Wielton z nową fabryką w Bełchatowie

Grupa Wielton wejdzie w posiadanie nowej fabryki, kontynuując tym samym realizowanie strategii dynamicznego rozwoju. Obiekt powstanie w Bełchatowie, na terenie o powierzchni wynoszącej niemal 11 ha – informuje JARTOM Real Estate.

Nowy zakład objęty wsparciem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Do tej pory firma, która jest jednym z trzech największych producentów przyczep i zabudów samochodowych, koncentrowała się na działalności placówek znajdujących się w Wieluniu. To tam przedsiębiorstwo powstało 26 lat temu. Budowa nowego zakładu to ważny krok, który zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych i zwiększeniem możliwości wytwórczych. Wiadomo już, że będą w nim produkowane naczepy typu chłodnia i części przeznaczone do innych typów naczep. Plany uwzględniają wynajęcie hali wraz z całą infrastrukturą oraz zakup niezbędnych maszyn. Nie da się ukryć, że oddanie fabryki do użytku będzie sporym impulsem dla lokalnej gospodarki. Szacuje się, że zatrudnienie znajdzie w niej 100 osób. Podczas realizacji tego projektu Wielton może liczyć na wsparcie udzielane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane