O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » 5 000 mkw. dla Internity w parku logistycznym w Piasecznie - doradza Jartom
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

5 000 mkw. dla Internity w parku logistycznym w Piasecznie - doradza Jartom

                                                                   NEWSLETTER
piątek 07.09.2012 

AKTUALNOŚCI
5 000 mkw. dla Internity w parku logistycznym w Piasecznie - doradza Jartom
Jartom doradzał firmie Internity S.A. w procesie wynajmu  magazynu i biura o łącznej powierzchni 5 000 mkw., zlokalizowanej w parku logistycznym w miejscowości Piaseczno koło Warszawy.
Dystrybutor wysokiej klasy produktów wyposażenia wnętrz dotychczas zajmował powierzchnię ponad 3 tys. mkw. Z biegiem czasu przestrzeń stała się niewystarczająca. "Internity S.A. potrzebowała większej powierzchni składowania w tym samym rejonie. Zaproponowany inny magazyn wraz z biurem o łącznej powierzchni 5 000 mkw. spełnił wymagania klienta.” – mówi Kamila Branecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu (kbranecka@jartom.pl) z firmy Jartom.
Jartom, doświadczony doradca branży pośrednictwa nieruchomości magazynowych, jest obecny na rynku od 20 lat. Kluczowe cechy Jartom to szybkość w działaniu, rozbudowa relacji biznesowych z deweloperami i właścicielami nieruchomości oraz skuteczność w prowadzeniu negocjacji – wszystko w celu zapewnienia Klientom najbardziej korzystnych warunków najmu.
Internity S.A. (www.internitysa.pl) również działa na rynku od 20 lat.  Firma współpracuje z ponad 140 dostawcami z całej Europy i dysponuje produktami najbardziej cenionych marek wyposażenia łazienek, płytek ceramicznych, systemów grzewczych, mebli, agd, drewna podłogowego i oświetlenia, takich jak: Villeroy&Boch, Marazzi, Hansgrohe, Bisazza, Duravit, Targetti Poulsen.
 Internity posiada 3 salony sprzedażowe w Warszawie, jak również salon w Łodzi oraz w Krakowie. Firma dodatkowo prowadzi sprzedaż internetową.


ABC RYNKU NIERUCHOMOŚCI 

Ustawa deregulacyjna - odpowiedzialnego brak
W przypadku ustawy deregulacyjnej wiele negatywnych opinii wyrażają nie tylko pośrednicy w obrocie nieruchomościami, ale również instytucje i organizacje rządowe. 
„W ramach konsultacji społecznych i międzyresortowych Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało wiele negatywnych uwag. Prokurator Generalny w piśmie do resortu sprawiedliwości podaje w wątpliwość, czy niektóre proponowane regulacje pozostają w zgodzie z wzorcami konstytucyjnymi i czy nie naruszają takich wartości, jak zdrowie, życie, własność prywatna, bezpieczeństwo i porządek publiczny. Zdaniem Prokuratora Generalnego proponowane zapisy wpływają na ograniczenie bezpieczeństwa prawnego obywateli” - mówi Leszek Hardek, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
 Póki co, resorty sprawiedliwości i budownictwa przerzucają się odpowiedzialnością za przygotowanie projektu ustawy deregulacyjnej.


INWESTYCJE RYNKOWE

Wiosna na rynku nieruchomości w USA?
Amerykański rynek nieruchomości jest obserwowany z wielką uwagą, bo to od niego zaczął się ostatni globalny kryzys. Czy oznaki ożywienia, jakie pojawiły się na amerykańskim rynku nieruchomości mają charakter trwały?
Danym pochodzącym z amerykańskiego rynku nieruchomości przygląda się Sebastian Trojanowski z Noble Securities. Od I kwartału 2011 r. rozpoczął się trend wzrostowy w liczbie pozwoleń na budowę i liczbie rozpoczętych budów. W segmencie domów jednorodzinnych liczba rozpoczętych inwestycji wygląda optymistycznie – miesięczna dynamika w czerwcu jest najwyższa od kwietnia 2010 r., a w ujęciu rocznym wzrost jest szacowany na ok. 20 proc. Na I kwartał 2011 r. przypada również początek trendu wzrostowego przy sprzedaży nowych domów. Od lutego 2011 r. (historycznego dna) przy poziomie 273 tys. sprzedaż wzrosła do 350 tys. domów czerwcu 2012 r. Pierwszy raz od 2004 r. wielkość sprzedaży utrzymuje się przez 10 miesięcy powyżej swojej 12-miesięcznej średniej kroczącej.
Analityk twierdzi, że niestety brak jest potwierdzenia pozytywnych zmian w cenach, których trwały wzrost jest oznaką ożywienia. W 20 amerykańskich metropoliach roczna dynamika cen od wielu miesięcy pozostaje ujemna, a dopiero odczyt za maj 2012 r. zbliżył tę wartość do zera. Ma to swoją dobrą stronę – niskie ceny w połączeniu z rosnącymi dochodami rodzin oraz historycznie niskim oprocentowaniem kredytów hipotecznych (od lutego 2011 r. oprocentowanie 30-letniego kredytu spadło z 4.95 proc. do 3.49 proc. w lipcu 2012 r.) powodują, że nieruchomości w wybranych lokalizacjach są tańsze nawet o 50 proc. niż w 2007 r., a to skłania do zakupów.
 Amerykański rynek prawdopodobnie dno ma już za sobą, lecz jest zbyt wcześnie, aby mówić o trwałym, długookresowym ożywieniu. Należy dokładnie przyjrzeć się kompletnym danym za II kwartał bieżącego roku. Nie mniej jednak, niskie stopy procentowe, stabilny popyt i relatywnie niskie ceny nieruchomości dobrze wróżą na przyszłość.

Polskich samorządów nie stać na wprowadzenie podatku
Proces opracowywania systemu ewidencji dla wprowadzenia podatku katastralnego rozpoczął się w 2000 r. i w ciągu 5 lat wydano na niego 150 mln zł. W 2006 r. Najwyższa Izba Kontroli szacowała, że opracowanie systemu może się przeciągnąć do 2018 r., a koszt powszechnej taksacji ma wynieść 2 mld zł. Jak się okazuje, kwota ta wydaje się poważnie niedoszacowana.
Jak wyjaśnia dr Paweł Felis z Katedry Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej , przeprowadzenie reformy podatków lokalnych w Polsce powinno mieć charakter bardziej radykalny, konieczne są przekształcenia jakościowe, a nie kolejne kosmetyczne poprawki konstrukcji wybranych podatków. Konieczna jest całościowa zmiana modelu źródeł dochodów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego ponieważ podsystem podatków lokalnych jest ściśle związany z systemem podatkowym państwa.
 Wszelkie zmiany powinny być stopniowe i muszą mieć akceptację podatników. A wprowadzenie katastru powinno być równoległe ze zmniejszeniem obciążeń w ramach pozostałych podatków.

Hale dla fabryki części samochodowych powstaną w Żorach
W Żorach (woj. śląskie) powstanie koreańska fabryka części samochodowych dla Hyundaia, Kii i Forda. Hale fabryczne zostaną zlokalizowane w sąsiedztwie funkcjonujących już dwóch koreańskich firm produkujących części samochodowe.
 Budowa fabryki ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku, a jej uruchomienie zaplanowano na grudzień 2014.

Nowe hale produkcyjne w Kotlinie Jeleniogórskiej
W Kotlinie Jeleniogórskiej rozbudowują się dwie fabryki. W firmie Wepa w Piechowicach (woj. dolnośląskie) otwarto już nową halę produkcyjną. Jesienią ruszy nowa linia produkcyjna. Zakład jest jednym z czołowych producentów papierów higienicznych w Polsce.
 Rozbudowę zakładu planuje też Dr. Schneider, producent części do samochodów światowych koncernów, m.in. plastikowych kratek nadmuchu powietrza montowanych w autach marek: Volvo, BMW i Porsche. Firma planuje budowę m.in. centrum badawczo-rozwojowego i nowych hal produkcyjnych w Radomierzu. Projekt ma kosztować 10 mln euro i przynieść ok. 500 nowych miejsc pracy. Inwestycja ma zostać zrealizowana na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ponad 51 000 mkw. dla ThyssenKrupp Energostal
ThyssenKrupp Energostal otworzył regionalne centrum magazynowo-serwisowe w Błoniu koło Warszawy. Centrum składa się z biurowca oraz dwóch hal magazynowych: w jednej składowane są produkty ze stali węglowej, w drugiej - stal nierdzewna, metale nieżelazne i tworzywa sztuczne. 
 Całość znajduje się na terenie o powierzchni 51,5 tys. mkw., w pobliżu autostrady A2 i drogi krajowej nr 92. Do nowej lokalizacji został przeniesiony oddział i magazyn ThyssenKrupp Energostal z Warszawy oraz filia Pruszków.

Leroy Merlin na dłużej w magazynie w Strykowie
Sieć Leroy Merlin przedłużyła umowę najmu 56 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Stryków, która pełni funkcję magazynu centralnego Leroy Merlin oraz platformy cross-dockowej.
 Panattoni Park Stryków to nowoczesne centrum dystrybucyjne, ulokowane tuż przy węźle autostrady A2 w Strykowie, kilkanaście kilometrów od Łodzi.
Składa się z trzech budynków oferujących łącznie ponad 107 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

45 mln zł inwestycji na produkcje
W najbliższym czasie ruszy produkcja w dwóch nowych zakładach produkcyjnych na terenie podstrefy Białystok Suwalskiej SSE.
12 września zostanie otwarty zakład poligraficznej firmy Masterpress z Olsztyna. Wartość inwestycji to około 20 mln zł.
 Natomiast w październiku działalność rozpocznie zakład białostockiej firmy Bianor. Bianor ma produkować w podstrefie obudowy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD. Bianor na terenie podstrefy zainwestuje w sumie około 25 mln zł.

Podlaskie: 84 ha gruntów pod inwestycje
84 ha gruntów pod inwestycje powstaną łącznie w ośmiu gminach w Podlaskiem dzięki dotacjom z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Z dofinansowania na przygotowanie terenów pod inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego skorzystały w Podlaskiem gminy: Białystok, Bielsk Podlaski, Czyżew, Grajewo, Łapy, Łomża, Narewka i Wysokie Mazowieckie.
Grunty zostały kompleksowo przygotowane: powstały tam kanalizacja i sieć wodociągowa oraz dojazdy.


INNE WIADOMOŚCI W SKRÓCIE:
Budowa hali produkcyjnej dla firmy Inoxveneta Sp. z o.o. w Strzelinie (woj. dolnośląskie), na terenie strzelińskiej podstrefy Wałbrzyskiej SSE Invest-Park, ma się zakończyć jeszcze w tym roku.
w Sompolinku (woj. wielkopolskie trwa rozbudowa kompleksu produkcyjnego firmy Intermeble.
LAVA Group wynajęła 1,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej pod Warszawą, w Diamond Business Park
Piaseczno.
Raben w magazynie w
Strykowie uruchomi dedykowany Nestle Waters skład dystrybucyjny.
Prawie 13 tys. mkw. dla Rhenus w Goleniowie (
woj. zachodniopomorskie). Centrum dystrybucyjne obsługiwać będzie firmę Limago.

Newsletter wydaje zespół Jartom
kontakt:
news@jartom.plSZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt