O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Gdzie w okolicy Warszawy są najtańsze magazyny do wynajęcia?
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Gdzie w okolicy Warszawy są najtańsze magazyny do wynajęcia?

                                                                   NEWSLETTER
piątek 09.11.2012 

AKTUALNOŚCI

Gdzie w okolicy Warszawy są najtańsze magazyny do wynajęcia?
Kamila Branecka
– Dyrektor w Jartom twierdzi, że najniższe stawki czynszowe w województwie mazowieckim może zaproponować w podwarszawskiej miejscowości Błonie.
Oczywiście chodzi o stawki czynszu w nowoczesnych, wysokich magazynach wyposażonych w doki, duże place manewrowe i doskonały dojazd z trasy poznańskiej.
Błonie śmiało można nazwać stolicą polskiej logistyki. Tutaj swoje hale magazynowe posiada wiele firm działających na rynku usług logistycznych, w magazynach deweloperów  Prologis, Panattoni, Metropol Group czy CA immo.
Magazyny znajdujące się na terenie gminy to znaczący procent wszystkich powierzchni oferowanych w całym kraju.
Miasto jest węzłem dróg krajowych i wojewódzkich, posiada odpowiednią infrastrukturę drogową dla transportu ciężkiego.
W Błoniu duża ilość wolnej powierzchni magazynowej do wynajęcia spowodowała silną konkurencję deweloperów o nowych najemców. W tym regionie wytworzyła się bardzo sprzyjająca atmosfera gospodarcza dla firm szukających hali magazynowej lub produkcyjnej w bliskim sąsiedztwie Warszawy.
 U doradców  Jartom uzyskasz dużą liczbę ofert, szczegółowe informacje, analizę cen i zachęt finansowych proponowanych przez deweloperów, usługę porównania i analizy poszczególnych nieruchomości.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Regał automatyczny Lean-Lift
Regał automatyczny Lean-Lift to jeden z najbardziej optymalnych i elastycznych rozwiązań do przechowywania elementów o nietypowych kształtach, wadze, zmieniającym się asortymencie czy ilości.
Centralnym elementem jest ruchomy podajnik, poruszający się w pionie i poziomie, którego zadaniem jest pobieranie lub umieszczanie ruchomych półek w docelowych lokalizacjach. Przy pomocy mikroprocesora oraz systemu odbywa się sterowanie i dobór najwłaściwszej lokalizacji dla danej półki- określenie maksymalnej wysokości produktu na półce i zarezerwowanie dla niej dokładnie tyle miejsca ile potrzebuje. Odróżnia to Lean-Lift od tradycyjnego regału.
 Lean-Lift nie ma ustalonych odległości pomiędzy półkami. Maksymalna wysokość Lean-Lift to 20 m a dopuszczalna ładowność na każdą półkę wynosi 1000 kg.


INWESTYCJE RYNKOWE

Distribution Park Będzin: Bać-Pol wynajął 4320 mkw.
Hines, międzynarodowa firma deweloperska i inwestycyjna, podpisała umowę najmu powierzchni magazynowej z firmą Bać-Pol - informuje portal propertynews.pl. Umowa została podpisana na 10 lat, a najemca zajmie w Distribution Park Będzin 4320 mkw.
 Firma Bać-Pol jest jednym z największych dystrybutorów w grupie produktów FMCG w Polsce.

Prologis Park Janki: cała hala wynajęta przez Rohling Suus Logistics
Nowo powstały budynek nr 3 w Prologis Park Janki został w całości wynajęty przez operatora logistycznego Rohling Suus Logistics - informuje portal propertynews.pl. Rohling Suus Logistics wynajął w sumie 25,5 tys. mkw., na które składa się 18,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej oraz 7 tys. mkw. powierzchni, o którą zostanie rozbudowany magazyn. Dobudowana część powstanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami operatora i stanie się terminalem typu cross-dock dostosowanym do przeładunków drobnicowych.
 Prologis Park Janki zlokalizowany jest w Jankach, w pobliżu drogi krajowej numer 8 Warszawa-Katowice, około 15 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy. Park składa się z trzech budynków o łącznie powierzchni 91 tys. mkw.

Otwarcie zakładu produkcyjnego Fortitech
Na początku października br. w Parku Przemysłowym „Buk” (k. Poznania) uroczyście otwarty został zakład produkcyjny amerykańskiej firmy Fortitech - informuje PAIiIZ.
 Nowy zakład jest trzecią co do wielkości fabryką Fortitech na świecie: ma 7 tys. mkw. powierzchni i moc produkcyjną na poziomie 5.000 ton rocznie.
Fortitech wytwarza premiksy witaminowe dla przemysłu spożywczego, zaopatrując największych producentów żywności w 60 krajach.

Panattoni sprzedał nieruchomości w okolicach Warszawy
Spółka RREEF Real Estate kupiła od Panattoni Europe i Pramerica portfel nieruchomości logistycznych w okolicach Warszawy - informuje portal propertynews.pl.
 Transakcja objęła łącznie ponad 80 tys. mkw. powierzchni magazynowej w całości wynajętej, zlokalizowanej na terenie
Panattoni Park Ożarów i Panattoni Park Pruszków. Wartość transakcji to 54 mln euro.
Spółka RREEF Real Estate zarządza funduszami nieruchomości dla Asset and Wealth Management w ramach Deutsche Bank.

FM Logistic będzie mieć nowe hale
W Strefie Aktywności Gospodarczej pod Olszową (woj. opolskie) powstają nowe hale francuskiego koncernu FM Logistic - informuje portal Strefa Biznesu.
 W efekcie rozbudowy centrum logistyczne powiększy się dwukrotnie. Nowe hale mają być gotowe na przełomie 2012 i 2013 roku.

Parki Prologis w regionie warszawskim: trzy nowe umowy najmu
W trzecim kwartale 2012 roku trzy firmy wynajęły powierzchnię magazynową w parkach Prologis w regionie warszawskim - informuje portal spedycje.pl. Nowe umowy najmu dotyczą łącznie 31 tys. mkw. wynajętych na terenie dwóch parków dystrybucyjnych.
W Prologis Park Błonie II firma Tradis, należąca do Grupy Eurocash, wynajęła 18,4 tys. mkw.
 Z kolei firma z branży usługowej wynajęła dodatkowych 1300 mkw. w Prologis Park Błonie i obecnie zajmuje w całym parku powierzchnie 25,2 tys. mkw.
W parku Prologis w Nadarzynie w budynku drugim Schenker Sp. z o.o. wynajęła 11 tys. mkw.

Europolis Park Błonie ma dwóch nowych najemców
Firmy: Green Factory Logistics oraz Uponor dołączyły do grona najemców Europolis Park Błonie - informuje portal propertynews.pl.
Firma Uponor, czołowy producent systemów hydraulicznych i grzewczych na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w Europie oraz Ameryce Północnej, wynajęła 3,4 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.
 Natomiast firma Green Factory Logistics, która jest odpowiedzialną za obsługę logistyczną częścią grupy Green Factory, zajmie w Europolis Park Błonie 2457 mkw. powierzchni chłodniczej i 250 mkw. powierzchni biurowej.

DPD Polska otworzyła halę sortowni w Strykowie
11 października 2012 r. otwarta została Centralną Sortownia DPD Polska w Strykowie - informuje portal dobralogistyka.pl. Na  terenie o powierzchni niemal 9 ha powstał magazyn o powierzchni 13,5 tys. mkw., biura (2,5 tys. mkw.) oraz utwardzony plac manewrowy (5,5 ha).
 Jest to największa tego typu inwestycja w Europie Środkowej i Wschodniej. Wartość inwestycji to 32 mln euro.

Czwarty magazyn w Kraków Airport Logistics Center oddany do użytku
Cały czwarty magazyn o powierzchni 12,250 tys. mkw w Kraków Airport Logistics Center jest już oddany do użytku. Goodman oddał właśnie do użytku drugi etap o powierzchni 6,15 tys. mkw. Budowa pierwszego etapu magazynu (6,1 tys. mkw.) zakończyła się w lipcu br. Najemcami w czwartym magazynie Kraków Airport Logistics Center są: Royal Canin (3,5 tys. mkw.), Logfarma (2,6 tys. mkw.) i DB Schenker Logistics (4,4 tys. mkw.)- informuje portal propertynews.pl.
 Kraków Airport Logistics Center zlokalizowany jest w Modlniczce pod Krakowem. Docelowo będzie składał się z 9 magazynów o łącznej powierzchni 150 tys. mkw.

Jaka przyszłość budownictwa?
Lata 2013 i 2014 będą dla firm budowlanych bardzo trudne – zmniejszy się bowiem popyt na usługi budowlano-montażowe z uwagi na niewielka liczbę inwestycji drogowych i mieszkaniowych. Liczba pozwoleń na budowę wydanych w pierwszych ośmiu miesiącach br. oraz liczba mieszkań w budowie były mniejsze o 5 proc. w porównaniu rok do roku.
Branża budowlana swoje nadzieje na lepsza sytuacje wiąże z inwestycjami na kolei i w energetyce. Zgodnie z zapowiedziami rządowymi w latach 2013-2015 będzie modernizowanych około 1 300 km linii kolejowych rocznie. Przeznaczono na to 26 mld złotych, a dodatkowy miliard na remonty dworców. Jednak do końca nie wiadomo, jakie ma być źródło finansowania tych inwestycji, dlatego wygląda na to, ze los tych zapowiedzi jest niepewny. W energetyce zapowiadane przedsięwzięcia maja pochłonąć ok. 200 mld zł (na podstawie obliczeń ekspertów). Ale i w tym przypadku są to na razie zapowiedzi, a powstające projekty są na bardzo wstępnym etapie.
 Dwa przyszłe lata w budownictwie to najprawdopodobniej okres morderczej walki konkurencyjnej obliczonej raczej na przetrwanie na rynku niż osiągniecie wysokich zysków. Na dodatek przepisy dotyczące zamówień publicznych maja się wkrótce zmienić, znacznie osłabiając pozycje wykonawców w stosunku do inwestorów.

Drogi ważniejsze niż własność
Trybunat Konstytucyjny utrzymał w mocy kontrowersyjne przepisy o wywłaszczeniach. Uznał bowiem, ze zapisy te są całkowicie zgodne z konstytucja, choć wiadomo, ze specustawa, na mocy której można zostać wywłaszczonym z powodu przewidywanej budowy drogi, znacznie ogranicza prawa własności. TK orzekł jednak, że dobro wspólne jest ważniejsze niż jednostkowe. „W uzasadnieniu do orzeczenia TK zwrócił uwagę, że cechą postępowania związanego z przygotowywaniem inwestycji liniowych, takich jak budowa dróg, jest wkraczanie inwestora w strukturę stosunków własnościowych, cechujących się w Polsce znacznym rozdrobnieniem.
 Prowadzi to do odejścia od indywidualizacji postępowania administracyjnego. Przy założonym przebiegu drogi wybór działek, przez które ma przebiegać, jest bardzo ograniczony albo wręcz nie istnieje, a wypadniecie choćby jednej z grup wywłaszczanych nieruchomości może unicestwić cała inwestycje.”

Wspólny wielki garaż, osobne wielkie rachunki
Podatek od nieruchomości może uwzględniać cała powierzchnie parkingu wielostanowiskowego, a nie tylko cześć danego właściciela. Dlatego osoby posiadające stanowisko na podziemnym parkingu mogą się liczyć z wyliczeniem podatku dla całej powierzchni. Danuta Kamińska, skarbnik Katowic i przewodnicząca komisji Unii Metropolii Polskich dodaje – „Absurdalne przepisy nie pozwalają na wystawianie decyzji podatkowych, uwzgledniających ich udział we współwłasności lokalu niemieszkalnego, jakim jest garaż wielostanowiskowy.” Sprawa robi się jeszcze bardziej kłopotliwa kiedy choćby tylko jeden współwłaściciel jest przedsiębiorcą – wtedy stawka wzrasta i trzeba zapłacić stawkę właściwą dla budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wszystko dlatego, ze w przypadku garaży zwykle nie wyodrębnia się własności lokali, czyli miejsc parkingowych.
 Organy podatkowe, trzymając się litery prawa, wydają decyzje podatkowe na podstawie art.3 ust.4 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Odbywa się to z akceptacją sądów administracyjnych, podzielających taka interpretacje prawa.

Popularne używane
Używane mieszkanie chce kupić 44 proc. osób poszukujących lokum, nowego zaś szuka co dziesiąty klient. Serwis Domy.pl sprawdził, czym kierują się klienci przy wyborze mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym. Kupujący od dewelopera cenią przede wszystkim możliwość wykończenia mieszkania wedle swojego gustu (69 proc.). Drugim ważnym argumentem jest cena – oferty z rynku pierwotnego są średnio tańsze od tych z rynku wtórnego. 
 Klienci szukający mieszkań z drugiej ręki wskazywali na możliwość znalezienia nieruchomości w dogodnej dla nich lokalizacji jako na najmocniejszy punkt.

Rosną ceny domów
Jak podały firmy Open Finance i Home Broker - ceny nieruchomości w podwarszawskich miejscowościach wzrosły w ciągu roku o 2,7 proc. W przeliczeniu na metr kwadratowy.
 Autorzy raportu tłumacza te sytuacje spadkiem średniej powierzchni oferowanych domów ze 1 48 mkw. do 1 46 mkw. przy jednoczesnym nie obniżaniu ceny za mkw. W ciągu czterech lat średni metraż zmalał o 23,5 proc.

TSSE: Swedwood Poland wybuduje halę produkcyjną
Firma Swedwood Poland Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie TSSE EURO-PARK WISŁOSAN - informuje serwis Agencji Rozwoju Przemysłu. W podstrefie Stalowa Wola Swedwood zakupi działkę o powierzchni ok. 26 ha, na której wybuduje hale produkcyjne. 
 W zakładzie prowadzona będzie działalność tartaczna oraz produkcja gotowych elementów do mebli.
Spółka zainwestuje na terenie strefy blisko 33 mln zł.

Gór-Stal zainwestuje w Krakowskiej SSE
Firma Gór-Stal sp. z o.o. wybuduje na terenie podstrefy Bochnia Krakowskiej SSE zakład produkcyjny - informuje serwis Krakowskiego Parku Technologicznego.
 W zakładzie wytwarzane będą najbardziej zaawansowane technicznie i ekologicznie płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym. Wartość inwestycji to ponad 44 375 000 zł.

Zakład produkcyjny Rebond w podstrefie Kielce SSE "Starachowice"
Rebond Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” - informuje serwis SSE „Starachowice” S.A. Spółka będzie prowadziła działalność w hali Kieleckiego Parku Technologicznego.
 Zakład produkcyjny Rebond będzie wytwarzać odbijające wielowarstwowe materiały izolacyjne. Spółka do 30 listopada 2015 roku zainwestuje w podstrefie Kielce ponad 2 mln zł.

Łódzka SSE: Ceramika Paradyż wybuduje centrum handlowo-logistyczne
Ceramika Paradyż Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Tomaszów Mazowiecki - informuje serwis ŁSSE. W ramach planowanej inwestycji spółka nabędzie ponad 6,5-hektarową niezabudowaną nieruchomość gruntową, na której wybuduje Centrum Handlowo-Logistyczne i Wsparcia Sprzedaży z magazynem wysokiego składowania oraz systemem kompletacji i wysyłki wyrobów gotowych. Spółka zainwestuje na terenie strefy 50 mln zł.

INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
W listopadzie rozpocznie się budowa hali magazynowej dla Wikany w Lublinie
Na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego powstaje hala dla firmy Dozamel Sp. z o.o. 
Raben Polska przedłużył umowę najmu w kompleksie Panattoni Park Robakowo pod Poznaniem
Trwa rozbudowa zakładu produkcyjnego Medicofarma w Radomiu
Ventia w powierzchni magazynowej IdealIdea III w Warszawie
Budimex SA wybuduje centrum dystrybucyjne dla Jeronimo Martins Polska SA w Gdańsku
Rozbudowa zakładu firmy Lumag w miejscowości Budzyń (woj. wielkopolskie)

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt