do zapłacenia VAT najpóźniej w ciągu 90 dni od wystawienia faktury.
Ten termin ma zostać zniesiony.
Ma zostać ujednolicony termin zwrotu podatków do 30 dni. Zniesiona ma zostać opłata skarbowa za zgłoszenie rejestracyjne VAT-R. Ułatwieniem dla firm korzystających z gruntów gminnych i państwowych ma być wprowadzenie ograniczenia podwyżek opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego.
 Kwartalne rozliczenia podatkowe będą składać wszyscy podatnicy korzystający z ryczałtów.  Zmniejszyć się mają również obowiązki informacyjne. Mikroprzedsiębiorstwa nie będą musiały przekazywać danych statystycznych przez pierwsze dwa lata działalności.

Jartom świętuje 20 rocznicę powstania firmy!
Jartom, firma doradcza, w czerwcu obchodziła 20 rocznicę powstania.
Obecnie cieszymy się ugruntowaną pozycją wśród agencji nieruchomości, które działają na rynku obiektów magazynowych. Jartom, jako jedna z niewielu firm pośredniczących zajmuje się tylko tą wąską dziedziną, jaką jest obszar nieruchomości magazynowych.

"Wypracowaliśmy w ciągu tych 20 lat bardzo dobre stosunki ze wszystkimi deweloperami nieruchomości przemysłowych takimi jak ProLogis, Panattoni, Segro, MLP, Goodman, CA Immo (Europolis) i  wielu innymi, jak również z właścicielami nieruchomości indywidualnych. Cieszymy się, z że nasze doświadczenie i profesjonalizm są doceniane przez klientów. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym kontrahentom, którzy wybrali nas jako rzetelnego, często stałego partnera w biznesie." - mówi Marzena Tkaczuk, Dyrektor Generalny w Jartom.

 Jartom doradza przy sprzedaży oraz wynajmie magazynów na terenie całej Polski. Pracownicy mają ogromne doświadczenie na rynku woj. mazowieckiego jak i w rejonie innych aglomeracji takich jak Poznań, Wrocław, ŁódźKraków, Toruń, Szczecin, rejon ŚląskaTrójmiasta i innych. Wąski zakres specjalizacji w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwala Jartom na zagwarantowanie klientom najwyższej jakości świadczonych usług oraz największego wyboru ofert nieruchomości magazynowych.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Jaki wpływ na Twoją umowę najmu ma zmiana właściciela nieruchomości?
Doradcy Jartom zwracają uwagę, że należy rozróżnić dwie sytuacje. Z punku widzenia najemcy nie mają znaczenia zmiany właścicielskie zachodzące w spółce kapitałowej będącej właścicielem magazynu. Co innego, jeżeli właściciela zmienia sama nieruchomość.

W takim przypadku  zastosowanie znajduje art. 678 kodeksu cywilnego - w razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy. Nowy wynajmujący może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia, mimo że najemca ma zawartą umowę na czas określony.  

 Czy to oznacza, że jeżeli np. nabywca chce samodzielnie korzystać z magazynu, może wyrzucić z niego najemców?
Niekoniecznie. Ten problem dotyczy tylko osób, które mają umowę najmu w zwykłej formie pisemnej. Jeżeli bowiem zawarta została umowa najmu na czas oznaczony z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana, uprawnienie to nabywcy nie przysługuje.


INWESTYCJE RYNKOWE

W rejonie trasy S8 koło Wyszkowa nowe centrum dystrybucyjne dla LIDL
W rejonie nowej obwodnicy Wyszkowa, która znajduje się na trasie S8 z Warszawy na Białystok, tereny zyskały na atrakcyjności w oczach inwestorów. Dowodem tego jest z pewnością wybór tej lokalizacji na nowe centrum dystrybucyjne przez Lidl.
 Właśnie została wydana decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych dla tej inwestycji w miejscowości Turzyn.
  

Inwestycja w hale o wartości 70 mln zł w Opolu
Budowa nowego zakładu o wartości 70 mln zł rozpoczęta. Powstające w Opolu hale produkcyjno - magazynowe o powierzchni 26 tys. mkw. z powierzchnią biurową 1,5 tys. mkw to inwestycja firmy Selt. 
Ta opolska firma, 
krajowy lider w produkcji nowoczesnych systemów zabezpieczających przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, takich jak żaluzje fasadowe, refleksory czy markizy, dzięki nowemu zakładowi będzie mogła realizować wszystkie zamówienia dla swych klientów z Polski oraz Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji i Niemiec. 
 Nowy zakład produkcyjno - magazynowy będzie kolejnym obiektem komercyjnym firmy Selt w Opolu.
Planowany termin realizacji projektu to połowa grudnia 2012 roku. 

Miał być interes, a wyszła klapa
W Gdańsku niestety nie udało się mieszkańcom wynająć większości swoich mieszkań na Euro 2012.
Z wyliczeń Stowarzyszenia Sąsiedzi na Mecze 2012 wynajętych zostało około 20 proc. oferty. Powodem tak słabego wyniku jest z pewnością dużo mniejsza liczba turystów niż się spodziewano. Właściciele mieszkań mieli nadzieję, że ich oferta będzie konkurencyjna dla cen hotelowych.
Jednak w niektórych przypadkach za 4 łóżka za noc cena wynosiła 1200zł, co nie było ofertą atrakcyjną dla młodych fanów piłki nożnej. Obecnie koszty wynajmu spadły.


Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2023 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt