Wielomilionowa inwestycja w fabrykę przyszłości. W Łodzi produkowane będą baterie litowo – jonowe

Spółka Pozbud podjęła decyzję o budowie fabryki specjalizującej się w wytwarzaniu baterii litowo – jonowych oraz w systemach magazynowania energii. Realizacja tej inwestycji wartej około 255 milionów złotych będzie możliwa między innymi dzięki wsparciu udzielonemu przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa fabryki ważnym impulsem dla lokalnej gospodarki

Nad tym projektem Pozbud pracuje razem z polską firmą Elmodis oraz z Durapower – przedsiębiorstwem technologicznym z siedzibą w Singapurze. Jego rezultatem będzie wybudowanie zakładu produkcyjnego, który będzie dostarczał wysokiej klasy ogniwa, baterie i magazyny energii. W obiekcie zatrudnienie znajdzie przynajmniej sto osób, co stanowi istotny impuls dla lokalnej gospodarki. Dzięki spełnieniu tego warunku, spółka uzyska zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości aż 35% kosztów kwalifikowanych. To duże ułatwienie i dobra informacja, która przyspieszy dynamiczny rozwój. Dla grupy Pozbud, która nie ukrywa swoich planów mających na celu umacnianie pozycji także na rynkach zagranicznych, to bardzo istotne.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane