Wedel sprzedał 22 ha działkę w Świdnicy. Co tam powstanie?

Na liczącej 22 ha działce na terenie świdnickiej podstrefy ekonomicznej powstać miała fabryka czekolady Wedel. Niestety inwestycja nie doszła do skutku, a gigant branży cukierniczej sprzedał teren nowemu inwestorowi. - informuje JARTOM Real Estate

Kompleks magazynowo produkcyjny na wynajem

Spółka Wedel w 2011 roku zakupiła działkę o powierzchni 22 ha na terenie świdnickiej podstrefy ekonomicznej i zamierzała postawić tam fabrykę czekolady. Teraz firma zmieniła plany i zdecydowała się na sprzedaż działki. Co powstanie w jej miejscu? Nowym nabywcom działki jest spółka Xelog z Warszawy, która planuje wybudować na tym terenie 3 duże obiekty magazynowo-produkcyjne o łącznej docelowej powierzchni 11,14 ha. Zgodnie z zapowiedziami nowego inwestora kompleks ten będzie funkcjonował 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Będzie to obiekt oferujący powierzchnie magazynowe na wynajem dla firm z produkcją lekką, a także hurtową sprzedażą artykułów przemysłowych i spożywczych. Będzie to inwestycja z dużym rozmachem, o czym świadczyć mogą również plany zatrudnienia. W kompleksie pracę znajdzie aż 1720 osób.

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane