Co to jest Cross-Dock?

Co to jest Cross-Dock?


Magazyn typu „cross-dock”

Magazyn z „cross-dokiem”, czy magazyn typu cross-dock, to obiegowe określenie dla rozwiązania polegającego na tym, że doki przeładunkowe znajdują się na różnych, najczęściej przeciwległych ścianach magazynu. W istocie rozwiązanie takie stosuje się dla usprawnienia procesu przeładunku towaru z samochodu na samochód. W międzyczasie towar może podlegać segregacji, kompletowaniu i  przepakowaniu. 
Zatem cross-dock to nazwa systemu układu bram (doków), a nawet nazwa typu magazynu. Zastosowane w magazynie z cross-dockiem rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na szybki i sprawny przeładunek z jednego środka transportu na drugi, samo magazynowanie jest koniecznością zredukowana do minimum.  Cross docking jest rozwiązaniem niezastąpionym w pracy z szybko rotującymi towarami FMCG (fast-moving consumer goods) oraz pozwala również ominąć proces składowania towaru poprzez zmniejszenie zapasów towarów w magazynach zgodnie z zasadą JIT (just in time).

Magazynu typu cross-dock moga byc niższe od innych, gdyż nie wymagają stawiania w nich regałów wysokiego składowania.

Cross docking - jest to natomiast przeładunek kompletacyjny z wysyłką z magazynu do odbiorcy ostatecznego bez dodatkowego magazynowania towaru.


Jeżeli chcesz wynająć magazyn z „cross-dockiem”, zadzwoń teraz do JARTOM! 
zdjęcie Kamila Branecka

Zadzwoń:

+48 502 278 660


Kamila Branecka 
Sales & Leasing Executive Director 
kbranecka@jartom.pl


 

lub wypełnij formularz:


Co to jest Cross-Dock?