Ważna, przyszłościowa inwestycja w Opolu. Powstanie tam spalarnia odpadów

Coraz bardziej realne stają się plany budowy spalarni odpadów w Opolu. To inwestycja o przyszłościowym charakterze, która wpisuje się w strategię czynienia miast bardziej ekologicznymi i zdolnymi do produkowania ciepła oraz energii elektrycznej na własny użytek – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa spalarni odpadów wzbudza kontrowersje

Zgodnie z przyjętymi planami, obiekt powinien powstać w ciągu najbliższych czterech lat. Pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych, generowanie sporych oszczędności oraz ochronę środowiska naturalnego. Nieruchomość zostanie wybudowana na terenie opolskiego Zakładu Komunalnego, a nazwa, którą dla niej wybrano to Centrum Zielonej Transformacji. W kompleksie oprócz spalarni znajdzie się także instalacja mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów zmieszanych, druga, służąca do przetwarzania odpadów budowlanych i wielkogabarytowych oraz kompostownia tunelowa. Pozwoli to czerpać korzyści z recyklingu oraz produkować ciepło, energię elektryczną  i nie tylko. Choć obiekt będzie funkcjonował w oparciu o restrykcyjne normy, wciąż budzi kontrowersje wśród niektórych mieszkańców. Aby rozwiać wątpliwości zaplanowano więc debatę społeczną. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane