Ważna transakcja na rynku logistycznym. Prologis kupił 1,3 mln mkw. nieruchomości przemysłowych

Prologis kontynuuje realizowanie strategii dynamicznego rozwoju i finalizuje kolejne inwestycje. Deweloper zakupił od firmy Blackstone Real Estate niespełna 1,3 mln m2 nieruchomości o charakterze przemysłowym, za które zapłacił 3,1 miliarda dolarów – informuje JARTOM Real Estate. 

Wysokiej klasy magazyny powiększą portfolio dewelopera

Dzięki tej transakcji, do portfolio marki dołączy wiele wysokiej klasy magazynów, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szacuje się, że w pierwszym roku stopa zwrotu będzie kształtowała się na poziomie 4%, a następnie wzrośnie do 5,75%. To nie jedyne korzyści. Firma umocni swoją pozycję na amerykańskich rynkach w Kalifornii, Nowym Jorku, czy na południowej Florydzie. Rozszerzy też współpracę z kilkudziesięcioma klientami i zdobędzie nowych. Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy Prologis i Blackstone nawiązują współpracę. Te dwa podmioty przeprowadziły już kilkanaście transakcji, czerpiąc wzajemne korzyści z łączącej je relacji biznesowej. Wiele wskazuje na to, że to nie ostatnie przedsięwzięcie, którego podjął się ten duet.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate jest partnerem biznesowym dla obecnych i przyszłych najemców oraz firm planujących zakup lub budowę hali. Oferuje wsparcie transakcyjne, techniczne i merytoryczne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane