Wiadomo już, do kogo będzie należeć pierwsza fabryka wybudowana w EURO – PARK Stalowa Wola

2022-06-28
Wiadomo już, do kogo będzie należeć pierwsza fabryka wybudowana w EURO – PARK Stalowa Wola

Koreańska firma SK Nexilis to pierwszy inwestor, który wybuduje swoją fabrykę na obszarze należącym do Strategicznego Parku Inwestycyjnego EURO – PARK Stalowa Wola. W tym celu przedsiębiorstwu przekazano już działkę o imponującej powierzchni sięgającej 56 ha – informuje JARTOM Real Estate.

Kontrowersje związane z budową fabryki

W obiekcie zostaną uruchomione linie produkcyjne, które będą służyły do wytwarzania folii miedzianej wykorzystywanej w bateriach do samochodów elektrycznych. Jest to więc projekt, który może odegrać dużą rolę w zakresie upowszechniania i rozwoju elektromobilności. Oprócz budowy fabryki uwzględniono również powstanie całej infrastruktury obejmującej oświetlenie, sieć dróg oraz sieć energetyczną, co pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych. Warto podkreślić, że inwestycja stała się przedmiotem publicznej debaty z uwagi na podejrzenia dotyczące jej szkodliwego wpływu na środowisko naturalne i dobro mieszkańców okolicznych terenów. Największy niepokój wzbudzały toksyczne odpady, które mogłyby wydostawać się z zakładu, zapewniono jednak, że dołożono wszelkich starań ku temu, by nic takiego nie miało miejsca. Przemysłowe pozostałości będą regularnie wywożone do specjalnych placówek zajmujących się ich utylizacją.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU