Zakład Karny w Gębarzewie zyskał nową halę produkcyjną

Nowa hala produkcyjna należąca do Zakładu Karnego w Gębarzewie doczekała się oficjalnego otwarcia. To już drugi tego rodzaju obiekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Przywięziennych Zakładów Pracy – informuje JARTOM Real Estate.

Hala produkcyjna miejscem pracy dla ponad 100 skazanych

Oddanie hali do użytku zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych i utworzeniem ponad 100 miejsc pracy dla osadzonych. Nieruchomość zostanie udostępniona firmie Jeremias, która kontynuuje korzystną dla obu stron współpracę ze Służbą Więzienną. Zatrudnienie znajdą tam więźniowie, którzy z uwagi na otrzymany wymiar kary muszą być odizolowani od reszty społeczeństwa. Możliwość wykonywania pracy pozwoli na doskonalenie posiadanych umiejętności i nabywanie nowych kwalifikacji. Ułatwi to skazanym podjęcie działalności po wyjściu na wolność i stanie się kluczowym elementem resocjalizacji. Warto podkreślić, że aktualnie ponad 400 skazanych przebywających w Zakładzie Karnym w Gębarzewie wykazuje aktywność zawodową, a liczba ta już wkrótce wzrośnie. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane