Znajdująca się w Gliwicach fabryka Opla kończy swoją działalność. Czy zastąpi ją nowy zakład produkcyjny?

2021-12-13
Znajdująca się w Gliwicach fabryka Opla kończy swoją działalność. Czy zastąpi ją nowy zakład produkcyjny?

Należąca do koncernu Stellantis gliwicka fabryka Opla, po dwudziestu trzech latach oficjalnie kończy swoją działalność. Obiekt specjalizujący się w produkcji wozów modelu Astra piątej generacji już od 2017 roku generował coraz niższe obroty, co stanowiło jeden z argumentów przemawiających za podjęciem takiej właśnie decyzji – informuje JARTOM Real Estate.

W Gliwicach budowana jest nowa fabryka 

Choć linie produkcyjne znajdujące się w zakładzie zatrzymały się, nie oznacza to jednak, że koncern całkowicie wycofuje się z Gliwic. Nieopodal wspomnianego obiektu budowana jest bowiem nowa fabryka. Można byłoby sądzić, że to w niej powstawać będzie Opel Astra szóstej generacji, jednak władze koncernu uznały, że ta konkretna linia wozów produkowana będzie w Niemczech. Gliwicki zakład dedykowany będzie samochodom dostawczym, stąd też prawdopodobnie konieczność zainwestowania w nową nieruchomość, w pełni dostosowaną do specyfiki tego rodzaju działalności. Zgodnie z tym, co planuje Stellantis, fabryka miałaby zostać oddana do użytku już w 2022 roku. To dobra wiadomość, zwłaszcza dla lokalnego rynku pracy. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU