Ważna transakcja na rynku logistycznym. GXO Logistics przejmuje Clipper Logistics

GXO Logistics przejmie brytyjską firmę Clipper Logistics, dzięki czemu wejdzie w posiadanie imponującej powierzchni magazynowej sięgającej 10 milionów metrów kwadratowych, która znajduje się w ponad 50 lokalizacjach. Oznacza to, że marka wyraźnie zwiększy swoje wpływy, zwłaszcza na rynku polskim oraz niemieckim – informuje JARTOM Real Estate.

Dodatkowe centra logistyczne pozwolą generować większe obroty

Ta inwestycja pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych i prowadzenie działalności na znacznie szerszą skalę. Szczególnie w sektorze usług premium oraz farmaceutycznym, które odgrywają istotną rolę w strategii dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Wartość transakcji wyceniono na 943 miliony funtów, a GXO ureguluje należność przy pomocy gotówki oraz akcji. Podczas przejęcia dojdzie nie tylko do przekazania powierzchni magazynowej ale i personelu zatrudnionego do jej obsługi. Jest to 10 tysięcy pracowników. Dotychczas firma GXO miała do swojej dyspozycji ponad 900 obiektów logistycznych w których zatrudniony był personel liczący 120 tysięcy osób. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane