PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY WYNAJMU JARTOM DORADZTWO POŚREDNICTWO

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajęcia

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu jest często zaniedbywaną, a bardzo ważną czynnością. Właścicielowi nieruchomości może wydawać się, że wszystko może zrobić pod konkretnego klienta. Z jednej strony jest to prawda. Z drugiej jednak strony nie każdy klient ma wystarczającą wyobraźnie, aby zobaczyć w starej hali produkcyjnej zastawionej maszynami, zalanej olejem nowoczesny magazyn z niepalącą podłogą i nowoczesnym wyposażeniem. Ponieważ w większości przypadków z powodów finansowych nie są możliwe znaczne inwestycje w obiekt bez gwarancji wynajmu, zalecane jest wykonanie przynajmniej następujących prac:

  • Usunięcie starych urządzeń, maszyn, konstrukcji, przestarzałych regałów, śmieci itp. Klient musi zobaczyć wolną przestrzeń i mieć możliwość wyobrażenia sobie własnej działalności w hali.
  • Sprzątnięcie obiektu i utrzymywanie porządku. Klient decydując się na wybór nieruchomości, przyprowadza swoich współpracowników, czy pracowników w celu wydania oceny, czy jest to dobry wybór. Część z tych osób wygłasza sądy na podstawie pierwszego wrażenia - podoba się lub nie. Mało osób jest w stanie na podstawie oglądania np. zapylonej, ubrudzonej smarami posadzki wyobrazić ją sobie lśniącą i bezpyłową. Ważną sprawą jest nie dopuszczenie do zarośnięcia otoczenia hali krzakami, wysokimi trawami itp. Usunięcie takich roślin jest proste, a klient oglądający źle utrzymany teren ma wrażenie, że jest to nieruchomość, która stoi długo pusta i nikt jej nie chce.
  • Zdobycie wiedzy o nieruchomości. Przed spotkaniem z pierwszymi klientami trzeba się przygotować zbierając szczegółowe informacje o nieruchomości. Bardzo ważna jest znajomość wymiarów i powierzchni, a także wysokości obiektu, wysokości hali w najniższym punkcie, do konstrukcji przydechowych itp. Pomocne jest wykonanie planów w pomniejszeniu do A4. Szarpanie się z każdym klientem z ogromną dokumentacją techniczną może zniechęcić każdego właściciela do pokazywania nieruchomości. Do podstawowych informacji o nieruchomości należy także: rodzaj kanalizacji, dostępność gazu, energii, rodzaj i wytrzymałość posadzki oraz ograniczenia charakterystyczne dla danej nieruchomości jak np. wytrzymałość stropu, wymagający lub uciążliwi sąsiedzi, oraz ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych. Powyższe informacje powinien posiadać nie tylko właściciel nieruchomości, ale także inne osoby pokazujące nieruchomość klientom.
  • Ulotki dla klientów oglądających nieruchomość. Bardzo dobrym zwyczajem jest posiadanie materiałów typu ulotka lub folder dla klientów oglądających nieruchomość. Pozwala to osobie oglądającej na utrwalenie wiedzy o nieruchomości oraz możliwość przekazania nie wypaczonych informacji innym pracownikom lub szefowi. Często w trakcie spotkania osoba oglądająca robi swoje własne notatki na otrzymanej ulotce lub folderze. Jartom wykonuje tego typu materiały dla zgłoszonych do Agencji nieruchomości.

Posiadasz halę i chcesz ją sprzedać lub wynająć:


Zadzwoń:
+48 502 278 660
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

Negocjacje umów z zakresu pośrednictwa i doradztwa w obrocie nieruchomościami, przyjmowanie od właścicieli nieruchomości informacji o zamiarze sprzedania lub wynajęcia nieruchomości - hale i grunty logistyczne i przemysłowe


lub wypełnij formularz:

PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY WYNAJMU JARTOM DORADZTWO POŚREDNICTWO