Węgiel i ropa traci na znaczeniu. Zyskają nikiel, kobalt i lit

2021-11-03
Węgiel i ropa traci na znaczeniu. Zyskają nikiel, kobalt i lit

Inwestowanie w budowę fabryk bazujących na nowych technologiach produkowania i magazynowania energii oraz podejmowanie działań mających na celu ochronę środowiska i zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych znacząco wpłynie na światową gospodarkę. Spadnie zapotrzebowanie na ropę i węgiel, gdyż zostaną one wyparte przez kobalt, nikiel oraz lit – informuje JARTOM Real Estate.

Przyszłość należy do fabryk z sektora elektromobilności?

Rosnąca liczba zakładów produkcyjnych funkcjonujących w sektorze elektromobilności sprawia, że surowce niezbędne między innymi do wytwarzania baterii elektrycznych stają się coraz bardziej pożądane. Stąd przewidywania dotyczące zwiększonego popytu na grafit i kobalt. Choć trudno na ten moment stwierdzić, jak w przyszłości będzie wyglądało pozyskiwanie oraz magazynowanie energii, polityka klimatyczna przyjęta przez większość państw jasno wskazuje kierunek którym jest dążenie do opierania się na źródłach odnawialnych i rezygnacja z paliw kopalnianych. Wysokie ceny metali wynikać będą głównie z dużego popytu i ograniczonych ilości, a także sporych kosztów ich wydobycia.  

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją. JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU