We Wrocławiu powstanie innowacyjna fabryka. Co będzie w niej produkowane?

Pierwszy w Polsce zakład produkcyjny, w którym powstawać będą panele fotowoltaiczne bez użycia krzemu zostanie wybudowany we Wrocławiu. To bardzo ważna, innowacyjna inwestycja o przyszłościowym i ekologicznym charakterze, gdyż wspomniany krzem, który wykorzystywany jest w podobnych fabrykach jest szkodliwy i niemożliwy do odzyskania – informuje JARTOM Real Estate.  

Fabryka o przyszłościowym charakterze

Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiada firma Roltec, która nie bez powodu wybrała Dolny Śląsk. Dostęp do wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, który pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych, był jednym z kluczowych argumentów. Przewiduje się, że w fabryce utworzonych zostanie 240 miejsc pracy. Wieloletnie badania prowadzone przez przedsiębiorstwo pozwoliły na stworzenie tak innowacyjnych rozwiązań jak panel fotowoltaiczny CIGS, czyli cienkowarstwowy, oraz robot służący do czyszczenia powierzchni paneli farm solarnych. Dlaczego wspomniane panele są tak wyjątkowe? Do ich wytworzenia zużywa się niemal 10 razy mniej materiału światłoczułego, a potrzebne do produkcji pierwiastki są dużo łatwiejsze do pozyskiwania. Roltec zapowiada, że to nie koniec dynamicznego rozwoju marki.    

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane