Zmniejszone dostawy magnezu z Chin zagrożeniem dla ciągłości produkcji w Europie

Ograniczony eksport magnezu z Chin oraz wzrost cen tego metalu może mieć fatalne skutki dla ciągłości produkcji w Polsce i na świecie. - informuje JARTOM Real Estate

Drastyczny wzrost cen magnezu oraz ograniczona podaż

Deficyt magnezu może mocno uderzyć w branżę metalurgiczną w Polsce i na świecie. Wszystko przez to, że produkcję tego metalu zmonopolizowały Chiny, które pod koniec września zamknęły aż 35 z 50 swoich odlewni magnezu. Zamknięcie odlewni na terenie Chin tłumaczone jest przez rząd tego kraju kryzysem energetycznym. Natychmiast ograniczony został eksport magnezu z Chin, a ceny na rynku wzrosły z 2 tys. dol za tonę do 10-14 tys. dol. Tak duży wzrost cen oraz ograniczenie podaży metalu na rynku uderza w firmy metalurgiczne w całej Europie, które aż 95% magnezu niezbędnego do produkcji sprowadzają właśnie z Chin. W tej sytuacji niemożliwe jest utrzymanie rentowności produkcji. Metal ten jest powszechnie wykorzystywany i niezbędny do produkcji odlewów oraz wysokiej jakości stopów aluminium i stali. Problemy z magnezem na rynku będą miały wpływ na wszystkie przedsiębiorstwa, które produkują stalowe elementy dla budownictwa i puszek do napojów oraz te działające w przemyśle motoryzacyjnym.

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.

JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane