Ważna inwestycja logistyczna. Polska rozważa budowę suchego portu na granicy z Ukrainą

2022-07-26
Ważna inwestycja logistyczna. Polska rozważa budowę suchego portu na granicy z Ukrainą

Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji polegającej na budowie suchego portu zlokalizowanego na granicy polsko – ukraińskiej. To kluczowe pod względem logistycznym przedsięwzięcie, które umożliwi przywrócenie prawidłowo funkcjonującego eksportu produktów rolnych, a zwłaszcza zboża, którego dostawy aktualnie są blokowane przez siły rosyjskie – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa portu szansą na uniknięcie kryzysu humanitarnego

Wstępne plany obejmują powstanie obiektu, który byłby połączony drogą lub szlakiem kolejowym z portem morskim. Trafiające do niego towary następnie byłyby rozdzielane i transportowane dalej, do miejsc docelowych. Obecnie łańcuchy dostaw pochodzących z Ukrainy są sparaliżowane, gdyż ogromne ilości ładunków utknęły w magazynach, terminalach morskich i wagonach samowyładowczych. Ta sytuacja znalazła już odzwierciedlenie w rosnących cenach, dużych stratach i coraz bardziej realnym ryzyku kryzysu humanitarnego w krajach azjatyckich i afrykańskich, które są głównymi odbiorcami zboża pochodzącego od naszego wschodniego sąsiada. Budowa suchego portu w Polsce zaowocowałaby nie tylko usprawnieniem wielu procesów logistycznych ale także pozwoliłaby uniknąć tego zagrożenia.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.

JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU