Wyjątkowa fabryka powstanie pod Lublinem. Co będzie w niej produkowane?

Nieopodal Lublina zostanie wybudowana fabryka ECOPET, w której będą powstawać nakrętki trwale przymocowane do plastikowych butelek. Warto podkreślić, że to pierwszy tego rodzaju zakład w Polsce, który będzie odpowiadał unijnym wymogom obowiązującym już od lipca przyszłego roku – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryka o proekologicznym charakterze

Obiekt będzie posiadał powierzchnię sięgającą 2800 m2, na której znajdzie się magazyn, zaplecze biurowe oraz część produkcyjna. Tak kompleksowy charakter nieruchomości zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych i pozwoli na właściwą optymalizację pracy. Nad jego powstaniem współpracują dwie firmy – studio architektoniczne UNISM oraz przedsiębiorstwo Arup. Szacuje się, że w fabryce będzie wytwarzany miliard nakrętek rocznie, co stanowi imponującą perspektywę i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Inwestycja jest odpowiedzią na przepisy unijne, które nałożą na producentów obowiązek trwałego przymocowania nakrętek do plastikowych, jednorazowych opakowań o pojemności do 3 litrów. Głównym celem jest uczynienie recyklingu prostszym i zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania plastiku na środowisko. 

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate doradzamy jak znaleźć odpowiednie hale i nowe magazyny pod konkretną działalność i lokalizacje. Pomagamy także w finalizacji transakcji. Posiadamy bogatą bazę powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych do wynajęcia lub na sprzedaż. W ofercie także chłodnie i grunty.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane