Zielony wodór dla przemysłu - projekt H2Silesia

Firma Polenergia planuje wybudować fabrykę zielonego wodoru o mocy około 105 MW. Inwestycja powstanie na Górnym Śląsku. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa fabryka zielonego wodoru na Śląsku

Budowa fabryki zielonego wodoru jest częścią projektu H2Silesia, mającego na celu dostarczenie odnawialnego wodoru dla ciężkiego przemysłu i zeroemisyjnego transportu, a także wsparcie dla transformacji energetycznej regionu związanego z wydobyciem i wykorzystaniem paliw kopalnych. Fabryka Polenergii może otrzymać dofinansowanie w wysokości 142,77 mln euro w ramach programu IPCEI Hy2Infra, który został uruchomiony przez Komisję Europejską. Program ma na celu przyspieszenie realizacji Europejskiego Zielonego Ładu poprzez budowę nowoczesnej infrastruktury wodorowej. Działania te mają za zadanie przyczynienie się do neutralności klimatycznej do 2050 roku. Polenergia jest jedynym polskim przedsiębiorstwem uczestniczącym w programie Hy2Infra, co potwierdza jej zaangażowanie w rozwój zielonej energii. Projekt H2Silesia oraz program Hy2Infra mogą odegrać kluczową rolę w przekształceniu przemysłu i transportu na bardziej przyjazny dla środowiska, zeroemisyjny model. Ostateczne decyzje dotyczące dofinansowania programu zostaną podjęte na poziomie krajowym, a realizacja projektu może przyspieszyć proces dekarbonizacji gospodarki i przyczynić się do osiągnięcia celów związanych z neutralnością klimatyczną.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate otrzymasz pełen pakiet usług na zamówienie, w zakresie najmu, zakupu lub budowy hal magazynowych. Tu czekają na Ciebie potencjalne oszczędności, które uzyskasz dzięki naszemu doświadczeniu i naszym relacjom w świecie magazynowym.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane